ساب وی

شاید مک دونالد، برندی شناخته شده تر از "ساب وی" برای مردم باشد و حتی عده ای هم باشد که یکبار هم نام ساب وی به گوششان نخوره. اما جالب است بدانید ساب وی، بزرگترین ساندویچ فروشی زنجیره در دنیا است بطوریکه با بیش از 40000 رستوران، حتی از مک دونالد هم شعبات بیشتری دارد.

مووس برند ساب وی، دو نفر با نام های "فرد دلوکا" و "پیتر باک" می باشد. کار از دلوکا بود و سرمایه از پیتر بطوریکه در سال 1965، پیتر باک 1000 دلار به دلوکا قرض داد تا دلوکا، برند خود را راه اندازی کند. آن ها می خواستند فست فودی با ارائه غذاهای سالم و باکیفیت بالایی داشته باشند تا در میان مردم محبوب شود.

ابتدا نام رستوران Pete’s Subway بود و اولین شعبه رستوران در شهر بریج پورت قرار داشت و این دو نفر قصد داشتند تا 10 سال آینده، 32 شعبه دیگر هم افتتاح کنند. آن ها برای محبوب شدن رستورانشان مجبور بودند کیفیت بالا، خدماتی مناسب و غیره را با قیمت و حاشیه سود پایین ارائه دهند که به لطف آن، توانستند 16 شعبه ایجاد کنند.

پیتر و دلوکا متوجه شدند نمی توانند به هدف خود برسند لذا تصمیم گرفتند "فرانشیز" تهیه کنند. فرانشیز در واقع نوعی حق امتیاز است که شکت می تواند امکانات و برندش را در اختیار شرکت های تولیدی و فروش محصولات ارائه دهد. به لطف این حق امتیاز، در سال 1968 اولین شعبه ساب وی در خارج از آمریکا و واقع در کشور بحرین افتتاح شد. جالب است بدانید با گشت چندین سال و در سال 2007، ساب وی در لیست 500 رستوران برتر فرانشیز قرار گرفت و پس از آن، در سال 2012، دومین رستوران برتر شد.

ساب وی تصمیم گرفت شعبات خود را در دنیا گسترش دهد و حتی بیشتر از مک دونالد شود. اولین و محبوب ترین غذایی که در ساب وی ارائه می شود، ساندویچ ساب مارین (زیردریایی) است که در واقع، گوشت، سبزی، ادویه های مختلف، پنیر و غیره می باشد که در یک رول نان قرار می گیرد.

امروزه اما، در همه شعبات ساب وی نمی توانید غذاهای یکسان مشاهده کنید چراکه منوی غذایی هر شعبه، با توجه به ذائقه و فرهنگ غذایی آن منطقه می باشد.

گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر