باغ دولت آباد

شهر یزد یکی از شهر های مرکزی کشور ایران می باشد که بنا ها و آثار تاریخی بسیار ارزشمندی را در خود جای داده است که باغ دولت آباد یکی از آن ها می باشد و در این مقاله قصد معرفی این باغ را داریم بنابراین اگر به شناخت باغ دولت آباد علاقمند هستید.
باغ دولت آباد یکی از معدود باغ های ایرانی می باشد در لیست میراث جهانی ثبت شده است. خوب است بدانید بلند ترین بادگیر جهان در مجموعه باغ دولت آباد واقع شده است. 
این باغ با مساحتی غالب بر 6 هکتار در قلب شهر یزد واقع شده است و دسترسی به آن بسیار آسان می باشد. در ورودی این باغ یک هشتی بسیار زیبا وجود دارد که گردشگران تور یزد می توانند نمونه ای از طرحی ایرانی را در این هشتی مشاهده کنند لازم به ذکر است در داخل این هشتی تعداد غرفه صنایع دستی وجود دارد که گردشگران می توانند از آن ها سوغاتی های یزد را خریداری کنند.
پس از عبور از هشتی وارد باغ می باشید و در ابتدا حوض بزرگی را در میان آن مشاهده خواهید کرد خوب است بدانید آب موجود در این باغ از قنات دولت آباد که یکی از طولانی ترین و مهم ترین قنات های یزد می باشد، تأمین می شود.
باغ دولت آباد بخش های مختلفی دارد که در ادامه به معرفی هر یک از آن ها می پردازیم:
بخش اندرونی:
بخش اندرونی در واقه به محور میانی باغ و حد فاصل میان هشتی و عمارت اصلی می باشد و در آن استخر اصلی باغ با ابعاد 194 در 12 متر وجود دارد. همچنین از قسمت های دیگری که در اندرونی وجود دارد می توان به هشتی، بادگیر، تالار طنبی، بهشت آیین، حرمخانه، مطبخ و غیره اشاره کرد.
لازم به ذکر است که اغلب گردشگران تور یزد از این بخش بازدید می کنند.
بخش بیرونی:
بخش بیرونی به قسمت شمالی باغ گفته می شود و در گذشته به منظور از این بخش به عنوان محل استقرار کاروان ها، برگزاری تشریفات حکومتی و مراسم ورزشی استفاده می شد. 
لحظه آخر پیشنهاد می کند در سفر با تور یزد بازدید از این باغ ملی را از دست ندهید.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز باغ دولت آباد
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابهپنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری