کلیسای کازان سن پترزبورگ

در این قسمت قصد داریم مطلبی در رابطه با یکی از جاذبه های زیبای توریستی شهر سن پترزبورگ برای شما شرح دهیم، کلیسای کازان سن پترزبورگ یکی از زیبا ترین، مقدس ترین و قدیمی ترین جاذبه های این شهر به حساب می آید. سن پترزبورگ شهری است پر از جاذبه های گردشگری فراوان اما کلیسای کازان سن پترزبورگ یکی از پر بازدید ترین آن ها به شمار می آید. در ادامه با ما همراه باشید، تا شما گردشگران عزیز تور سن پترزبورگ را با این کلیسای مقدس بیشتر آشنا کنیم.

کلیسای کازان سن پترزبورگ که به کلیسای بانوی ما نیز شهرت دارد، در قلب سن پترزبورگ روسیه واقع شده است و به خیابان نوسکی، اصلی ‌ترین خیابان شهر اشراف دارد. نزدیکی این بنا به کلیسای خون ریخته باعث می ‌شود گاهی توسط بازدید کنندگان نادیده گرفته شود، اما این کلیسای جامع ارتدوکسی یک جاذبه بسیار ارزشمند است که نباید آن را از دست داد. 
کلیسای جامع کازان در بین سال ‌های 1801 تا 1811 میلادی ساخته شد. این بنا توسط آندری ورونیخین (Andrey Voronikhin) برای جایگزینی با یک کلیسای بسیار قدیمی و کوچک طراحی گردید. کلیسای کازان سن پترزبورگ پس از ساخت به محلی برای نگهداری تندیس مقدس بانوی کازان تبدیل گشت.

کلیسای جامع کازان یکی از مهم ‌ترین سازه‌های معماری و سیاسی شهر سن پترزبورگ محسوب می‌ شد. در ساخت این بنا تنها از نیرو و مصالح روسی استفاده شده بود، معماران، کارگران و تمام مصالح به کار رفته کاملا داخلی بودند. ورودی خیره کننده کلیسای جامع که از 96 ستون به صورت نیم دایره تشکیل شده است، به طوری که رو به یک باغ بسیار زیبا باز می‌ شود.
با تمامی این تفاسیر به گردشگران تور سن پترزبورگ پیشنهاد می شود در زمان سفر خود سری به این کلیسای بی نظیر بزنند و خاطره خوشی را برای خود رقم بزنند. گردشگران تور روسیه می توانند خود را از طریق ایستگاه متروی نوسکی به کلیسا کازان برسانند.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره کلیسای کازان سن پترزبورگ

راحله 21 مهر 97
4
کلیسای کازان سن پترزبورگ فوق العاده ساختند و کاملا مشخصه براش کلی هزینه هم کردند
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما