موزه فضا نوردی

مسکو دارای جاذبه های فراوانی بوده که به همین خاطر آن را به یکی از شهرهای مهم و معروف کشور روسیه تبدیل کرده است. یکی از جاذبه های گردشگری شهر مسکو موزه فضا نوردی می باشد که در 10 آوریل سال 1981 همزمان با بیستمین سالگرد پرتاب اولین کیهان فضا نورد به کیهان تاسیس و افتتاح شد. از زمان تاسیس تا کنون این موزه به دنبال به جمع آوری ادوات و ابزار های فضا نوردی و تصاویر ماهواره ای و تصاویر دیگر از کهکشان ها و کره های مختلف فضا نوردی می باشد تا آنها را به نمایش بگذارد و علاقمندانی که از موزه دیدن می کنند از ابزارها و همچنین دانش فضا نوردی اطلاعات کسب کنند. 


سالن اصلی موزه فضا نوردی به شکل یک سفینه بزرگ طراحی شده که تمام وسایل، نقشه ها، عکس ها، لباس ها، غذاها و دیگر امکانات فضانوردان را به نمایش گذاشته و همچنین قسمتی دیگر از موزه نیز به بخش فیلم ها و مستندات اختصاص داده شده که در آنجا مستندات گرفته شده توسط فضا نوردان، صداها و گزارشات غیر محرمانه ای که ضبط کرده اند پخش می شوند. بخش مهم و جذاب دیگر این موزه برجی می باشد که در سال 1964 و در قسمت بیرونی که می توان گفت در بالای موزه قرار دارد به افتخار پروژه های موفق فضایی ساخته شد که ارتفاعی حدود 107 متر دارد.


 شکل منحصر به فرد این برج که توجه گردشگران تور مسکو را به خود جلب می کند از طراحی و معماری خاصی برخوردار بوده که آن را به سمبل موزه فضا نوردی تبدیل کرده است. موزه فضا نوردی برای علاقمندان و دوست داران دانش فضانوردی بسیار موزه جذاب و حیرت انگیزی است، این موزه سه شنبه تا یک شنبه از ساعت 10 صبح الی 19 و پنجشنبه ها از 10 صبح الی 9 شب میزبان گردشگران عزیز و بازدید کنندگان محترم می باشد.


امتیاز 5 از 5 | از بین 103 دهنده به امتیاز موزه فضا نوردی
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
هامرز 9 مهر 1397
3
موزه فضا نوردی خوراک کسانیست که به هوانوردی علاقه دارند و مطمئن باشید که نهایت لذت را می برید
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابهپنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری