موزه پرنس ویلز

شهر بمبئی که مملو از جاذبه های گردشگری متعدد، مراکز خرید با برند های بین المللی و سواحل زیبا می باشد، هر ساله گردشگران داخلی و خارجی بسیاری را میزبانی می کند. یکی از جاذبه های گردشگری شهر ساحلی بمبئی موزه پرنس ویلز است که به دلیل داشتن آثار تاریخی و فرهنگی غنی، طرفداران بسیاری در بین مردم هند و همچنین مردم دیگر کشور ها داشته و از محبوبیت بالایی برخوردار است. موزه پرنس ویلز، از موزه های تاریخی با قدمت کهن شهر بمبئی است که ساخت بنای آن در سال 1905 میلادی آغاز شده است. تاریخچه ساخت و نام گذاری این موزه به شرح زیر است:
در چهاردهمین روز از هشتمین ماه سال 1905 میلادی، تعدادی از افراد برجسته شهر بمبئی در تالار شهرداری بمبئی گرد هم آمدند و تصمیم گرفتند یک یاد بود برای شاهزاده ویلز (پادشاه بعد جرج پنجم، جرج فردریک ارنست آلبرت) در قالب یک موزه عمومی ساخته و به نام شاهزاده ویلز نام گذاری کنند. سر انجام در سال 1914 میلادی ساخت موزه خاتمه یافت.

از موارد جذابی که در مورد موزه پرنس ویلز باید بدانید این است که این موزه در جنگ جهانی اول به عنوان بیمارستان و برای درمان زخمی های جنگ مورد استفاده قرار گرفته است. برای ساخت بنای این موزه از معماری گوتیک (از سبک ‌های تاریخی معماری) و از سنگ بازالت (یک نوع سنگ سخت، سیاه و دانه‌ ریز) ساخته شده است. بنای این موزه همچنین در میان باغ زیبا و سرسبزی واقع شده و همواره مورد توجه گردشگران تور بمبئی قرار می گیرد. در موزه پرنس ویلز آثار تاریخی و فرهنگی متعددی از ادوار مختلف تاریخ کشور هند به چشم می خورد که هر یک از آنان یک میراث فرهنگی در این شهر به شمار می رود.
همچنین در کنار آثار تاریخی و فرهنگی موجود در موزه، آثار حیات وحش و حیوانات نادری مانند پرندگان خاص، ببر ها و گوزن ها مشاهده می شود.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره موزه پرنس ویلز

سالار 30 مرداد 97
2
چقدر موزه پرنس ویلز زیباست هند هم از معماری خاص و ویژه ای برخورداره مثا تاج محل که واقعا عاشقشم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر