پل بندرگاه سیدنی

در این مقاله قصد داریم پنجمین پل قوسی جهان را معرفی کنیم با لحظه آخر همراه شوید تا با پل بندرگاه سیدنی (Sydney harbor bridge) بیشر آشنا شوید.
پل بندرگاه سیدنی (Sydney harbor bridge) در بزرگ ترین شهر استرالیا یعنی شهر سیدنی واقع شده است. این پل نماد های شهر سیدنی و از راه های مهم ارتباطی آن می باشد.
پل بندرگاه سیدنی (Sydney harbor bridge) بر روی بندرگاه سیدنی قرار دارد و مرکز شهر را به شمال شهر وصل میکند ساخت و طراحی این پل در نوع خود بی نظیر است.
این پل در سال 1932 افتتاح شد پل بندرگاه سیدنی (Sydney harbor bridge) به منظور سهولت در رفت آمد تاسیس شده است چرا که پیش از احداث این پل راه ارتباطی شمال شهر سیدنی با مرکز آن از طریق قایق و یا جاده ای به طول 20 کیلومتر در غرب شهر بوده است.
این پل زیبا از قطعات بزرگ فولاد ساخته شده است و از استحکام بالایی برخوردار می باشد طول پل بندرگاه سیدنی حدود 139 متر ارتفاع دارد و ارتفاع آن از سطح آب تقریباٌ 50 متر می باشد همچنین این پل حدود 48 متر عرض دارد. 
این پل دارای دو خط ریلی برای گذر قطار ، دو گذرگاه برای پیاده روی و دوچرخه سواری، همچنین هشت خط عبور برای خودرو می باشد.
در اطراف پل 4 ساختمان غیر فلزی ساخته شده است که امروزه ساختمان اداری این پل محسوب می شوند.
این پل نقش مهمی در سیستم حمل و نقل کشور استرالیا ایفا می کند و روزانه بیش از دویست هزار خودرو روی این پل تردد می کنند.
اگر قصد سفر با تور سیدنی و بازدید از این پل زیبا را دارید باید بدانید گرشگران برای پیاده روی این پل باید بلیط تهیه کنند.
امیدواریم این مقاله در سفر با تور سیدنی برایتان مفید واقع شود.

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره پل بندرگاه سیدنی

پرتو 30 مرداد 97
5
سیدنی شهر خیلی زیبایی هست به خصوص پل بندرگاه سیدنی که دیگه از معروف ترین جاذبه های دیدنی این شهر محسوب میشه
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر