جاذبه ی ویژه گردشگری هر استان

زمان مطالعه : 3 دقیقه

ایران کشوری با تمدن چند هزار ساله است که معماری های اصیلی را درون خود جای داده است به همین علت گردشگران از سراسر دنیا می آیند تا این آثار تاریخی جالب را از نزدیک ببینند. علاوه بر جاذبه ها تاریخی وجود جاذبه های طبیعی و متنوع هم یکی از دلایل جذب توریست ایران است. اما هر شهری دارای جاذبه ی گردشگری خاصی است که از دیگر جاذبه ها معروف و پربازدید تر است. در این مقاله سعی داریم شما را با جاذبه های ویژه گردشگری هر استان آشنا کنیم. 


سی و سه پل اصفهان

سی و سه پل  یکی از جاذبه های معروف شهر اصفهان است که در دوران سلطنت شاه عباس اول ساخته شده است. این پل روی زاینده رود ساخته شده است ک سی وسه دهنه دارد. شب های تابستان که آب زاینده رود باز است رسم آواز خوانی شروع می شود مردم زیر دهانه ها جمع می شوند و به آواز خانی دست جمعی و یا انفرادی می پردازند که حال و هوای عاشقانه ای دارد. 

 

33 پل


 
حافظیه شیراز

شیراز  شهر عاشقان و دوست داران شعر و ادبیات است که هر ساله تمامی عاشقان را در سراسر دنیا در حافظیه جمع می کند. اگر دلتان گرفت می توانید زیر گنبد حافظیه بنشینید شعر های حافظ را بخوانید و فال بگیرید. حافظیه شیراز آرامگاه شاعر بزرگ ایرانی حافظ شیرازی است. 

 

حافظیه در شیراز


 
ایل گلی تبریز

بدون شک برترین جاذبه ی گردشگری شهر تبریز ایل گلی است که به ثبت جهانی رسیده است. این پارک قدمت چند صد ساله دارد. دریاچه مصنوعی بزرگی در وسط پارک هست که قدم زدن در اطراف آن با گوش دادن به موسیقی که از بلندگو های پارک به گوش می رسد بسیار دلچسب است.

 

ائل گلی
 

دریاچه شورابیل اردبیل

 استان اردبیل جاذبه های طبیعی و تاریخی زیادی را درون خود جای داده است که یکی از معروف ترین آن ها دریاچه شورابیل است که در مرکز استان واقع شده است . دریاچه شورابیل امکانات تفریحی زیادی اعم از زیپ لاین، قایل پدالی، دوچرخه سواری و ماشین برقی دارد. برای اقامت می توانید در اطراف دریاچه چادر بزنید و اگر قصد اجاره ویلا دارید از سایت اجاره ویلا کمک بگیرید.

 

شورابیل


 
قلعه ی فلک الافلاک لرستان

قلعه ی فلک الافلاک پربازدید ترین قلعه در خرم آباد است که توانسته هر ساله توریستان زیادی را جذب کند . این قلعه در زمان ساسانیان ساخته شده که  آن زمان کاربرد نظامی داشته. وقتی در بام قلعه ی فلک لافلاک می ایستید شهر لرستان زیر پایتان است و شما نظارگر رود خروشانی خواهید شد که از کنار قلعه عبور می کند. درون قلعه دو موزه وجود دارد که یکی موزه مردم شناسی و دیگری موزه باستان شناسی است. در بازدید از قلعه حتما به این دو موزه هم سر بزنید.
 

خانه آصف وزیر کردستان

کردستان به علت نزدیک بودن به مرز و ارزان بودن کالا های خارجی بیشتر به بازار هاش معروف است. اما از جاذبه های تاریخی-گردشگری معروف کردستان می توان خانه آصف وزیری را نام برد که در مرکز استان واقع است. در دوران صفویه و قاجاریه این بنا ساخته شد؛اما در دوران پهلوی تکمیل شد.

 

خانه آصف وزیر
 

باغ فین کاشان

شهر کاشان یکی از شهر های قدیمی ایران است که آثار تاریخی زیادی درونش نهفته است. یکی از معروف ترین جاذبه های این شهر باغ فین کاشان است که محل زندگی امیر کبیر بوده که در حمام فین به قتل رسید. 
اگر قصد سفر به کاشان دارید برای رزرو اقامتگاه با قیمت مناسب از سایت رنتی جا کمک بگیرید.
 
  
 

گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای داخلی

تور کیش از اصفهان 3 و 6 اردیبهشت
3 شب
زاگرس زاگرس
کیش ا ... کیش ایر
اسطوره بیستون
3 اردیبهشت - 6 اردیبهشت

تور کیش 31 فروردین
4 شب
تابان تابان
تابان تابان
الیما گشت
31 فروردین - 4 اردیبهشت

تور قشم 2 اردیبهشت
3 شب
قشم ا ... قشم ایر
تابان تابان
دانیار سفر پارسیان
2 اردیبهشت - 5 اردیبهشت

تور مشهد 31 فروردین
3 شب
زاگرس زاگرس
آتا آتا
دانیار سفر پارسیان
31 فروردین - 3 اردیبهشت

تور کیش 1 اردیبهشت
4 شب
زاگرس زاگرس
تابان تابان
گردشگر زمان
1 اردیبهشت - 5 اردیبهشت

تور قشم 31 فروردین
4 شب
آتا آتا
آتا آتا
ندا پرواز
31 فروردین - 4 فروردین

تور کیش 5 اردیبهشت ( اقساطی )
2 شب
تابان تابان
تابان تابان
پیام توسعه صبا
5 اردیبهشت - 7 اردیبهشت

تور زمینی مشهد 2 اردیبهشت
2 شب
قطار ... قطار اتوبوسی صبا
قطار ... قطار 6 تخته پارسی
اسطوره بیستون
2 اردیبهشت - 4 اردیبهشت

تور ترکیبی قشم 31 فروردین
3 شب
آتا آتا
قطار ... قطار 6 تخته پارسی
ندا پرواز
31 فروردین - 3 اردیبهشت

تور کیش 31 فروردین
5 شب
تابان تابان
زاگرس زاگرس
گردشگر زمان
31 فروردین - 5 اردیبهشت