موزه نظامی استانبول

📅 بروزرسانی : ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ بازدید : 339
شهر تاریخی و زیبای استانبول برای گردشگران ایران و جهان نیازی به معرفی ندارد، همه ما کم و بیش با جاذبه های گردشگری، تفریحی و تاریخی این شهر آشنا هستیم. اما در این مقاله از وبسایت لحظه آخر می خواهیم شما را با یکی از جاذبه های گردشگری برتر این شهر، یعنی موزه نظامی استانبول آشنا سازیم.

موزه نظامی استانبول نمادی از تاریخ هزار ساله ارتش کشور ترکیه است. این موزه در واقع گنجینه ای است از تاریخ کهن کشور ترکیه. موزه نظامی استانبول ابتدا در کلیسایی به نام سنت ایرنه ساخته و افتتاح شد، لیکن سال ها بعد، یعنی در سال 1950 میلادی به بنایی در جمهوریت (محل نخستین ستاد فرماندهی ارتش) منتقل شد. گردشگران تور استانبول خوب است بدانید که ساختمان جدید موزه دارای فاصله کمی با میدان تکسیم ترکیه است.

همان طور که از نام موزه حدس می زنیم محتوای موزه باید مربوط به ادوات جنگی مختلف باشد. به طور مثال در محوطه خارجی و بیرون موزه تعدادی خمپاره، توپ، تانک و هلیکوپتر های جنگی می بینیم. داخل موزه نیز مجموعه ای از شمشیر ها، نیزه ها، زره، کلاه خود، مجسمه سربازان دوران عثمانی و انواع گوناگونی از آثار هنری با ماهیت جنگ به چشم می خورد. همچنین گردشگران تور ترکیه می توانند در موزه نظامی استانبول چادر هایی که متعلق به ارتش نظامی عثمانی بوده را از نزدیک نظاره کنند.

در موزه نظامی استانبول می توانید اجرای گروه موسیقی نظامی که توسط گروهی نام مهتر تکیمی یا همان سربازان پیاده نظام را مشاهده کنید. این گروه نظامی هر روز بعد از ظهر، در حالی که یونیفرم های مخصوص و سنتی به تن دارند، یک کنسرت از موسیقی نظامی اجرا می کنند. گروه مهتر تکیمی، قدیمی ترین گروه موسیقی نظامی در دنیا شناخته می شود.
گردشگران تور استانبول لازم است از ساعات و روز های بازدید موزه آگاه باشند، این موزه همه روزه غیر از دوشنبه ها و سه شنبه ها، از ساعت 09:00 الی 17:00 به روی عموم باز است.
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره موزه نظامی استانبول

سما خرداد 1397
16 نفر پسندیدند
غیر از توپ و تانک و نیزه و ...، موزه نظامی استانبول یه قسمت داره که مجسمه سربازای دوران عثمانی رو به نمایش گذاشته که واقعا دیدنیه البته من در تور استانبول نتونستم به کنسرت موسیقی این موزه برسم

lahzeakhar.com/Tourist-attractions-full-information/23402-%D9%85%D9%88%D8%B2%D9%87-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D8%A8%D9%88%D9%84

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به موزه نظامی استانبول