موزه روباز

موزه روباز یکی از هزاران مکان دیدنی زیبای بدروم می باشد، بدروم یک شهر ساحلی توریستی و گردشگری در غرب ترکیه است. موزه روباز بدروم یکی از جاذبه های قدیمی و باستانی بدروم می باشد و به همین دلیل از لحاظ تاریخی اهمیت زیادی برای بومیان آن منطقه دارد. این مجموعه قبل از وقوع زلزله آناتولی مکان بسیار زیبایی بود و در لیست عجایب هفتگانه جهان قرار داشت اما پس از زلزله آناتولی این موزه به کل تخریب شد و امروزه به یک خرابه تبدیل گشته است. موزه روباز به علت قرار داشتن مقبره مائوسلیوم (Mausoleion) که یکی از پادشاهان کاریا بود، به این نام خوانده شد، همچنین قبل از اینکه این بنا به واسطه زلزله به طور کلی تخریب گردد بسیاری از آثار باستانی و هنری شهر تاریخی بدروم را در خود جای داده و از آن ها نگهداری می کردند. یکی از علت های اهمیت موزه روباز مائوسلیوم به همین دلیل است که مقبره مائوسلیوم در این موزه قرار گرفته است و از همین جهت هم دارای ارزش تاریخی فراوانی می باشد. موزه روباز هر ساله گردشگران زیادی را که با تور بدروم به این شهر می آیند را به خود جذب می کند. طبق بررسی هایی که انجام شده و اطلاعات به دست آمده از موزه، سنگ‌هایی که در آرامگاه پادشاه مائوسلیوم به‌کار رفته ، درساخت موزه نیز استفاده شده است. پس از زلزله آناتولی در قرن 19، یک سری از باستان شناسان انگلیسی به این شهر آمدن و پس از حفاری تعدادی از سنگ های این موزه را به موزه های بریتانیا انتقال دادند. از این رو اکنون بسیاری از آثار و بقایای این موزه را می توان در موزه های بریتانیا مشاهده کرد. شاید در گذشته قبل از تخریب آن اهمیت زیادی برای گردشگران تور بدروم و همچنین ساکنان این منطقه نداشته اما اکنون در میان توریست هایی که به آثار باستانی و مکان های تاریخی علاقه مند هستند محبوبیت زیادی کسب کرده است.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به موزه روباز
گالری تصاویر ویدئو ها

نظرات کاربران

حامد 30 مرداد 97
0
موزه روباز خیلی تک و دیدنی هست البته اگر به آثار تاریخی علاقه دارید
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.