امتیاز 5 از 5 | از بین 133 امتیاز دهنده به صفر تا صد لاتاری گرین کارت آمریکا

قرعه کشی لاتاری آمریکا

شرایط ثبت نام مدارک مورد نیاز شرایط ایرانیان برای لاتاری زمان ثبت نام و تاریخ اعلام نتایج لاتاری مشاهده نتایج لاتاری سوالات متداول
زمان مطالعه : 5 دقیقه
قرعه کشی لاتاری آمریکا

لاتاری گرین کارت آمریکا ( کارت سبز آمریکا )، برنامه ای برای حفظ تنوع نژادی در ایالات متحده ی آمریکا می باشد که به اختصار لاتاری نامیده می شود. هر ساله 55 هزار ویزا به صورت تصادفی و از طریق قرعه کشی بین متقاضیان مهاجرت به آمریکا، در برنامه ی قرعه کشی ویزای تنوع نژادی آمریکا توزیع می شود.
در سال 1990 در قانون ملیت و مهاجرت آمریکا این قرعه کشی به ثبت رسید و بعد از آن هر ساله سهمیه 55000 ویزای مهاجرتی را به خود اختصاص داد. نکته قابل توجه در رابطه با 55000 گرین کارت قرعه کشی آمریکا این مسئله است که 5000 هزار از این تعداد ویزا برای مصارف دیگر رزرو شده و 50 هزار ویزای باقی مانده به نسبتی که در ادامه به آن می پردازیم بین کشورها تقسیم می شود.

 

لاتاری آمریکا

 

شرایط ثبت نام در لاتاری

برای شرکت در قرعه کشی لاتاری گرین کارت آمریکا باید شرایط زیر را داشته باشید.

  • شما باید متولد یکی از کشور های مجاز برای ثبت نام باشید.

بعضی از کشور ها به علت مهاجرت بالایی که در گذشته به آمریکا داشته اند، مانند بریتانیا و چین، مجاز به شرکت در این قرعه کشی نمی باشند، البته در مورد این شرط استثنایی نیز وجود دارد. به عنوان مثال اگر شما متولد چین هستید ولی پدر یا مادر شما متولد کشور های مجاز به ثبت نام باشند، می توانید از سهمیه والدین خود برای ثبت نام استفاده نمایید.

  • حداقل مدرک تحصیلی دیپلم آکادمیک

دیپلم در آمریکا 12 ساله است و با نظام جدید 11 ساله ایران مغایر می باشد. در واقع پیش دانشگاهی در ایران معادل دیپلم در نظام آموزشی آمریکا می باشد. نکته قابل توجه در این زمینه این است که تحصیلات فنی حرفه ای مورد قبول واقع نمی شود مگر اینکه به واسطه حضور در دانشگاه و تحصیلات آکادمیک، حداقل شرایط را احراز بنمایید.

  • شرایط جایگزین تحصیل

در صورت نداشتن مدرک دیپلم، تنها با داشتن دو سال سابقه کار در پنج سال اخیر آن هم در زمینه مشاغل خاصی که در سایت اداره کار ایالت متحده امتیاز خاصی دارند، میتوانید در لاتاری شرکت کنید.

مدارک مورد نیاز ثبت نام لاتاری

برای ثبت نام شما تنها پاسپورت نیاز دارید و ارائه مابقی مدارک مختص به زمان بعد از برنده شدن در قرعه کشی می باشد. که باید در حضور افسر کنسولی سفارت، قبل از مراسم یاد کردن سوگند، مدارک خود را ارائه دهید.

مراحل بررسی نتایج لاتاری آمریکا

برای بررسی این موضوع که در قرعه کشی گرین کارت لاتاری برنده شده اید یا خیر مراحل زیر را انجام دهید.

  •  ابتدا وارد این آدرس اینترنتی dvprogram.state.gov شوید. بعد از ورود به این لینک با صفحه ی زیر رو به رو می شوید.

 

مرحله 1 اعلام نتای لاتاری

 

  • بعد از وارد شن به این صفحه بر روی دکمه آبی رنگ check status کلیک کنید. بعد از کلیک کردن وارد صفحه پایین می شوید.

 

مرحله 2 الام نتایج لاتاری

 

  • در این قسمت بر روی دکمه continue کلیک کرده تا وارد صفحه بعد شوید.

 

مرحله سوم اعلام نتایج لاتاری آمریکا

 

  • در صفحه نمایش داده شده شما باید در کادر اول کد تایید ثبت نام خود، در کادر دوم نام خانوادگی، در کادر سوم تاریخ تولد و سپس در کادر آخر کد نمایش داده شده را وارد کنید. تا نتیجه قرعه کشی خود را مشاهده نمایید. 
  • در صورت اشتباه وارد کردن اطلاعات با صفحه زیر رو به رو می شوید.

 

وارد کردن اطلاعات اشتباه

 

  • در صورت برنده نشدن با پیغام زیر رو به رو می شوید.

 

برنده نشدن در لاتاری

 

  • ودر صورت خوش شانسی و برنده شدن در قرعه کشی گرین کارت لاتاری امریکا با پیغام زیر رو به رو می شوید.

 

برنده شدن در لاتاری امریکا

 

ثبت نام رایگان لاتاری آمریکا - لاتاری بهترین و آسانترین راه مهاجرت و دریافت اقامت دائم آمریکا به شمار می آید.

 

زمان ثبت نام و تاریخ اعلام نتایج لاتاری آمریکا (قرعه کشی DV)

برای ثبت نام در لاتاری محدودیت زمانی وجود دارد که طی این مدت می توانید برای قرعه کشی ویزای لاتاری (DV) ثبت نام کنید. این مدت زمان معمولا از اوایل ماه اکتبر (مهر ماه) آغاز شده و اوایل ماه نوامبر ( آبان ) به پایان می رسد. وزارت امور خارجه ایالت متحده هر سال دستورالعمل ها دقیقی را برای ورود به برنامه DV منتشر می کند. این دستورالعمل ها شامل تاریخ ثبت نام می باشند که در مدت زمان اعلام شده می توانید به وب سایت الکترونیکی (E-DV) وارد شوید و اطلاعات خود را ثبت کنید. تمامی اطلاعات می بایست در طول دوره مشخص شده ثبت نام، در سایت (E-DV) ارسال شوند. بعد از ارسال اطلاعات کامل، صفحه ای به نشانه ی تایید با نام و شماره منحصر به فردی را مشاهده می کنید که این صفحه را برای سوابق خود چاپ کنید.
این مسئله بسیار حائز اهمیت است که شماره تایید خود را نگاه دارید، زیرا این تنها راه استعلام وضعیت پذیرش شما می باشد. در صورت برنده شدن در قرعه کشی لاتاری شما نیاز دارید تا دستورالعمل های بیشتری را فرا گرفته و برای مصاحبه ی ویزا برنامه ریزی کنید.
هر ساله تقریبا در تاریخ 7 ماه مه، اطلاعات ثبت شده در سایت تنوع الکترونیکی ویزا (E-DV) بررسی و به روز می شوند که این تاریخ زمان اعلام نتایج لاتاری است.

 

 

چگونه شانس خود را در لاتاری افزایش دهیم؟

هر شخص در هر سال فقط یک حق ثبت نام دارد. نکته ای که در رابطه با مسابقه لاتاری باید در نظر گرفت، این موضوع است که ثبت نام مجدد نه تنها موجب افزایش شانس هر فرد نشده بلکه باعث حذف و از بین رفتن شانس آن شخص می شود. پس هیچ راهی برای افزایش شانس وجود نداشته و از ثبت نام مجدد بپرهیزید. البته افراد متاهل با ثبت نام در لاتاری، یک شانس را به کل خانواده اضافه می کنند.

 

گرین کارت لاتاری امریکا

 

تقسیم بندی ویزای لاتاری بین کشور ها

در پاسخ به این سوال که به چه نسبت ویزای لاتاری مابین متقاضیان و کشور ها تقسیم می شود میتوان گفت که سهم هر کشور در حدود 7% از کل سهمیه می باشد. البته که معمولا هیچ کشوری به این حد نصاب نمیرسد. کشور ایران از جمله کشور هایی است که در حدود بیش از 6% از این ویزا را دریافت می کند یعنی میانگین بیش از 3 هزار گرین کارت لاتاری هر ساله برای ایرانیان صادر می شود. در دوره ریاست جمهوری ترامپ این عدد با کاهش مواجه شد اما با این حال باز هم یکی از بهترین روش های مهاجرتی است.

شرایط فعلی لاتاری برای ایرانیان

بعد از روی کار آمدن ترامپ به عنوان ریاست جمهور ایالت متحده، حکم ممنوعیت صدور ویزا برای ایرانیان به ثبت رسید، از زمان اعلام اولین تا سومین حکم ممنوعیت، ایرانیان بسیاری موفق به گرفتن ویزا شده اند. با صدور این حکم دریافت ویزا سخت تر شده اما امکان دریافت ویزای آمریکا همچنان وجود دارد. البته با روی کار آمدن جو بایدن به عنوان ریاست جمهوری جدید آمریکا روند اخذ ویزا برای ایرانیان هموار تر شده است.

شرایط زندگی در آمریکا از طرق لاتاری

بر خلاف تصور اشتباهی که در بین افراد وجود دارد، ایالت متحده از برنده شدگان لاتاری حمایت مالی نمی کند. در صورت برنده شدن شما در لاتاری و در یافت گرین کارت باید ثابت کنید که توانایی زندگی در آمریکا را دارید. مهم ترین مسئله در این زمینه ثابت شدن توانایی شما در حمایت مالی از خودتان می باشد. شما با داشتن گرین کارت، مجوز اقامت دائم در این کشور را می گیرید و می توانید از خدمات درمانی، تحصیلی و سرمایه گذاری در این کشور بهره ببرید.

از جمله مواری که باید به آن توجه خاصی داشته باشید شرایط و هزینه زندگی در آمریکا می باشد که باید قبل از مهاجرت آن ها را برسی کنید. میانگین هزینه زندگی در آمریکا بدون در نظر گرفتن اجاره منزل در حدود 1000 دلار می باشد و میانگین حقوق خالص دریافتی بعد از کسر مالیات توسط کشور در حدود 4500 دلار است. هزینه اجاره منزل یک خوابه در مرکز شهر 2300 و خارج از مرکز شهر 1800 دلار می باشد.

مقایسه لاتاری و دیگر روش های مهاجرت

با اطمینان می توان گفت که سریع ترین، ارزان ترین، و بهترین روش مهاجرتی در تمام دنیا لاتاری گرین کارت آمریکا می باشد. مدت زمان کلی انجام این پروسه، از ابتدای ثبت نام تا گرفتن گرین کارت کمتر از دو سال زمان می برد. هزینه های اداری مربوط به لاتاری تا دریافت گرین کارت کمتر از 600 $ برای هر نفر است. لاتاری از معدود روش های اخذ اقامت است که از همان ابتدا می توان کارت اقامت دائم را دریافت نمود. هر فردی که در این قرعه کشی برنده شود می تواند همسر و فرزندان زیر 21 ساله خود را با دریافت گرین کارت و ویزای اقامتی به آمریکا ببرد. در هیچ روش مهاجرتی و برای هیچ کشوری نمی توان چنین شرایط آسانی را مشاهده نمود.
به عنوان مثال برای دریافت اقامت دائم ( RR ) در کانادا شما میتوانید با خرید یک کسب و کار 400000 دلاری، ویزای کاری بگیرید، بعد از گذشت دو سال در صورت موفقیت این کسب و کار می توانید اقامت دائم این کشور را بدست آورید. اما برنده لاتاری کارت سبز از همان ابتدای ورود مقیم قانونی آمریکا می باشد.

 

لاتاری

 

سوالات متداول در زمینه ویزای لاتاری آمریکا

بعد از برنده شدن در لاتاری چه کنیم؟

پس از برنده شدن در لاتاری باید فرم درخواست ویزای DS-260 را پر نمایید به این موضوع توجه کنید که هر کدام از اعضای خانواده این فرم را باید جداگانه پر کنند. پس از آن تاریخ مصاحبه شما مشخص خواهد شد. در حدود 2-3 هفته تا زمان مصاحبه فرصت دارید تا مدارک مورد نیاز خود را آماده کنید. این مدارک شامل اصل و ترجمه شناسنامه، سند ازدواج یا طلاق، مدارک عدم سوء پیشینه، پاسپورت، اسناد مربوط به تمکن مالی و صورت حساب بانکی می شود. سپس باید معاینات پزشکی و واکسیناسیون برای اخذ گرین کارت را انجام داده و مدارک مزبوطه را صورت مهر و موم در روز مصاحبه به همراه دیگر مدارک مورد نیاز با خود به همراه داشته باشید. پس از مصاحبه یک ویزا به شما داده شده که 6 ماه فرصت دارید که به آمریکا وارد شوید در غیر این صورت اعتبار ویزا شما از بین می رود.

پر کردن فرم ثبت نام لاتاری امریکا هزینه ای دارد؟

شما می بایست جهت پر نمودن فرم لاتاری به سایت dvlottery.state.gov رجوع کرده و اطلاعات دقیق خود را ثبت نمایید. بسیاری از موسسات و آژانس ها بابت پر کردن فرم از شما هزینه دریافت می کنند، که مربط به دولت آمریکا نمی باشد و صرفا دستمزد خود این موسسات می باشد.

برنده شدن در قرعه کشی لاتاری به منظور مهاجرت و اخذ اقامت دائمی آمریکا می باشد؟

الزاما خیر. برنده شدن در این قرعه کشی گام نخست مهاجرت به آمریکا می باشد اما به صورت قطعی به معنای تضمین صدور ویزای گوناگونی (Diversity) نیست.

سوالات متداول صفر تا صد لاتاری گرین کارت آمریکا

گرین کارت چیست ؟

گرین کارت ویزای اقامت دائم در آمریکا می باشد. دارنده گرین کارت مانند هر شهروند امریکایی میتواند آزادانه در این کشور زندگی، کار و تحصیل کند. یک فرد ایرانی پس از دریافت گرین کارت میتواند تحت شرایط افراد دارای اقامت، بدون هیچ مشکلی به ایران سفر کند و با همان کارت به آمریکا بازگردد. و بدون ویزا به امریکا رفت و آمد کند .


مزایای داشتن گرین کارت آمریکا چیست ؟

زندگی در آمریکا ، کار در آمریکا ، اسپانسر ، درخواست سیتیزن شیپ (شهروندی ) ، دارابودن حق تحصیل و دریافت کمک هزینه تحصیلی ، داشتن شماره ملی


لاتاری چیست؟

دولت آمریکا هر ساله از طریق قرعه کشی به ۵۵۰۰۰ نفر از سرتاسر جهان گرین کارت اهدا میکند. هر ساله لیستی از کشورهایی که اتباعشان مجاز به شرکت در لاتاری هستند از سوی اداره مهاجرت آمریکا اعلام میشوند. کشور ما ایران نیز تا به امسال جزو کشورهای مجاز بوده است. معیار اینکه اتباع چه کشورهایی میتوانند در لاتاری شرکت کنند و چه کشورهایی نمیتوانند، بستگی به تعداد مهاجران آن کشور در ایالات متحده دارد. تعداد بسیار زیادی از اتباع کشورها هر ساله از طرق دیگر به آمریکا مهاجرت میکنند .


شرایط شرکت در لاتاری آمریکا چیست ؟

شرایط شرکت در لاتاری برای عموم مردم ایران و ایرانی مجاز است . شرکت در برنامه ی سالانه ی لاتاری برای تمام افراد واجد شرایط کاملا “رایگان ” می باشد و دولت امریکا از شروع ثبت نام تا زندگی در امریکا هیچ هزینه ای از شرکت کننده طلب نمیکند، چرا که این برنامه یک قرعه کشی است و برنده همانند برنده ی هر قرعه کشی ای نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای ندارد .


نظرات مردم درباره صفر تا صد لاتاری گرین کارت آمریکا

سپیده 17 آبان 00
0
باسلام بعد از پر کردن تمام مراحل این خطا روی صفحه میاد This site can't reachedباید چیکار کنم؟ممنون میشم راهنمایی کنین
سمر .ف 12 مهر 00
0
آیا یک خانم مطلقہ کہ حضانت فرزندانش بعھدہ اوست وسن فرزندانش نیز بالاے بیست ویکسال است میتواند در لاتارے ثبت نام کند..آیا قانونے در لاتارے براے ثبت نام ، چنین اشخاصے وجوددارد..
امیر کیان 23 شهریور 00
0
من قبل ترامپ لاتاری برنده شدم کاراشم انجام دادم اما این ترامپ که اومد محدود کردن و نزاشتن حالا جدیدا ایمیل زدن که باید مجدد فرمها رو پر کنی تا شانست بررسی شه
ف امینی 23 شهریور 00
6
سلام اگر ی خانم متاهل ثبت نام کنه وبرنده بشه می تونه همسر وبچه هاشو ببره یانه
میثم 23 شهریور 00
3
اگر در لاتاری برنده بشی مصاحبه در ایران انجام میشه
درج نظر