موزه فضا نوردی

مسکو دارای جاذبه های فراوانی بوده که به همین خاطر آن را به یکی از شهرهای مهم و معروف کشور روسیه تبدیل کرده است. یکی از جاذبه های گردشگری شهر مسکو موزه فضا نوردی می باشد که در 10 آوریل سال 1981 همزمان با بیستمین سالگرد پرتاب اولین کیهان فضا نورد به کیهان تاسیس و افتتاح شد. از زمان تاسیس تا کنون این موزه به دنبال به جمع آوری ادوات و ابزار های فضا نوردی و تصاویر ماهواره ای و تصاویر دیگر از کهکشان ها و کره های مختلف فضا نوردی می باشد تا آنها را به نمایش بگذارد و علاقمندانی که از موزه دیدن می کنند از ابزارها و همچنین دانش فضا نوردی اطلاعات کسب کنند.


سالن اصلی موزه فضا نوردی به شکل یک سفینه بزرگ طراحی شده که تمام وسایل، نقشه ها، عکس ها، لباس ها، غذاها و دیگر امکانات فضانوردان را به نمایش گذاشته و همچنین قسمتی دیگر از موزه نیز به بخش فیلم ها و مستندات اختصاص داده شده که در آنجا مستندات گرفته شده توسط فضا نوردان، صداها و گزارشات غیر محرمانه ای که ضبط کرده اند پخش می شوند. بخش مهم و جذاب دیگر این موزه برجی می باشد که در سال 1964 و در قسمت بیرونی که می توان گفت در بالای موزه قرار دارد به افتخار پروژه های موفق فضایی ساخته شد که ارتفاعی حدود 107 متر دارد.


 شکل منحصر به فرد این برج که توجه گردشگران تور مسکو را به خود جلب می کند از طراحی و معماری خاصی برخوردار بوده که آن را به سمبل موزه فضا نوردی تبدیل کرده است. موزه فضا نوردی برای علاقمندان و دوست داران دانش فضانوردی بسیار موزه جذاب و حیرت انگیزی است، این موزه سه شنبه تا یک شنبه از ساعت 10 صبح الی 19 و پنجشنبه ها از 10 صبح الی 9 شب میزبان گردشگران عزیز و بازدید کنندگان محترم می باشد.

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره موزه فضا نوردی

هامرز 9 مهر 97
3
موزه فضا نوردی خوراک کسانیست که به هوانوردی علاقه دارند و مطمئن باشید که نهایت لذت را می برید
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر