کی اف سی

کی اف سی از معبترترین، محبوب ترین و بهترین برندهای سرو انواع سوخاری های مرغ در جهان است که تا به امروز، در 119 کشور دنیا بیش از 23000 شعبه دارد. همچنین اولین شعبه کی اف سی که در آمریکا قرار دارد، در سال 1952 تاسیس شده است.

Harnald Davis Sanders معروف به Colonel Sanders سرمایه گذار آمریکایی بود که در 20 مارس سال 1930، تصمیم گرفت برند مرخ سوخاری خود را راه اندازی کند. کی اف سی مخفف مرغ سوخاری کنتاکی است و نامش از ایالت کنتاکی برگرفته شده چراکه شعار این ایالت، "ایالت بدون همبرگر" می باشد. کولونل سندرز اولین مغازه کی اف سی را در شهر کنتاکی و واقع در کنار جاده ساخت.

در مدت کوتاهی فست فود کی اف سی واقع در شهر کنتاکی به یکی از شلوغ ترین و بهترین فست فودها تبدیل شد و کولونل به دلیل کهولت سن و ناتوانی در عرضه برای این حجم از مشتری، در سال1964 برندش را به گروهی فروخت. در همان سال کی اف سی به سرعت رشد کرد و در ایالت های مختلف آمریکا و همچنین کانادا شعبات زیادی را افتتاح نمود. لازم به ذکر است مهم ترین دلیلی که باعث شد سندرز برندش را بفروشد، عصبانی شدن اون بخاطر 35 دقیقه زمان تا آماده شدن مرغ سوخاری بود.

در اوایل دهه 70 میلادی، گروهی که مدیریت کی اف سی را برعهده داشتند این برند را به کمپانی "اسپیریت" فروختند و در نهایت، سرکت پپسی مالک این برند شد. پپسی توانست با بازاریابی و تبلیغات، برند کی اف سی را به خارج از آمریکا برده و اولین شعبه خارج از آمریکا را در چین افتتاح کند.

کی اف سی در هر کجا که شعبه ای افتتاح می کرد، شعبه به شدت محبوب و شلوغ میشد چرا که تنها غذای سرو شده توسط کی اف سی، سبدی بزرگ و پر از مرغ سوخاری به همراه سیب زمینی سرخ کرده و از آن مهم تر، قیمت بسیار ارزان بود. کی اف سی تصمیم گرفت در اوایل دهه 90، منوی غذایی خود را گسترش داده و انواع سوخاری های مختلف را اضافه کند.


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به کی اف سی
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.