قلب مقدس پاریس

در این بخش از سایت لحظه آخر قصد داریم مطلبی در رابطه با یکی از بهترین جاذبه های شهر پاریس برای شما کاربران گرامی، ارائه دهیم. قلب مقدس پاریس یکی از زیبا ترین، مقدس ترین و قدیمی ترین جاذبه های این شهر به حساب می آید. پاریس شهری است پر از جاذبه های گردشگری فراوان اما قلب مقدس پاریس یکی از پر بازدید ترین آن ها به شمار می آید. در ادامه با ما همراه باشید، تا شما گردشگران عزیز تور پاریس را با این کلیسای مقدس بیشتر آشنا کنیم.

کلیسای سکره کر دو مون مارتر (Sacre Coeur de Montmartre) یا همان قلب مقدس پاریس در سال 1919 میلادی تقدیس گردید و امروزه به عنوان یکی از برجسته ‌ترین سازه‌ های تاریخی پاریس به شمار می ‌آید. این کلیسای زیبا بر فراز تپه مون مارتر واقع شده است و دید پانورامای بسیار زیبایی از شهر پاریس را در ارتفاع 130 متری سطح زمین می توان بر روی آن شاهد بود. کلیسای قلب مقدس پاریس به سبک رومی بیزانس طراحی شده است و بواسطه معماری خاصی که داراست از فاصله دور نیز قابل مشاهده است. زیبایی و شکوه این مجموعه سبب شده است که سالانه در حدود 11.5 میلیون بازدید کننده آن را مقصد خود قرار دهند و این امر کلیسای قلب مقدس پاریس را به محبوب ‌ترین جاذبه مذهبی تور فرانسه بعد از کلیسای نوتردام تبدیل کرده است.

این نکته نیز برای گردشگران تور پاریس نیز لازم به ذکر است که بدانند، کلیسای قلب مقدس در منطقه هجده پاریس، در غرب ایستگاه Gare de Nord و شمال سالن Opera Garnier واقع شده است. نزدیک ‌ترین ایستگاه مترو به محل کلیسا Anvers واقع بر خط دو می باشد، از محل این ایستگاه می ‌توان با دو یا سه دقیقه پیاده روی خیابان Steinkerque را به سمت تپه مون مارتر پیمود. با تمامی این تفاسیر به گردشگران تور پاریس پیشنهاد می شود در زمان سفر خود سری به این کلیسای بی نظیر بزنند و خاطره خوشی را برای خود رقم بزنند.
درج نظر