مسجد جامع مالدیو

مسجد جامع ماله یکی از جاذبه های مذهبی موجود در شهر ماله واقع در کشور مالدیو می باشد که در این مقاله قصد داریم این مجموعه را به گردشگران تور ماله و کاربران لحظه آخری معرفی کنیم، اگر از علاقمندان به اماکن مذهبی هستید در ادامه با ما همراه باشید تا مسجد جامع ماله را به شما معرفی کنیم.
مسجد جامع ماله که بزرگ ترین مسجد کشور مالدیو به شمار می آید بسیار قدیمی است و قدمت آن به سال 1656 میلادی باز می گردد، خوب است بدانید که مسجد جامع ماله یکی از مهم ترین مراکز اسلامی کشور مالدیو می باشد.
این مسجد بزرگ بیش از 5 هزار نفر ظرفیت دارد و بخشی از ساختمان آن نیز محل دفن بسیاری از مشاهیر و قهرمانان کشور مالدیو می باشد که گردشگران می توانند به بازدید از آن ها بروند.
این مسجد دارای نمایی بسیار زیبا شیک و ساده می باشد و در ساخت آن می تواند معماری اسلامی را مشاهده کرد. نمای بیرونی این مسجد به رنگ سفید می باشد که نشان از پاکی و تقدس مسجد جامع ماله دارند.
در این مسجد نماز جماعت همه روزه برگزار می شود و در روز های جمعه نیز این مجموعه محل برگزاری نماز جمعه شهر ماله می باشد که گردشگران مسلمان می توانند در تمامی مراسم های مذهبی که در این مسجد برگزار می شود شرکت کنند.
جالب است بدانید که این مسجد دارای گلدسته های طلایی و بسیار زیبا می باشد که نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کنند و به زیبای های این بنا افزوده اند.
اگر قصد سفر با تور ماله را دارید بازدید از این مسجد را فراموش نکنید چرا که به هنگام بازدید از آن تا حد زیادی با فرهنگ مسلمانان کشور مالدیو آشنا خواهید شد.
امیدواریم این مقاله در سفر با تور ماله برای گردشگران مفید واقع شود
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر