کلیسا سائو فرانسیسکو

برزیل جزو یکی از کشورهای مدرن و توریستی است که تا کنون جهانگردان فراوانی را به سمت خود جذب کرده. جدا از تمام اماکن تفریحی کشور برزیل دارای جاذبه های گردشگری و تاریخی زیادی نیز می باشد. یکی از معروف ترین آنها کلیسا سائو فرانسیسکو نام دارد. این کلیسا و صومعه در مرکز تاریخی شهر سالوادور و در ایالت باهیا قرار دارد که به دلیل قدمت و ماجراهای گذشته آن که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد، اهمیت بالایی دارد. در سال 1587 راهبان فرقه فرانسیس به این منطقه کوچ کردند و تصمیم گرفتند در این منطقه کلیسا و صعومه ای بنا کنند.


همین امر سبب تحولات بسیاری در فرهنگ و مذهب ساکنان منطقه شد. در اوایل قرن شانزدهم ارتش هلند به شهر سالواردو حمله کرده و کلیسا را تخریب می کنند. در سال 1686 باز سازی کلیسا به دست معماران منطقه شروع شد مرمت کامل آن چندین سال به طول انجامید. کلیسا سائو فرانسیسکو متعلق به اوایل قرن 17 میلادی می باشد که ساخت و ساز اصلی آن از سال 1708 آغاز و در سال 1723 به پایان رسید، در ساخت کلیسا و صعومه از معماران برجسته برزیلی استفاده شده که هر گوشه از آن هنری نهفته است. فضای داخلی آن در طول قرن های مختلف تغییرات بسیاری کرده زیرا هنرمندان فراوانی بر روی نمای داخلی و تزئینات آن کار کرده اند و هنرهای خلاقانه خودشان را عمل در آورده اند.


آخرین ساختار نمای داخلی کلیسا سائو فرانسیسکو در سال 1755 بود که بعد از آن هیچ تغییری در کلیسا داده نشد. نمای بیرونی آن ساده بوده اما درون کلیسا از زیبایی فوق العاده بی نظیری برخوردار است که هر بازدید کننده ای را مبهوت خود می کند. نقاشی ها و تابلوهای برجسته بر روی دیوار و سقف کلیسا را به یکی از باشکوه ترین جاذبه های گردشگری برزیل تبدیل کرده است. گردشگران عزیز تور برزیل می توانند با بازدید از کلیسا سائو فرانسیسکو با فرهنگ، تمدن و مذهب باستانی برزیل آشنا شوند.

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره کلیسا سائو فرانسیسکو

همتا 9 مهر 97
0
زمانی که وارد کلیسا سائو فرانسیسکو میشید یک آرامش خوب و بینظیری بهتون دست می دهد
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر