تاریخ ارسال :

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به شهر سوخته

در این قسمت از سایت لحظه آخر می خواهیم گردشگران عزیز را با شهر سوخته آشنا کنیم. با ما همراه باشید تا با شهر سوخته، این جاذبه گردشگری منحصر به فرد آشنا شوید.
به طور کلی کشور تایلند یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در جهان به شمار می رود. یکی از جاذبه های گردشگری این کشور، شهر بانکوک است که در بین گردشگران تور تایلند به شهر فرشته معروف است.

شهر بانکوک مملو از جاذبه های تاریخی و گردشگری است که اغلب باعث حیرت گردشگران تور بانکوک می شود. یکی از این جاذبه های تاریخی شهر سوخته است. شهر تاریخی آیوتایا (Ayutthaya) که به شهر سوخته معروف است، در زمان خود از بزرگ ترین شهر های تایلند محسوب می شد و حدود 4 قرن (417 سال) پایتخت این کشور بوده است. پادشاهی شهر آیوتایا در سال 130 میلادی به وجود آمده و در قرن شانزدهم میلادی به اوج ثروت و قدرت خود رسید و بر وسعت قلمرو خود افزوده است. طی این دوره طولانی پادشاهان بسیاری بر شهر سوخته فرمانروایی کردند و روابط بین المللی شهر آیوتایا به قدری قوی بود که در زمان حکومت لویی چهاردهم با کشور فرانسه در ارتباط بود.

شهر سوخته ابتدا روی جزیره ای قرار داشت که شهر را توسط سه رودخانه به دریا متصل می کرد. علت انتخاب این مکان برای فرمانروایی، صعب العبور بودن آن بود که دسترسی دشمن را به منطقه محدود و دشوار می ساخت. سرانجام اتفاق ناگواری که نباید می افتاد، در سال 1767 میلادی با حمله ارتش برمه به شهر آیوتایا به وقوع پیوست. ارتش برمه یا کشور میانمار امروزی، به شهر حمله کردند، شهر را سوزاندند و آیوتایا را تصرف کردند. پس از این واقعه ساکنان شهر مجبور به ترک آن شدند و از آن زمان آیوتایا به شهر سوخته شهرت یافت. پس از آن شهر آیوتایا هیچ گاه بازسازی نشد و چراغ شهر به یک باره و برای همیشه خاموش شد. اما امروزه شهر سوخته به یکی از پر طرفدار ترین جاذبه های تاریخی تور تایلند تبدیل شده و در سال 1991 میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

در شهر سوخته انواع بنا ها، سازه ها و مجسمه های سنگی مشاهده می شود که همگی سوخته اند اما چیزی از زیبایی معماری آن ها کاسته نشده و همواره مورد توجه گردشگران تور بانکوک قرار گرفته است.

نظرات ثبت شده
درج نظر
تمامی فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است و کلیه حقوق برای تیم لحظه آخر محفوظ است