غار جعیتا

کشور زیبای لبنان که پایتخت آن عروس شهر های خاورمیانه است، از جاذبه های گردشگری، تفریحی و تاریخی متعددی برخوردار بوده و سالانه میزبان گردشگران داخلی و خارجی بسیاری می باشد. از جمله جاذبه های گردشگری منحصر به فرد این شهر، غار جعیتا است. ما در این مقاله از سایت لحظه آخر قصد داریم شما کاربران عزیز را با غار جعیتا آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید.

غار جعیتا که لقب طولانی ترین غار مکعبی خاورمیانه را به خود اختصاص داده است، حدودا در 18 کیلو متری شمال شهر بیروت واقع شده است. این غار ساختار بسیار عجیبی دارد و در اصل از به هم پیوستن دو غار جداگانه تشکیل شده است، یکی غار بالایی و دیگری غار پایینی که هر دو از جنس سنگ آهک هستند. طول این غار شگفت انگیز، حدود 9 کیلو متر است. درون غار جعیتا نیز همانند بیرون آن از ساختار عجیب و منحصر به فردی تشکیل شده است. ساختار درونی غار از تراکم شگفت انگیز استالاگمیت و استالاکتیت ها تشکیل شده است. تمام این خصوصیات حیرت انگیز باعث شده که غار جعیتا فینالیست رقابت بین 7 عدد از عجایب جهان شود.

گردشگران تور بیروت جالب است بدانید، این غار در گذشته محل اسکان انسان های اولیه بوده و دانشمندان از شواهد موجود در آن پی برده اند که قبلا از آن برای ساخت شمشیر استفاده می کردند. قدمت این غار که نا مشخص است، اما شاید گردشگران تور لبنان کنجکاو باشند که غار توسط چه کسی و در چه زمانی کشف شده است، بنابراین باید بگوییم غار جعیتا توسط کشیش ویلیام تامپسون، در سال 1836 کشف شده و امروزه به یکی از برترین جاذبه های گردشگری تور بیروت و همچنین لبنان تبدیل شده است.

نکته دیگر در مورد این غار این است که درون آن رودخانه ای به نام نهر الکلب جاری است که خود باعث جذابیت بیشتر آن شده و حتی تا سال ها آن را با نام نهر الکلب می شناختند اما بعد ها نام جعیتا را که به معنای صدای آب است، به آن اختصاص دادند.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره غار جعیتا

زاهدی 7 مرداد 97
4
برای بازدید غار جعیتا تور هم داره که یه ادم کار بلد ببره؟این جور جاها یه مقدار ریسکه تنهایی رفتن
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر