کوچه های ترابوله

لیون شهری مهم در کشور فرانسه است که تجلی گر تاریخ دو هزار ساله این کشور می باشد. خوب است بدانید که این شهر مهم ترین تولید کننده ابریشم در دنیا محسوب می شود. هر نقطه از این شهر جذابیت هایی برای تماشا دارند و همین امر سبب می شود تا جهانگردان زیادی برای کشف دیدنی های لیون به آن سفر کنند. شهر لیون به واسطه دو رود سون و رون به دو قسمت تقسیم شده است. یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری این شهر کوچه های ترابوله می باشد که در ادامه به توصیف آن می پردازیم.

این کوچه های زیبا به منظور حفاظت از پارچه هایی که از منطقه ای به منطقه دیگر جابجا می شدند ساخته شد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید بودجه صرف شده برای ساخت کوچه های ترابوله حاصل از فروش ابریشم بوده است. ساختار این کوچه ها به گونه ای بوده که در طول جنگ جهانی دوم مکانی مناسب برای فرار به حساب می آمد. ترابوله ها دارای کریدور و درهای پنهانی می باشد و از همین رو امنیت خوبی دارد. منطقه Vieux از لحاظ داشتن ترابوله های طویل در این شهر شهرت پیدا کرده است.
کوچه های ترابوله به هنگام شب، جلوه ای بسیار زیبا دارد که گردشگران تور لیون را مسحور خود می کند. با گذشت زمان، تعداد زیادی از ترابوله ها به اشخاصی فروخته شد که همین امر سبب گشته تا امروزه تنها در زمان هایی مشخص امکان بازدید از آن ها برای گردشگران تور لیون وجود داشته باشد.

افزون بر کوچه های ترابوله، جاذبه های گردشگری دیگری نظیر: میدان فورویر، کلیسای سن پل، قلعه دو شانژ، میدان ترو، کلیسای جامع لیون، تپه کروا روس، اپرای شهر و پارک سر طلایی در این شهر وجود دارد که گردشگران تور فرانسه با بازدید از آن ها سفری خاطره انگیز را تجربه می کنند. 

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به کوچه های ترابوله
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.