کوه فوجی

کوه زیبا و با شکوه فوجی (فوجی سان) که با ارتفاع ۳۷۷۶ متر، بلندترین قله ی کوه در کشور ژاپن می باشد. این کوه یک آتشفشان خاموش است که آخرین فوران آن مربوط به سال‌های ۱۷۰۸ میلادی برمیگردد، کوه فوجی یکی از سه کوه مقدس ژاپن است. شکل زیبای کوه فوجی که شبیه به یک مخروط متقارن است به عنوان نِمادی از کشور ژاپن شناخته شده است و پیوسته در نقاشی‌ ها و عکس ها می‌آید. قله ی کوه فوجی با بلندی ۳۷۷۶ متر چشم انداز نسبتا وسیعی به جنوب و شرق دارد. این کوه به قدری بلند است که حتی از شهر توکیو که بیش از ۱۰۰ کیلومتر از آن فاصله دارد دیده می شود. این کوه که در هوای صاف به راحتی از شهر توکیو قابل مشاهده هست با وجود اینکه یک آتشفشان فعال و ترسناک است اما از زیبایی های این شهر نیز محسوب می شود و بسیاری از هنرمندان را برای به تصویر کشیدن آن به سمت خود می کشاند. کوه فوجی، به عنوان بخشی از پارک ملی فوجی، هاکونه، ایزو است که هر تابستان بیش از یک میلیون گردشگر تور ژاپن برای تماشای طلوع آفتاب به این قله می آیند، این پارک را هم مورد بازدید قرار می دهند. در حالی که برخی هنوز هم شروع به صعود از دامنه ی کوه نکرده اند، اکثر کوهنوردان از اواسط راه، در ایستگاه پنجم، شروع به بالا رفتن می کنند و در نتیجه صعود آن ها شش ساعت و یا بیشتر طول می کشد. البته، برای افرادی که به سادگی، کوه را از دور و یا از داخل یک قطار پر سرعت، می بینند همین کافی است که می گویند کار ساده ای است اما یک ضرب‌ المثل مشهور ژاپنی می‌گوید: "یک فرد عاقل کوه فوجی را فقط یکبار در طول زندگی خود صعود می‌کند، ولی اگر دوبار آن را صعود کند ابله است"


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز کوه فوجی
گالری تصاویر ویدئو ها
مشاهده نظرات ثبت شده
آخرین نظرات ثبت شده
شهرابی 16 مهر 1397
0
من یه فیلم از داخل هواپیما از کوه فوجی دیدم جالب بود نوک کوه فوجی از ابر ها بالا تر زده بود
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابهپنل کاربری انجمن گردشگری بلاگ گردشگری