امتیاز 5 از 5 | از بین 3331 امتیاز دهنده به تور عمان

تور عمان

در ادامه صفحه تور عمان می توانید لیستی از به روز ترین تورهای عمان آژانس های مسافرتی با ایرلاین های مختلف، همینطور تعداد شب متفاوت را مشاهده فرمایید. نرخ تمامي تور ها به صورت روزانه بررسي مي شود همچنین جهت دریافت نرخ تور دلخواه خود می توانید با آژانس های مسافرتی فعال در وب سایت لحظه آخر تماس حاصل فرمایید.


عمان کشوری عرب نشین می باشد که در قسمت شبه جزیره ی عربستان واقع گردیده است و به عنوان دومین کشور بزرگ عربی از نظر مساحت شناخته شده است. کشور عمان دارای مرز دریایی با ایران است که این مرز دریایی میان دو کشور، و تسلطی که هر دو بر روی تنگه ی هرمز دارند باعث ایجاد روابط نزدیک ، میان ایران و عمان شده است. به صورت سفر به تور عمان، نه تنها احساس غربت در این سرزمین نخواهید کرد، بلکه مردمان فروتن آن این حس را به شما القا می نمایند که در کشور خود به گشت و گذار می پردازید. قسمت اعظم مساحت کشور متشکل از رشته کوه های سخت و پهنای ساحلی آن در حدود 1700 کیلومتر می باشد و همچنین دارای آب و هوای خشک و گرم است به همین دلیل تور عمان در فصول گرم سال می تواند بسیار آزار دهنده باشد.
قابل توجه گردشگران تور عمان، کشور عمان داراری حکومتی پادشاهی است که پاتخت آن شهر مسقط می باشد ، و بیش از 2 میلیون جمعیت در آن زندگی می کنند. در طی چند سال گذشته و در پی سیاست های گردشگری که برای جذب توریست در مسقط به کار برده شده، و به لطف جاذبه های طبیعی و فرهنگی بسیاری که در این منطقه وجود دارد، تور عمان، به خصوص شهر مقسط به یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری تبدیل شده است و امروزه تور عمان یکی از پر طرفدار ترین تور ها در ایران نیز می باشد . این محبوبیت تا آنجایی پیشرفته که امروزه مسقط را به عنوان پایتخت گردشگری کشور های عربی می شناسند. اما جدای از این مسئله جالب است بدانید که دوقسمت از عمان از خاک اصلی این کشور جدا می باشند. یکی از آن ها مسندوم نام دارد که در انتهای تنگه ی هرمز قرار گرفته استو شهرستان کوچکی می باشد و بخش دیگر مدحاء نام دارد. مدحاء می توان گفت که از خاک عمان جدا بوده و در خاک امارات قرار دارد. زیرا امارات متحده ی عربی از 4 طرف آن را محاصره کرده است و به همین دلیل می توان گفت که تحت تسلط امارات متحده ی عربی قرار دارد.
گردشگران تور عمان باید بدانند که یکی از منابع اصلی در آمد عمان صنعت نفت، ماهیگیری و کشاورزی است. اما ناگفته نماند که صنعت گردشگری هم یکی از درآمدهای اصلی بعد از این سه شاخه شناخته می شود. در طی سرمایه گذاری های حکومت در چند ساله گذشته و احداث هتل های چند ستاره به همراه مراکز تفریحی گوناگون صنعت گردشگری عمان دست خوش تحولات عظیمی شده است. به طوری که می توان این نوید را به مسافران و گردشگران تور عمان داد که در آینده همراستا با صنعت نفت و در صدر لیست درآمد عمان قرار خواهد گرفت.
میهمانان عزیز و گرامی تور عمان باید بدانند که زبان و نوشتار رسمی مردم عمان عربی می باشد اما اگر شناختی از زبان عربی ندارند نگران نباشند، زیرا می توانند کسانی را پیدا کنند تا با آن ها به زبان انگلیسی صحبت کرده و راهنمایی بگیرند. البته ناگفته نماند که درصد کمی از مردم عمان را ایرانی ها تشکیل می دهند پس مسافران تور عمان احتمال پیدا کردن یک هم زبان را خواهند داشت. دین رسمی این مردم اسلام است و بخش اعظم مردم پیرو مذهب اباضیه می باشند. واحد پول عمان ریال عمانی می باشد که گردشگران تور عمان می توانند به راحتی پول خود را در این کشور چنج کنند.
اگر بخواهیم از جاذبه های این کشور برای گردشگران تور عمان بگوییم، از جمله جاذبه های تفریحی عمان می توان به تفریحات ساحلی همچون شنا، قایق سواری، غواصی، موج سواری، گرفتن آفتاب و کایتینگ اشاره نمود. ناگفته نماند از آنجایی که سواحل عمان دارای وزش ملایم نسیم می باشند، بهترین شرایط برای پرداختن به ورزش کایتینگ را دارند و این موضوع، عمان را به یکی از بهترین مناطق کایتینگ تبدیل نموده است. مسافران تور عمان فراموش نکنند که عمان دارای یکی از تمیز ترین خط های ساحلی در جهان است. به گونه ای که هنگام قایق سواری در حاشیه های کم عمق ساحل به راحتی می توانید شاهد زندگی موجودات دریای باشید و به راحتی تا عمق 30 متری کف دریا را مشاهده کرده و به تماشای دلفین ها و لاکپشت های 100 ساله بنشینید.
همچنین گردشگران تور عمان توجه داشته باشند که جدای از تفریحات ساحلی ، بیابان های این کشور هم دارای جذابیت های خاص خود هستند و با تفریحاتی همچون اسکی روی شن های نرم و ماشین سواری روی تپه ها، گردشگران را به سمت خود می کشانند و می توانید همراه با تور عمان تمامی این تفریحات با قیمت های مناسب تر تجربه نمایید. از این دو که بگذریم، گردشگران و میهمانانی که با تور عمان به این کشور سفر می کنند، نباید جاذبه های تاریخی را نباید فراموش کنند. عمان دارای بناها و قلعه های تاریخی عظیم، قنات ها و چشمه های آب شیرین بسیاری است که به دلیل خاص بودنشان در فهرست میراث فرهنگی سازمان یونسکو ثبت شده اند. تمامی این مسائل توانسته تا کشور عمان را به یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در دنیا تبدیل کند، از این رو سفر به تور عمان به شما گردشگران عزیز و گرامی پیشنهاد می شود.
سفر به عمان و دریافت ویزا برای ایرانیان کار دشواری نیست. مسافران تور عمان می توانند به راحتی در مرز هوایی ویزای یک ماهه ی خود را، چه به صورت فردی و یا به صورت تور تهیه نمایند. همچنین می توانند ویزای خود را تمدید کنند، اما برای اینکار باید نزدیک به 2 ساعت را در مسقط منتظر بمانند. اما اگر با کشتی قصد سفر به تور عمان را دارید باید این موضوع را در نظر داشته باشید که کشتی های گشت زنی بسیاری در آب های مسقط در حال حرکت و رفت و آمد هستند، اما معمولا کشتی های مسافربری نمی توانند به صورت مستقیم به مسقط بروند. همین طور شما می توانید با ماشین شخصی خود به تور عمان سفر کنید. اما قبل از هرچیز باید بدانید که این کشور دومین رتبه را در زمینه ی تصادفات رانندگی که منجر به مرگ می شوند دارد. جاده هایی از مرز امارات وجود دارند که دسترسی به آن ها آسان است اما از مسیر یمن به دلیل مقرراتی که برای خروج خانم ها وضع شده با مشکل مواج خواهید شد. مرز های عمان و عربستان هم به دلیل نداشتن مرز مشخص گزینه ی خطرناکی برای سفر شما خواهند بود. پس در نظر داشته باشید که آسوده ترین راه برای سفر به عمان مرز های هوایی می باشد که با ایر لاین های مختلف با مدت زمان هوایی 2 ساعت می توانید به راحتی به مسقط برسید.

اطلاعات و موقعیت شهری

با توجه به موقعیت قرار گیری کشور عمان آب و هوای گرمی دارد به خصوص در سواحل عمان که هوا بسیار سوزان می باشد. اما به دلیل وسعت این سرزمین نمی توان یک نوع آب و هوا را تعیین کرد.
مناطق شمالی و قسمتی از جنوب آب و هوای گرم و مرطوب و دیگر نقاط گرم و خشک می باشد.
واحد پول کشور عمان ریال می باشد و دین و مذهب مردمان این سرزمین مسلمان هستند و به زبان عربی صحبت می کنند البته زبان فارسی و عربی در میانشان بسیار رایج می باشد.
هتل های کشور عمان :
اگر به دنبال هتل متفاوت می گردید بهترین هتل ها نوع هتل های کلبه ای در بیابان است البته کشور عمان مانند دیگر شهر های عربی هتل های خوب و لوکس با قیمت های مناسبی را دارد.
سوغات کشور عمان :
از سوغاتی های مهم و معروف عمان ، نقره عمانی است که از آب نقره ساخته می شود ، مسقطی یا همان حلوای عمانی و خنجر غلاف شده می توان نام برد.
جاذبه های دیدنی عمان :
مجسمه کندرسوز، غار مجلس الجن، قلعه نخل، مسجد سلطان قابوس، کوهستان سبز، استان ظفار، استان ظاهره، قنات های قدیمی، وادی شب

اطلاعات پرواز

فرودگاه بین المللی مسقط فرودگاه نظامی و همگانی مسافر بری می باشد کهدر شهر مسقط عمان واقع شده است. طول باند 2584 متری دارد بزرگترین فرودگاه این شهر می باشد. اگر قصد سفر به مسقط عمان را دارید بهترین مقصد مستقیم هوایی ، پرواز عمان ایر از تهران به مقصد می رود.
پرواز ها و روز های پرواز از عمان به تهران و از تهران به عمان :
پرواز های رفت از تهران به مسقط :
7 روز هفته پرواز از تهران به مسقط شنبه ، یکشنبه ، دوشنبه ، سه شنبه ، چهار شنبه ، پنجشنبه و جمعه ساعت 05:50 صبح از فرودگاه امام خمینی به سمت مسقط انجام می گردد.
پرواز های برگشت از مسقط به تهران :
7 روز هفته پرواز از تهران به مسقط شنبه ، یکشنبه ، دوشنبه ، سه شنبه ، چهار شنبه ، پنجشنبه و جمعه ساعت 01:50 صبح از فرودگاه مسقط به سمت فرودگاه امام خمینی تهران انجام می گردد. فاصله هوایی تهران تا مسقط 1508 کیلومتر می باشد که زمان پرواز آن 2ساعت و 10 دقیقه می باشد.

آب و هوا

عمان دومین دومین کشور بزرگ از نظر مساحت در جزیره عربستان می باشد.
خاک عمان کوهستانی می باشد و در مناطق داخلی کوه های زیادی دارد که برای صخره نوردی مناسب می باشد. بیشتر صخره های عمان در کف اقیانوس تتیس بین ایران و عمان می باشد.
با توجه به موقعیت قرار گیری جغرافیای عمان آب و هوای گرم و سوزان می باشد قسمت های جنوب گرم و مرطوب و دیگر نقاط گرم و خشک می باشد و به طور کلی بارندگی خیلی کمی دارد.
مقدار تغییرات درجه حرارت بین 3 تا 53 درجه سانتی گراد می باشد.
مناطق جنوبی معتدل و گرم و در زمستان و بهار بارندگی زیادی دارد اما در قسمت های شمالی و مرکزی گرم و سوزان می باشد.
در قسمت ارتفاعات هم میزان بارندگی قابل ملاحظه ای دارد که شاهد بارش برف می باشیم.

نظرات ثبت شده
17 👍 3 👎
3 تیر 1396

18 👍 1 👎
3 تیر 1396

0 👍 0 👎
3 تیر 1396

18 👍 0 👎
3 تیر 1396

0 👍 0 👎
3 تیر 1396

13 👍 0 👎
3 تیر 1396

0 👍 0 👎
3 تیر 1396

7 👍 2 👎
3 تیر 1396

0 👍 0 👎
3 تیر 1396

12 👍 1 👎
3 تیر 1396

0 👍 0 👎
3 تیر 1396

19 👍 1 👎
16 مهر 1396

5 👍 2 👎
7 فروردین 1397

17 👍 3 👎
29 فروردین 1397

9 👍 1 👎
29 فروردین 1397

5 👍 2 👎
4 خرداد 1397

8 👍 3 👎
8 خرداد 1397

6 👍 4 👎
21 خرداد 1397

15 👍 2 👎
28 خرداد 1397

12 👍 0 👎
9 تیر 1397

8 👍 1 👎
10 تیر 1397

18 👍 0 👎
20 تیر 1397

18 👍 2 👎
16 مرداد 1397

14 👍 0 👎
20 مرداد 1397

درج نظر
تمامی فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است و کلیه حقوق برای تیم لحظه آخر محفوظ است