موزه مارک شاگال

کشور فرانسه جاذبه های گردشگری زیادی دارد که یکی از جذاب ترین آن ها در شهر نیس واقع شده است. موزه مارک شاگال یک موزه هنری زیبا می باشد که به اسم خود این هنرمند نام گذاری شده است.
موزه مارک شاگال که یکی از موزه های ملی فرانسه به حساب می آید، در سال 1973 افتتاح گشت. نام دیگری که بر روی این موزه نهاده شده و گردشگران تور فرانسه به این نام آن را می شناسند، موزه ملی پیام های انجیلی مارک شاگال است که متاثر از آثار او انتخاب شده است. علی رغم سختی های بسیار زیادی که این هنرمند در طول زندگی خود متحمل شده، ولی اغلب هنرهای او شادی و امید به زندگی را به بازدیدکنندگان القا می کند. علاوه بر نقاشی های خیره کننده، آثار دیگری مانند مجسمه، موزاییک کاری و شیشه های رنگی و زیبا در موزه مارک شاگال به چشم می خورد. این هنرمند روسی تبار بوده و در دوره ای از زندگی خود راهی کشور فرانسه شد و در گذر زمان در این کشور ماندگار شد.

در موزه مارک شاگال آثار ارزشمند این هنرمند در معرض نمایش قرار گرفته که گردشگران تور نیس می توانند از آن ها بازدید کنند. در این موزه زیبا 17 تابلوی معروف این هنرمند بر روی دیوارها نصب گشته و هنردوستان زیادی را به خود مبهوت می کند. جالب است بدانید که هنرمندان زیادی در این موزه آثار خود را به نمایش در می آورند. در این موزه صندلی هایی وجود دارد که گردشگران تور نیس به هنگام خستگی می توانند بر روی آن ها نشسته و به رفع خستگی بپردازند.
فضای خارجی این موزه بسیار خوش منظر بوده و درختانی سبز و سر به فلک کشیده در اطراف آن وجود دارد که بر زیبایی های آن افزوده است. در کنار برکه ی موجود در فضای داخلی این موزه نیز، موزاییک هایی از آثار خود هنرمند به کار رفته است. 
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر