سفر به فرانسه

تاریخ انتشار : ۶ اردیبهشت
همیشه در مورد سفر به فرانسه و شهر های معروف ان مثل: پاریس ، مارسی، لیون و ... تعریف های زیادی شنیده بودم. من هم چون تمام کشورهای همسایه ایران اعم از ترکیه، گرجستان، ارمنستان، دبی و ... را هر کدام چند بار رفته بودم به دنبال جای جدید و تفریحات متنوع می گشتم تا این که به پیشنهاد یکی از دوستانم تصمیم گرفتم به کشور عشاق یعنی فرانسه سفر کنم. دوستم که بارها به فرانسه رفته بود به خانه ما امد و درمورد جاذبه های گردشگری فرانسه، غذاهای خوشمزه، اب و هوا و هزینه کلی سفربه فرانسه توضیحات مفیدی در اختیار من گذاشت که همان شب تصمیم گرفتم به این سفر هیجان انگیز بروم.
فردای ان روز با تحقیقات در سایت لحظه اخر و به دست اوردن اطلاعات مفید در مورد این کشور زیبا به یک اژانس هواپیمایی رفتم و برای این که بتوانم با مناسب ترین هزینه سفر کنم و لذت ببرم تصمیم گرفتم تور 9 شب و 8 روز را انتخاب کنم تا بتوانم از همه جای این کشور دیدن کنم. من چون از خیلی قبل تصمیم داشتم حتما به یک سفر خارجی متفاوت برم ویزا گرفته بودم که از زمان اقدام 3 ماه طول کشیده بود ولی خوب اون زمان عجله ای نداشتم ، در کل از بابت ویزا خیالم راحت بود. پروازمون با هواپیمایی ماهان انتخاب کردم چون از سفر با ان خیلی راضی بودم.
 پرواز با 4 ساعت تاخیر به زمین فرانسه رسید ساعت حدودا 7 عصر بود که بسیار خسته بودیم. ولی خدمات ترانسفر هتل از یک ساعت قبل منتظر ما بود و بعد از 20 دقیقه به هتل رسیدیم و تصمیم گرفتیم شام بخوریم و استراحت کنیم. صبح ساعت 7 بیدار شدیم و بعد از خوردن صبحانه داخل هتل اتوبوس گشت شهری با یه تور لیدر حرفه ای اماده بودند تا مارو تو سطح شهر بچرخونن و فرانسه رو به ما نشون بدن. هرجا که اسم سفر به فرانسه بیاد در کنارش پاریس و برج ایفل هم میاد. من به تور لیدرمون اسرار کردم که مارو همون روز به دیدن برج ایفل ببره که موفق هم شدم . وای از زیبایی و شکوه این برج هرچی بگم کم گفتم. کلی عکسای خوشگل انداختیم ولی هرچی به ایفل نگاه می کردم خسته نمی شدم چون همیشه روی کارت پستال یا سایتای مختلف می دیدم که برام مثل رویا بود. وقتی دوباره به هتل برگشتیم ساعت 10 شده بود و غذاهای مورد علاقه ما تموم شده بود تصمیم گرفتیم به نزدیک ترین فست فود شهر برویم و یک برگر فرانسوی با سس های مخصوصش بخوریم و این که از شبای زیبای پاریس استفاده کنیم. بعد از گشتی تو شهر و کمی پیاده روی به هتل برگشتیم از اون جایی که روز شلوغی بود خیلی خسته بودیم و نفهمیدیم کی خوابمون برد.
 هر روزی که می گذشت از سفر به فرانسه خشنودی بیشتری داشتم و اینکه توری که انتخاب کرده بودم با برنامه ریزی دقیق و به جایی که داشت تقریبا تمامی مکان های مهم گردشگری و دیدنی فرانسه رو دیدیم و لذت بردیم طوری که روز اخر اصلا دلمون نمی خواست که برگردیم. ولی دیگه مجبور بودیم در اخر که خرجایی که کرده بودیمو جمع بستم که از اونی که تصور می کردم خیلی بیشتر شده بود ولی چون خیلی بهم خوش گذشته بود برام مهم نبود. این بار پرواز تاخیر نداشت و دقیقا راس ساعت 10 شب حرکت کرد. وقتی به ایران رسیدیم تصمیم گرفتیم بازم به فرانسه سفر کنیم. به اونایی که به دنبال یک کشور جدید با همه نوع امکانات رفاهی برای سفر هستید پیشنهاد می کنم تور فرانسه رو از دست ندید. من و خانوادم که کلی از این سفر پرخاطره لذت بردیم.
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره سفر به فرانسه

شبنم آبان 1397
خدا قسمت کنه و بتونم یک سفر به فرانسه برم و از تجربیاتی که گذاشتید در اختیارمون استفاده کنم
امتیاز 5 از 5 | از بین 103 کاربران به سفر به فرانسه