کوه لیکابتوس

کوه لیکابتوس واقع در شهر آتن یونان در بلندترین نفطه ی شهر قرار گرفته است که از بالای آن می توانید بسیاری از جاذبه های گردشگری دیگری مانند آکروپلیس، کلیسای سنت جورج و چشم انداز فوق العاده ی شهر را تماشا کنید. کوه لیکابتوس در ارتفاع حدودا 280 متری و فاصله ی 900 فوتی از سطح دریا قرار گرفته است که یکی از جاذبه های دیدنی شهر آتن در تور یونان محسوب می شود. برای بالا رفتن به این کوه و رسیدن به قله ی آن می بایست مسیر زیادی را طی کنید و شاید هم خسته شوید ولی به عقیده ی خیلی از گردشگران تور یونان با زحمتش می ارزد، زیرا چشم انداز فوق العاده زیبای آن به کل شهر می تواند خستگی تان را از تن بیرون کند.

جالب است بدانید در بالا ترین نقطه ی کوه لیکابتوس یک کلیسای بسیار قدیمی و کهن وجود دارد که بازدید از آن را به شما پیشنهاد می کنیم. همچنین یک سالن تئاتر نسبتا بزرگ وجود دارد که علاوه بر تئاتر کنسرت های بزرگ بین المللی نیز در آن برگزار می شود. تماشای غروب آفتاب نیز از بالای این کوه عظیم لطف دیگری دارد. برای گردشگران عزیزی که علاقه به میل کردن یک میان وعده ی خوشمزه یونانی هستند می توانند از کافه کوچک ولی با انواع دسرهای خوش طعم و نوشیدنی های یونانی استفاده کنند.

البته لازم به ذکر است که علاوه بر کوهنوردی و پیاده روی تا قله ی کوه لیکابتوس می توانید از تله سیژ استفاده کنید، مخصوصا در فصول خیلی سرد یا خیلی گرم کوهنوردی کاریست طاقت فرسا. دامنه ی کوه لیکابتوس پوشیده از درختان تنومند و سرسبز است که موجب خوش آب و هوا بودن این منطقه توریستی برای گردشگران تور یونان شده است. در سفر به کشور افسانه ای و کهن یونان حتما از جاذبه های گردشگری و تاریخی آن بازدید کنید و لذت ببرید.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره کوه لیکابتوس

گیسو 15 مهر 97
0
اگر کوه لیکابتوس رفتید به هیچ عنوان تله سیژ رو از دست ندهید و بازدیدتون رو کامل کنید
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر