نارین قلعه

یکی از جاذبه های دیدنی مشهور گرجستان ، نارین قلعه که در محله تفلیس و بر تپه کالا واقع شده است.این قلعه در گرجستان با نام ناریکالا هم شناخته شده که به معنای قلعه کوچک نیز می باشد.
نارین قلعه یکی از قدیمی ترین بنا های گرجستان به شمار می رود که احتمال می رود در سده چهارم میلادی توسط ایرانیان ساخته و همچنین نام قدیم آن شوریس تسیخه بوده است.این قلعه ی تاریخی بر فراز تپه و مشرف به رودخانه کورا و شهر تفلیس می باشد که گردشگران تور گرجستان برای مشاهده این منظره زیبا خود را به این قلعه می رساند ، این قلعه دیدنی بین باغ بوتانیک و حمام گوگردی واقع شده است که با رفتن به این قلعه می توانید با طی کردن مسافت کمی از دیگر جاذبه های دیدنی گرجستان دیدن نمایید و به عنوان دیگر با یک تیر دو نشان بزنید.
نارین قلعه در قرن چهارم به عنوان قلعه ی انتقام ساخته شد که در قرن هفتم به دست پادشاه گرجی به نام دیوید سازنده توسعه پیدا کرد ، همچنین در حیاط این قلعه کلیسای سنت نیکلاس قرار دارد که بازدید از آن خالی از لطف نمی باشد.
شاین ذکر است که ، بنایی که امروزه مشاهده می نمایید در بین قرن ها 16 و 17 دوباره ساخته شد و بر اثر زلزله ی سال 1827 قسمت های اصلی دیوار های قلعه آسیب جدی دید که فرمانروایان هر دوره ای قسمت های مختلفی را به قلعه اضافه کردند اما پایه اصلی نارین قلعه به سده هشتم میلادی باز می گردد.
نارین قلعه یکی از مهم ترین و بهترین پایگاه پدافند های گرجستان بوده است که تمامی فرمانروایان در این مکان جمع می شدند پس به صراحت می توان گفت مکانی امن و مهمی بوده است.
بهترین و آسان ترین راه برای رسیدن به نارین قلعه طی کردن خیابانی است که کلیسای جامع سنت جورج در آن قرار دارد.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به نارین قلعه
گالری تصاویر ویدئو ها

نظرات کاربران

پرنی 10 مهر 97
4
نارین قلعه یکی از مشهور ترین جاذبه های دیدنی این شهر محسوب میشه و مردم گرجستان ارادت خاصی نسبت به این بنا دارند
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابه

تور تفلیس 11 بهمن 98
5 شب
قشم ایر
کاخ سپید ملل
11 بهمن - 16 بهمن

تور تفلیس 11 بهمن 98
4 شب
قشم ایر
مهریار پرواز
11 بهمن - 15 بهمن

تور تفلیس 11 بهمن 98
5 شب
قشم ایر
مهریار پرواز
11 بهمن - 16 بهمن

تور تفلیس 11 و 12 و 13 بهمن 98
4 شب
قشم ایر
کاخ سپید ملل
11 بهمن - 17 بهمن

تور تفلیس ویژه تعطیلات بهمن 98
4 شب
قشم ایر
آرشین پرواز
20 بهمن - 26 بهمن

تور باتومی 14 بهمن 98
4 شب
تابان
آریو پرواز
14 بهمن - 18 بهمن

تور تفلیس 19 و 22 و 23 بهمن 98
3 شب
تابان
قصر شایان
19 بهمن - 26 بهمن

تور تفلیس 15 و 21 و 22 بهمن 98
3 شب
قشم ایر
افق بال فرشتگان
15 بهمن - 25 بهمن

تور تفلیس 8 و 9 بهمن 98
3 شب
قشم ایر
آرانا پرواز
8 بهمن - 12 بهمن

تور باتومی 11 بهمن 98
3 شب
تابان
مهلا گشت آسمان
11 بهمن - 14 بهمن