کاخ گوک سو

شهر تاریخی و زیبای استانبول که مملو است از جاذبه های گردشگری، تاریخی و تفریحی متعدد، سالانه گردشگران داخلی و خارجی بسیاری را میزبانی می کند. اغلب گردشگرانی که به این شهر سفر می کنند تنها با جاذبه های گردشگری و تاریخی معروف آن آشنایی داشته و به بازدید از آن ها بسنده می کنند. اما ما در این قسمت از سایت لحظه آخر قصد آن داریم که به معرفی یکی از جاذبه های گردشگری که شاید برای شما نا آشنا باشد، یعنی کاخ گوک سو بپردازیم.

کاخ گوک سو در شهر استانبول واقع شده است. این کاخ در قرن 19 میلادی، توسط فردی به نام عبدالمجید اول بنا شده است. نام کاخ گوک سو در واقع بر گرفته شده از رود های اطراف آن می باشد. گردشگران تور ترکیه جالب است بدانید، کاخ گوک سو را که با نام کوچک سو هم می شناسند، در واقع مربوط می شود به کاخ های تابستانی دوره عثمانی و در بخش های آسیایی کشور ترکیه قرار گرفته است.
سازنده کاخ گوک سو، یک شخص ارمنی است و بنای کاخ را به سبک باروک (سبک معماری اروپایی که از ایتالیا شروع شده است و متلعق به قرن هفدهم و هجدهم میلادی می باشد) ساخته است. در ساخت بنای کاخ گوک سو مرمر های ایتالیایی سفید رنگی به کار رفته و جلوه زیبایی به آن بخشیده است.
کاخ گوک سو یک ساختمان دو طبقه است که یک زیر زمین نیز دارد. زیر زمین کاخ گوک سو به یک انبار و آشپزخانه سلطنتی مشرف شده است. طبقه های اول و دوم کاخ نیز اقامتگاه خاندان سلطنتی بوده است. مورد توجه گردشگران تور استانبول دکوراسیون طبقات با لوستر های بوهم آلمانی، فرش های زینتی و همچنین پرده های سلطنتی دست بافت تزئین شده است.
گردشگران تور استانبول می توانند همه روزه به غیر از روز های دوشنبه و پنجشنبه به کاخ گوک سو رفته و از آن بازدید به عمل آرودند.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز کاخ گوک سو
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
فاضل 13 مرداد 1397
3
کاخ گوک سو یکی از بنا های پر طرفدار استانبول هست خیلی هم طرفدار داره
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری