بهترین زمان سفر به ترابزون

📅 بروزرسانی : ۱۶ آذر ۱۳۹۹ بازدید : 2474
بررسی آب و هوای مقصد یکی از مهمترین فعالیت هایی است که گردشگران باید پیش از سفر انجام دهند از آنجایی که در سال های اخیر ایرانیان بسیاری شهر ترابزون ترکیه را برای گردش و تفریح انتخاب می کنند، ما در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با بهترین زمان سفر به ترابزون و به طور کلی آب و هوای این شهر در اختیار گردشگران تور ترابزون و همچنین کاربران سایت لحظه آخر قرار دهیم.
بهترین زمان سفر به ترابزون تا حدودی به سلایق و عادت های گردشگران بستگی دارد، می توان گفت که آب و هوای این شهر به طور کلی گرم و معتدل است به همین جهت در تمام فصول سال پذیرای گردشگران می باشد. 
خوب است بدانید بارش باران در تمامی ایام سال در شهر ترابزون اتفاق می افتند به طوری که در خشک ترین ماه های سال نیز شاهد بارندگی در این شهر هستیم، لازم به ذکر است که بارش باران در فصل زمستان بیشتر از تابستان می باشد.
میانگین دمای هوای شهر ترابزون در طول سال حدود 15 درجه سانتی گراد می باشد همچنین لازم به ذکر است میزان بارش این شهر در طول یک سال به 891 میلی لیتر می رسد.
اگر قصد سفر به شهر ترابزون را دارید باید بدانید که خشک ترین ماه سال در این شهر جولای و پر باران ترین ماه نیز اکتبر می باشد همچنین لازم به ذکر است که گرمترین و سرد ترین ماه های سال در ترابزون به ترتیب آگوست و جولای هستند.
گردشگران تور ترابزون باید توجه داشته باشند که دمای هوای این شهر اغلب بالای صفر می باشد به همین جهت بارش برف و یخبندان در این شهر وجود ندارد.
به طور کلی می توان گفت که بهترین زمان سفر به ترابزون اواخر فصل بهار و اوایل تابستان می باشد چرا که در این بازه زمانی آب و هوای ترابزون در بهترین حالت خود قرار دارد. 
امیدواریم این مقاله در سفر با تور ترابزون و انتخاب زمان سفر برای گردشگران مفید واقع شود.
 
 
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/tourism-Guide-Full-information/7248-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%B2%D9%88%D9%86

امتیاز 5 از 5 | از بین 101 کاربران به بهترین زمان سفر به ترابزون