کاخ گوک سو

📅 انتشار : 1397/02/23 📅 بروزرسانی : 1401/11/12 بازدید : 985
معرفی
معمار
روزهای بازدید
کاخ گوک سو
جذابیت کاخ گوک سو
زیبایی کاخ گوک سو
درب ورودی

شهر تاریخی و زیبای استانبول که مملو است از جاذبه های گردشگری، تاریخی و تفریحی متعدد، سالانه گردشگران داخلی و خارجی بسیاری را میزبانی می کند. اغلب گردشگرانی که به این شهر سفر می کنند تنها با جاذبه های گردشگری و تاریخی معروف آن آشنایی داشته و به بازدید از آن ها بسنده می کنند. اما ما در این قسمت از سایت لحظه آخر قصد آن داریم که به معرفی یکی از جاذبه های گردشگری که شاید برای شما نا آشنا باشد، یعنی کاخ گوک سو بپردازیم.

معرفی کاخ گوک سو

کاخ گوک سو در شهر استانبول واقع شده است. این کاخ در قرن 19 میلادی، توسط فردی به نام عبدالمجید اول بنا شده است. نام کاخ گوک سو در واقع بر گرفته شده از رود های اطراف آن است. گردشگران تور ترکیه جالب است بدانید، کاخ گوک سو را که با نام کوچک سو هم می شناسند، در واقع مربوط می شود به کاخ های تابستانی دوره عثمانی و در بخش های آسیایی کشور ترکیه قرار گرفته است.

معمار کاخ گوک سو

سازنده کاخ گوک سو، یک شخص ارمنی است و بنای کاخ را به سبک باروک (سبک معماری اروپایی که از ایتالیا شروع شده است و متلعق به قرن هفدهم و هجدهم میلادی است) ساخته است. در ساخت بنای کاخ گوک سو مرمر های ایتالیایی سفید رنگی به کار رفته و جلوه زیبایی به آن بخشیده است.

کاخ گوک سو یک ساختمان دو طبقه است که یک زیر زمین نیز دارد. زیر زمین کاخ گوک سو به یک انبار و آشپزخانه سلطنتی مشرف شده است. طبقه های اول و دوم کاخ نیز اقامتگاه خاندان سلطنتی بوده است. مورد توجه گردشگران تور استانبول دکوراسیون طبقات با لوستر های بوهم آلمانی، فرش های زینتی و همچنین پرده های سلطنتی دست بافت تزئین شده است.

جاهای دیدنی استانبول - لیستی از جاهای دیدنی استانبول را در لینک مشاهده کنید. 

روزهای بازدید کاخ گوک سو

گردشگران تور استانبول می توانند همه روزه به غیر از روزهای دوشنبه و پنجشنبه به کاخ گوک سو رفته و از آن بازدید به عمل آرودند.
گزارش مشکل
نظرات کاربران درباره کاخ گوک سو
فاضل 1397/05/13
19 نفر پسندیدند
کاخ گوک سو یکی از بنا های پر طرفدار استانبول هست خیلی هم طرفدار داره
امتیاز 4.2 از 5 | از 100 کاربران به کاخ گوک سو