معبد هندو دبی

بخشی از ساکنین شهر دبی را قومیت هندو تشکیل می دهند، به همین دلیل برای بر طرف شدن نیازهای مذهبی این قوم معبد هندو دبی احداث گشته است. هر کجا که تعدادی از پیروان مذهب هندویسم حضور داشته باشند، یک معبد نیز ساخته می شود تا آن ها در کمال آرامش به راز و نیاز و مراسمات مذهبی خود برسند.
هندوهای شهر دبی همان کارگران مهاجری هستند که از کشور سریلانکا و هند به دبی مهاجرت کرده اند. معبد هندو که در قسمت غرب شهر دبی واقع شده دارای یک معماری بسیار جذاب و زیبا می باشد که نظر گردشگران و توریست های تور دبی را به خود جلب کرده است. در روزهای تعطیل شما با سیل عظیم عبادت کنندگان مواجه می شوید که به قصد انجام مناسک و اهدا هدایای خود به معبد هندو دبی آمده اند. آن ها با نظم خاصی به عبادت می پردازند و بعد از اتمام نیایش، با ادای احترام از معبد خارج می شوند. هدایایی که هندوها به خدایان خود تقدیم می کنند شامل: گل، شیر، میوه، نارگیل و شیرینی می شود که این امر تعجب گردشگران تور امارات را بر می انگیزاند. هندوها مراسم مربوط به ازدواج خود را نیز در این معبد به انجام می رسانند.
در معبد هندو دبی بت های مختلفی وجود دارد که با احترام فراوان از آن ها محافظت می شود. معبد هندو دبی تنها معبد شهر دبی است که برای پیروان دین هندویسم در نظر گرفته شده است. لازم به ذکر است که این معبد در کنار یک مسجد قرار گرفته است و پیروان هر یک از ادیان بدون داشتن مشکلی به راز و نیاز می پردازند.
در مسیر این معبد مغازه هایی وجود دارد که برای گردشگران تور دبی سوغات کشور هند را عرضه می کنند. دسترسی به معبد هندو دبی سهل است و گردشگران تور دبی با استفاده از مترو و تاکسی می توانند به این مکان رفته و از آن بازدید کنند. 
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره معبد هندو دبی

رادین 13 مرداد 97
4
توی معبد هندو دبی مراسم های ازدواج خیلی جالب و دیدنی برگزار میشه
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر