کاخ بیت الدین

کاخ بیت الدین یکی از جاذبه های دیدنی شهر بیروت می باشد که در جنوب شرقی این شهر و بر فراز کوه شوف واقع شده است. کاخ بیت الدین توسط باغ های سرسبزی احاطه شده که بر زیبایی آن افزوده است. کاخ بیت الدین به معنای خانه ایمان بوده که انتخاب این نام به گوشه گیری قومی خاص در این مکان اشاره دارد.
کاخ بیت الدین در اوایل قرن نوزدهم توسط پسر امیر بشیر شهاب اول ساخته شد که مراحل احداث آن حدود 30 سال به طول انجامید. طراحی کاخ بیت الدین توسط معماران ایتالیایی صورت گرفته است و با این وجود، آثار معماری عرب را به وضوح می توان در این کاخ دید. در طی حملاتی که اسرائیل به لبنان کرد، این کاخ به شدت آسیب دید و تخریب شد و در نهایت، سال 1984 مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت و به شکل امروزه در آمد که گردشگران تور بیروت می توانند از آن بازدید کنند.
دروازه اصلی کاخ بیت الدین رو به یک حیاط حدود 60 متری باز می شود و نمای بسیار زیبایی دارد. در دو قسمت حیاط بیرونی کاخ، راه پله های چشم نوازی وجود دارد. این کاخ دارای سه حیاط می باشد. در بخش تحتانی حیاط دوم سابقا یک اصطبل قرار داشته که هم اکنون به موزه ای از موزاییک های قرن پنجم و ششم بیزانس تبدیل شده است. این موزاییک ها در منطقه ای به نام جیده یافت شده که ولید جنبلاط به کاخ آورده است. این بخش کاخ نزد گردشگران تور بیروت بسیار محبوب است و پیشنهاد می کنیم دیدن آن را از دست ندهید. زمانی که کشور فرانسه این شهر را به استعمار خود در آورد، از این کاخ برای رسیدگی به کارهای دولتی استفاده می شد و در سال 1930 آن را به عنوان یک بنای تاریخی اعلام کردند اما بعد از استقلال یافتن کشور بیروت در سال 1943، رئیس جمهور اعلام کرد که این کاخ منزلگاه تابستانی او می باشد. 

نظرات مردم درباره کاخ بیت الدین

ماهان بهرامی 13 مرداد 97
2
کاخ بیت الدین انگار نه انگار توی فرانسه هست انگار توی ایران و به سبک ایران ساخته شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر