موزه ملی

گرجستان دارای موزه های گوناگون و فراوانی است اما موزه ملی معروف ترین آنهاست و می توان گفت که جزو قدیمی ترین و بزرگ ترین بناهای شهر تفلیس گرجستان است. گرجستان از تاریخ و تمدن دیرینه ای برخوردار بوده که برای آشنایی از این فرهنگ کهن حتما از موزه های گرجستان به مخصوص موزه ملی آن دیدن فرمایید، این موزه در نزدیکی میدان آزادی تفلیس و در خیابان روستاولی واقع شده که دارای 3 هزار آثار هنری، فرهنگی و تاریخی است. 

اولین گنجینه آثار تاریخی گرجستان در 190 سال پیش تاسیس شد که در اوایل سال 2004 از ادغام 10 موزه که موزه گالزی ملی، موزه خانه سنتی و مراکز تحقیقاتی نیز جزو این ده موزه بودند و به یکدیگر پیوستند، موزه ملی گرجستان افتتاح شد و تمام آشیاء و آثار این ده موزه را به این موزه آوردند که اکنون می توان گفت این موزه بزرگ ترین و با ارزش ترین موزه کشور گرجستان می باشد. آثار هنری و تاریخی موزه ملی مربوط به دوره قاجاریه بوده که بعد از عهد نامه گلستان از نواحی جدا شده کشف کرده اند.

 آثاری که در موزه ملی به نمایش گذاشه شده است عبارت اند از: تابلوهای نقاشی دوره قاجار، قرآن های قدیمی، تابلوهای نقاشی روی شیشه، ظروف فلزی با سبک های مختلف، آثار چوبی، فرش ها و پارچه های دست باف و نفیس، قطعه کاشی های منقوش به طرح های اسلامی، شمشیر، سپر کلاه خود و ظروف شیشه ای و سنگی ساخت ایران، طلا و جواهرات بسیار با ارزش و عتیقه از سرزمین باستانی کولخیس و آثار گران بهایی از هنرمندان اروپای شرقی و غربی، روسیه و گرجستان می باشند که هر کدام بخشی از موزه را به خودشان اخصاص داده اند. روزانه گردشگران تور گرجستان و بازدید کنندگان دیگری نیز از موزه ملی دیدن می کنند تا با تمدن اصیل این کشور زیبا آشنا شوند.

گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر