معبد کنفوسیوس

کنفوسیوس در زمان خود جزء معروف ترین اشخاص بوده و در کارنامه زندگی خود فعالیت های گوناگونی را رقم زده است، کنفوسیوس در چین باستان می زیست. فعالیت های این عارف بزرگ در زمینه های فلسفی، تدریس، نقد سیاسی و غیره بوده است. وی یکی از بزرگ ترین فلاسفه جهان و بنیان گذار مکتب فکری کنفوسیوس است . معبد کنفوسیوس (Temple of Confucius) آرامگاه این فیلسوف بزرگ است. این معبد، در شهر کائوسیونگ (Kaohsiung) و در کشور تایوان واقع شده است. معبد کنفوسیوس، نخستین معبد تایوان به شمار می آید که بزرگترین عبادتگاه برای پیروان مکتب کنفوسیوس می باشد. در سال 478 قبل از میلاد (دو سال بعد از مرگ کنفوسیوس) پادشاه وقت (پادشاه لو) دستور به ساخت این معبد داد که در درون آن وسایل شخصی این عالم بزرگ به نمایش گذاشته شود و هر ساله در این معبد مراسم یادبودی برای وی برگزار شود. پس از سال ها فرهنگ مکتب این فیلسوف به فرهنگ رسمی چین تبدیل گشت و به همین دلیل امپراتوران آن زمان معبد کنفوسیوس را پی در پی گسترش دادند به طوری که معبد کنفوسیوس به یک یک بنای پر شکوه و با معماری زیبا تبدیل شد. تا اوایل قرن 18 امپراتور یون جن، دستور مرمت این معبد را صادر کرد و معبد فعلی همان بنای مرمت شده می باشد. طول معبد کنفوسیوس از جنوب به شمال حدود 1000 متر و مساحت آن چیزی حدود 100 هزار متر مربع می باشد.این معبد دارای 50 اتاق است، این مجموعه یکی از خاص ترین نمونه های معماری معابد بزرگ باستانی در چین می باشد . این معبد از 9 نوع معماری متفاوت ساخته شده است و به همین دلیل دارای 9 حیاط مجزا است. در معبد کنفوسیوس حدودا 5 هزار لوح سنگی و لوح آرامگاه از سلسله های مختلف مشاهده می شود. در اطراف این معبد 17 هزار درخت باستانی به چشم می خورد. سال 1994 این معبد به عنوان میراث فرهنگی جهانی در کمیته میراث جهانی ثبت شد و به همین دلیل این معبد هر ساله میزبان گردشگران زیادی است که با تور تایوان به این کشور سفر می کنند.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز معبد کنفوسیوس
گالری تصاویر ویدئو ها
نظرات کاربران
نگار 30 مرداد 97
3
معبد کنفوسیوس یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری تایوان هست
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربری انجمن گردشگری بلاگ گردشگری