امتیاز 5 از 5 | از بین 1699 امتیاز دهنده به تور آنکارا

تور آنکارا

در ادامه تور آنکارا می توانید لیستی از به روز ترین تورهای آنکارا آژانس های مسافرتی با ایرلاین های مختلف، همینطور تعداد شب متفاوت را مشاهده فرمایید. نرخ تمامي تور ها به صورت روزانه بررسي مي شود همچنین جهت دریافت نرخ تور دلخواه خود می توانید با آژانس های مسافرتی فعال در وب سایت لحظه آخر تماس حاصل فرمایید.


دومین شهر بزرگ ترکیه آنکارا و همچنین پایتخت ترکیه می باشد که این شهر قلب سیاسی سرزمین ترک ها است و از شهر های پر گرشگر ترکیه می باشد که سالانه تعداد زیادی گردشگران تور آنکارا به این شهر می آیند و از زیبایی ها تفریحات این شهر نهایت لذت را می برند.
آنکارا شهری جدید و نسبتا مدرن ترکیه است که ترک های استانبولی و کردهای زیادی در خود جای داده که گزینه ای عالی برای توریست های ترکیه می باشد و دلیلی محکمی برای انتخاب تور آنکارا توسط گردشگران است.
از نظر موقعیت جغرافیایی آنکارا از شمال با استان های چانکیری و بلو ، از قسمت غرب با اسکی شهیر ، و از قسمت شرق با استان کیرشهیر هم مرز است. وضعیت آب و هوایی شهر آنکارا برای گردشگران تور آنکارا به این صورت است که در تابستان ها گرم و در زمستان ها سرد و برفي است.اين شهر در بین 4 كوه واقع شده كه كراي گودي در جنوب ، ادريس در قسمت شرق ، ايلماداغ در قسمت شمال و چال در قسمت جنوب شرقي قرار دارند.در ميان قسمت جنوب شرقي 3 رودخانه در جريان می باشد.دما6ي هوای شهر آنكارا در منطقه ی مركزی فلات تركيه از ميانگين صفر درجه سانتي گراد در ماه ژانويه به ميانگين 23 درجه سانتي گراد و در ماه ژوئيه تغيير مي يابد.
شهر آنكارا يكي از شهرهاي بزرگ تجاري كشور تركيه به فف اقتصادي آنکارا بيشتر در زمينه های صنعت ، بانكداري ، حمل و نقل ، ارتباطات و گردشگري بوده است به طوري كه اين رشد اقتصادي در اقتصاد اين كشور تاثير بسیاری گذاشته است. از مناطق گردشگری تور آنکارا می توان به مقبره آتاتورک ، مسجد حاجی بایرام و ...اشاره کرد که تعداد بی شماری از مسافران عزیز تور آنکارا می توانند در سفر خود از آن ها دیدن نمایند.
گردشگران تور آنکارا معمولا مایل هستند از فروشگاه های قدیمی در چیکریکچیلار یوکوشو نزدیک به اولوس دیدن کنند. خیابان مسگران يا با کیرجیلار چارشیسی محبوبیت خاصی در بین گردشگران تور آنکارا دارد و بسیاری از اشیای جالب قدیمی و جدید را علاوه بر اشیای مسی ، می توان در اینجا پیدا کنید ، مانند جواهرات ، فرش ، لباس ، عتیقه جات و کارهای سوزن دوزی شده سنتی ترکیه و غيره را به عنوان سوغات خریداری نمایید. فرودگاه بين المللي در 35 كيلومتري شمال آنکارا واقع شده است که با 40 دقیقه مسافت به شهر می رسید.

اطلاعات و موقعیت شهری

آنکارا پایتخت کشور ترکیه بوده و همچنین مرکز سیاسی استان آنکارا می باشد. آنکارا بعد از استانبول، بزرگ ترین شهر ترکیه محسوب می شود. این شهر که همواره گردشگران تور آنکارا را به سمت خود جذب می کند، در منطقه آناتولی مرکزی ترکیه واقع شده است.
آنکارا با مساحتی حدود 25632 کیلو متر مربع (9500 مایل مربع) در 39.9334 درجه شمالی و 32.8597 درجه شرقی قرار دارد و از حیث قرار گیری در منطقه ای تقریبا سرسبز و خوش آب و هوا هر ساله گرشگران تور آنکارا را به این منطقه جذب می کند.
جمعیت شهر آنکارا طبق آمار سرشماری سال 2017، 5.445 میلیون نفر گزارش شده که در هر یک کیلو متر مربع 1551 نفر را در خود جای داده است.
ارتفای این شهر از سطح دریا حدود 938 متر می باشد.
گردشگران تور آنکارا با لحظه آخر همراه باشید تا اطلاعاتی دقیق تر حول محور موقعیت جغرافیایی این شهر در اختیارتان قرار دهیم.
شهر آنکارا با داشتن پوشش گیاهی منحصر به فرد، تعدادی سد، دریاچه ها رودخانه های طبیعی و مصنوعی، کوه های متعدد و غیره به یکی از شهری های پر طرفدار برای گردشگران تور آنکارا مبدل گشته که در ادامه قصد داریم توضیح مختصری راجع به هر یک از این منابع طبیعی و مصنوعی در اختیار گردشگران تور آنکارا قرار دهیم.
سد آب آشامیدنی
• سد Bayindir
• سد Camlıdere
• سد کوبوک 1
• سد کوبوک 2
سد آبیاری
• سد Asartepe
سد آب آشامیدنی و آبیاری
• سد Kurtbogazı
سد برای نیروگاه های برق آبی
• سد Kesikkopru
• سد Sarıyar
سد های کوباک یکی از جاذبه های طبیعی شهر آنکارا بوده که به نوبه خود می تواند برای گردشگران تور آنکارا جذاب باشد.
پوشش گیاهی و زمین های این شهر را به طور تقریبی حدود 50 درصد زمین های کشاورزی، 28 درصد جنگل ها و 10 درصد باقی مانده را چراگاه دام ها تشکیل می دهند. لازم به ذکر است که عمده محصولاتی که از زمین های کشاورزی آن کشت می شود، گندم است.
از دریاچه های موجود در این شهر می توان به بخشی از دریاچه نمک اشاره کرد. به طور کلی شهر آنکارا را می توان شهری خشک قلمداد کرد اما در مناطق شمال شرقی آنکارا جنگل های استپی را شاهد هستیم.

اطلاعات پرواز

فرودگاه آنکارا با نام فرودگاه بین المللی اسن بوغا یکی از پر رفت و آمد ترین فرودگاه های ترکیه می باشد که سالانه تعداد بی شماری از مسافران تور آنکارا را جا به جا می کند. فرودگاه آنکارا در 35 کیلو متری شهر آنکارا واقع شده است که گردشگران تور آنکارا می توانند با تاکسی و یا اتوبوس های فرودگاهی به مدت 1 ساعت به شهر برسند.
این فرودگاه در سال 1995 در دشت چوبوک به مساحت 7.5 میلیون متر مربع ساخته شده است که دارای دو باند پرواز می باشد.
قابل توجه گردشگران تور آنکارا پرواز های مستقیم ایران ایر و ماهان ایر از تهران به آنکارا انجام می پذیرد. که روز ها و ساعت های پرواز های این دو ایر لاین به صورت زیر می باشد :
ایر لاین ایران ایر
پرواز های رفت : قابل توجه مسافران تور آنکارا هفته ای دو پرواز از تهران در روز های یکشنبه و چهارشنبه در ساعت 18:00 از فرودگاه امام خمینی به سمت فرودگاه اسن بوغا انجام می پذیرد.
پرواز های برگشت : هفته ای دو پرواز از آنکارا در روز های یکشنبه و چهارشنبه در ساعت 20:25 از فرودگاه اسن بوغا به فرودگاه امام خمینی انجام می پذیرد.
ایر لاین ماهان ایر
پرواز های رفت : مورد توجه مسافران تور آنکارا هفته ای پنج پرواز از تهران در روز های یکشنبه ، دوشنبه ، سه شنبه ، پنجشنبه و جمعه در ساعت 07:20 از فرودگاه امام خمینی به سمت فرودگاه اسن بوغا انجام می پذیرد.
پرواز های برگشت : هفته ای پنج پرواز از آنکارا در روز های یکشنبه ، دوشنبه ، سه شنبه ، پنجشنبه و جمعه در ساعت 11:00 از فرودگاه اسن بوغا به سمت فرودگاه امام خمینی تهران انجام می پذیرد.
مورد توجه مسافران تور آنکارا مدت زمان پرواز از تهران به آنکارا و بلعکس ، 3 ساعت و 10 دقیقه زمان می برد. برنامه هفتگی این پرواز ها ممکن است تغییراتی در آن صورت گیرد بهتر است قبل از آن وب سایت ایر لاین را چک کنید.

آب و هوا

آنکارا سالانه میزبان تعداد زیادی از گردشگران تور آنکارا می باشد. آنکارا آب و هوایی قاره ای دارد از این رو باید انتظار زمستان های سرد و برفی و همچنین تابستان های گرم و خشک را داشته باشیم اما در فصل بهار و پاییز شاهد بارندگی هستیم.
آب و هوای این شهر شباهت زیادی به آب و هوای برخی از شهر های ایران مانند تهران، تبریز و مشهد دارد و به دلیل قرار گرفتن در ارتفاعات از شب های تابستانی خنکی برخوردار است. شهر آنکارا در زمره شهر های توریستی قرار میگیرد و علت اصلی این امر آب و هوای این شهر است.
آنکارا توسط کوه ها احاطه شده است کوه های کرای گودی در جنوب، ادریس در شرق، ایلماغ در شمال و چال در جنوب این شهر قرار دارند. میانگین هوای آنکارا در ماه ژانویه 0 درجه سانتی گراد است که این عدد در ماه ژوئیه به حدود 26 میرسد.
با این اوصاف بهترین زمان سفر به آنکارا چه وقتی می باشد؟ از دسامبر تا ژانویه شاهد سرد ترین ماه های آنکارا هستیم اگر در این زمان با تور آنکارا سفر کنید سرمای هوا می تواند به شدت آزار دهنده باشد همچنین زمستان فصل اوج بارش باران در آنکارا است البته در تابستان و بهار هم ممکن است بارندگی صورت بگیرد، با همه این تفاسیر بهترین زمان سفر به آنکارا فصل تابستان می باشد.
در تابستان آب و هوای این شهر بسیار مطبوع و دلنشین است اگر در این فصل موفق به سفر با تور آنکارا نشدید نگران نباشید شما میتوانید در ماه های می و اکتبر به آنکارا سفر کرده در هوایی مطبوع از سفر خود به با تور آنکارا لذت ببرید

نظرات ثبت شده
درج نظر
تمامی فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است و کلیه حقوق برای تیم لحظه آخر محفوظ است