پوتر اجایا

ایده ی ایجاد شهر پوتر اجایا به عنوان پایتخت اداری در سال 1980 به دلیل این که از تراکم جمعیت کوالالامپوور بکاهد مطرح گردید.جالب تر از هر چیزی شهر پوتر اجایا در سال 1985 بعد از 5 سال ساخته و اولین وزارت خانه ها در این شهر مستقر گردید.
این شهر که در طی 5 سال ساخته شد پایتخت مالزی کوالالامپور را نجات داده و نگذاشت این شهر همانند دیگر شهر های توکیو ، بمبئی ، بانکوک و تهران و ... شود.شهر پوتر اجایا با سرعتی که ساخته شد اما همچنان از شهر ها توریستی زیبا و با شکوه مالزی به شمار می رود به طوری که امروزه به یکی از جاذبه های دیدنی و توریستی آسیا محسوب می شود.
پوتر اجایا به دلیل طبیعت گسترده و به کارگیری مولفه های معماری های آسیایی ، ایرانی و اسلامی گویا درون آن روحی یگانه دارد به قولی دیگر انگار باغ شهر زیبای مشرق زمین است.به همین دلیل به مسافرانی که قصد سفر به مالزی را دارند و همچنین می خواهند سفر متفاوتی را تجربه کنند اقامت در شهر پوتر اجایا را پیشنهاد می کنیم.
این شهر زیبا قبل از ساخته شدن کاملا طراحی شده از کاخ نخست وزیری گرفته تا بلوک های مسکونی و خیابان های آن برنامه ریزی و ساخته شده است.
یکی از جاذبه های دیدنی این شهر زیبا ، پل هایی در اطراف جزیره می باشد که دسترسی مردم را به مناطق دیگر آسان کرده است.طراحی این شهر منظم که ایده ی یکی از معماران ماهر مالزی بود توجه بسیاری از مقامات را به سوی خود جلب کرد که از میان آن می توان به نخست وزیر اندونزی اشاره کرد که وی پس از بازدید از این شهر از کابینه اش خواست تا با مطالعه از سبک طراحی شهر آن را برای تسونامی‌های جنوب شرق آسیا که خسارت زیادی دیده است استفاده کنند.

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره پوتر اجایا

محسن 30 آبان 96
3
شهر پوتر اجایا با وجود این که تازه ساخته شده زیباست
محمد 30 آبان 96
1
واقعا پوتر اجایا مالزی رو از جمعیت زیاد نجات داد
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر