کلیسای جامع برازیلیا

کشور برزیل واقع در قاره آمریکای جنوبی، یکی از مقاصد گردشگری محبوب در این قاره محسوب می شود. سالانه گردشگران بسیاری برای تفریح و بازدید از جاذبه های گردشگری این کشور، تور برزیل را در برنامه سفر خود قرار می دهند. در این شهر کلیسا های بسیاری وجود دارد، اما در این میان کلیسای جامع برازیلیا یکی از زیبا ترین جاذبه های دیدنی این کشور به حساب می آید. در این بخش از وب سایت لحظه آخر قصد داریم به بررسی کلیسای جامع برازیلیا بپردازیم.
کلیسای جامع برازیلیا در سال 1958 میلادی در پایتخت برزیل، یعنی شهر برزیلیا ساخته شده است، تکمیل این بنا تا سال 1970 به طول انجامید. ساختمان این کلیسا دارای 16 ستون بتنی بوده و نام طراح آن اسکار نیمایر می باشد. گردشگران تور برزیل لازم است بدانند که این کلیسا برای پیروان کاتولیک ساخته شده است. مردم محلی کشور پرتغال این کلیسا را به نام متروپولیتن کتدرال آو اور لیدی اَپرسیدا که به معنای کلیسای بانوی ما اَپرسیدا می باشد، می شناسند.طراحی ساختمان این کلیسا هیچ شباهتی به دیگر کلیسا ها ندارد و بازدید کنندگان از این بنا در ابتدا تصور می کنند که این کلیسا یک ساختمان اداری می باشد. نمای بیرونی کلیسا با شیشه پوشیده شده است، همین امر سبب شده این کلیسا از دور نمایی درخشنده داشته باشد. ستون های بلند نماد دست های رو به آسمان گرفته شده هشتند. طراحی متفاوت کلیسای جامع برازیلیا باعث محبوبیت آن در بین گردشگران تور برزیل شده است.
در بالای شبستان این کلیسا 3 مجسمه بر روی هوا معلق هستند که کوچکترین مجسمه وزنی در حدود 100 کیلوگرم و بزرگ ترین آن ها وزنی برابر با 300 کیلوگرم دارد. همچنین جالب است بدانید که این کلیسا دارای 4 ناقوس بوده که اولین بار در سال 1977 میلادی به صدا در آمده اند.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره کلیسای جامع برازیلیا

آگرین 21 مهر 97
1
کلیسای جامع برازیلیا رو بی نهایت متفاوت و خاص طراحی و ساختند
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر