کلیسای جامع فلورانس

کلیسای جامع فلورانس و یا همان کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره فلورانس یکی از دیدنی ترین و معروف ترین کلیسا های شهر فلورانس در ایتالیا می باشد که با گنبد زیبا و رنسانسی خود در میان این شهر زیبا به وضوح خودنمایی می کند.
کلیسای جامع فلورانس در اواخر قرن سیزدهم و در سال 1296 میلادی توسط معمار معروفی به نام آرنولفو د کامبیو ساخت که البته ایشان قبل از تمام شدن این بنا فوت کردند ، گنبد ها و بسیاری از طرح ها و مشخصه های این بنا فیلیپو برونلسکی را ساخته است.این بنا امروزه یکی از مهم ترین و همچنین نماد شهر فلورانس به شمار می رود که یادآور دوره ی رنسانس در فلورانس ایتالیا می باشد.
شهرت فیلیپو برونلسکی به دلیل ساخت گنبد های کلیسای جامع فلورانس بوده که طرح آن از پانتئون رم الهام گرفته که در سال 1419 برنده بهترین طراحی گنبد شد.
به طور کلی معماری کلیسای فلورانس به سبک گوتیک ساخته و مردمان محلی فلورانس نام این کلیسا را  دومو سانتا ماریا دل فیوره می نامند.این بنا که می گویند از مسجد سلطانیه الهام گرفته بزرگ ترینگنبد قرمز و آجری سراسر جهان شناخته شده است.
گنبد آجری و قرمز رنگ کلیسا فلورانس هشت ضلعی با 42 متر قطر و 32 متر ارتفاع دو لایه می باشد که قسمت های داخلی آن دارای 9 دایره تو در تو می باشد که با نقاشی های آخر زمان توسط فردیریکو زوکاری و جرجو واساری نقاشی شده است.
اگر قصد بازدید از کلیسای جامع فلورانس را دارید در ادامه با زمان و تاریخ های آن را کاملا توضیح خواهیم داد :
از ماه جولای تا سپتامبر 10 الی 15:30 در روز های پنجشنبه
در ماه های می و اکتبر در روز های دوشنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 صبح تا 17
در ماه های دیگر سال از ساعت 10 الی 16:30

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز کلیسای جامع فلورانس
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
الهام 9 آبان 1396
0
کلیسای جامع فلورانس بهترین کلیسای دنیاست
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری