پارک ارم تهران

تاریخ انتشار : ۱۵ اردیبهشت زمان مطالعه : 6 دقیقه تعداد بازدید : 93273
پارک ارم
قسمت ها
باغ وحش
فضای بازی سرپوشیده
استخر روباز
سالن بولینگ
دریاچه
سه شهربازی
سقوط آزاد
ستاره گردان
پارک ارم کجاست

پارک ارم بزرگترین پارک تفریحی ایران می باشد که در استان تهران واقع شده است. مجموعه تفریحی ارم یکی از بهترین جاذبه های گردشگری تهران می باشد که دارای قسمت های مختلفی از جمله ( 3 شهربازی ارم، پارک، استخر روباز بانوان و باغ وحش بزرگ ارم ) می باشد، پارک ارم تهران می تواند یکی از بهترین انتخاب ها برای گذراندن اوقاتی مفرح در کنار خانواده و یا دوستان باشد.

 

پارک ارم تهران

 

معرفی پارک ارم

یکی از قدیمی ترین و بزرگترین پارک های ایران پارک خرم ( نام قدیم ) پارك ارم فعلی می باشد شهر بازی ارم تفرجگاه مناسبی برای شب های دلنشین بهاری و تابستانی است که در زمینی به وسعت 72 هکتار در سال 1350 به وسیله رحیم علی خرم ( ازسرمایه دار و کار آفرینان تهران بود) ساخته شد. در حال حاضر این پارک تفریحی را هلدینگ سیاحتی و حمل و نقل پارسیان تحت کنترل دارد.

قسمت های مختلف شهربازی پارک ارم

پارک ارم قسمت های مختلفی دارد که این بخش ها شامل: یک دریاچه هشت هکتاری با داشتن تفریحاتی مانند قایقرانی و ماهیگیری، باغ وحش ارم ، موزه پول، رستوران، فست فود، فضای سبز و جنگلی، استخر، سالن بولینگ، سالن سرپوشیده با امکان تجربه بیش از 110 بازی فضای بازی که خودش به سه بخش لونا پارک یک، دو و سه تقسیم می شود.

 

پارک ارم تهران

 

باغ وحش پارک ارم 

این باغ وحش بزرگترین هم چنین اولین باغ وحش ایران می باشد که سال احداث آن به دوران ناصرالدین قاجار باز می گردد. در سال 1371 این باغ وحش به مجموعه تفریحی ارم اضافه شد. این باغ وحش دارای بیش از 800 جانور از 121 گونه جانوری مختلف است که حدود 60% از آن ها بومی ایران و سایر جانداران از دیگر کشور های خارجی وارد شده اند. برخی از حیواناتی که در باغ وحش ارم می توانید از نزدیک ببینید شامل: انواع میمون، ببر سیبری، پلنگ، یوز پلنگ، فیل سریلانکایی، گورخر، شترهای دو کوهان، یک جفت خرس قهواه ای بومی گیلان، نوعی کانگورو به نام والابی، گوزن زرد ایرانی، زرافه، سنجاب، همستر، گرگ، روباه، کفتار، عقاب، پلیکان، سارگپه، دلیجه، کرکس مصری، طاووس، گوزن زرد اروپایی، خزندگانی مانند تمساح پوزه کوتاه، لاک پشت، مار پیتون و ایگوانا می باشد. 

 

حیوان شتر در باغ وحش پارک ارم

 

ساعت کار پارک ارم - برای اطلاع از ساعت کاری این مجموعه در ایام مختلف سال میتوانید بر روی لینک کلیک کنید.

 

جالب است که بدانید به غیر از گربه سانان بیشتر حیوانات باغ وحش تا به امروز زادو ولد داشته اند.

ساعت کار باغ وحش پارک ارم

از شنبه تا چهارشنبه: از ساعت 9:30 الی 20:00

پنج شنبه، جمعه و روزهای تعطیل: 10:00 الی 20:00

فضای بازی سرپوشیده پارک ارم

این قسمت از مجموعه تفریحی ارم در سال 1385 به بهره برداری رسید در این بخش حدود 120 بازی وجود دارد که مسافران تور تهران می توانند از آن لذت ببرند که برخی از جذاب ترین بخش های این قسمت شامل انواع سیمیلاتورها هیجان انگیز تیر اندازی، رانندگی، بازی های جنگی، پینت بال لیزری، دستگاه های مسابقه ای رالی، دربی، ویدیو گیم، دستگاه های هدف گیری شوینگ گالری، تیر اندازی لیزری و دستگاه ها چرخشی مانند چرخ فلک، توپ جادویی و صخره نوردی متحرک می شود. از دیگر امکانات این بخش می توان به سینما 4 بعدی با ظرفیت 64 نفر، کافی شاپ، رستوران و اتاق تولد اشاره کرد.

ساعت کار فضای بازی سرپوشیده شهربازی تهران

از شنبه تا پنج شنبه: 17:00 الی 24:00

جمعه و دیگر روزهای تعطیل: 14.00 الی 24:00

 

بازی سرپوشیده ماشین برقی پارک ارم

 

باغ وحش ارم - باغ وحش ارم اولین باغ وحش در ایران است که جذابیت های بصری فراوانی دارد.

 

استخر روباز پارک ارم

وجود استخر روباز در این پارک، مثلث سه گانه تفریحات را برایتان تدایی می کند که این امر می تواند برای هر فردی خاطرات خوشی را رقم بزند؛ لازم به ذکر است بدایند این مکان تفریحی فقط برای بانوان در دوره نوجوانی، بزرگسالان و کودکان می باشد و آقایان نمی توانند از این استخر روباز استفاده نمایند.

 

استخر روباز پارک ارم

 

این استخر در مجاورت شهربازی قرار دارد و می توانید پس از لذت بردن از بازی های شهربازی، یک آب تنی خوبی داشته باشید تا بانوان نهایت لذت را از این جاذبه گردشگری داشته باشند.

ساعاتی که می توانید به این استخر مراجعه داشته باشید، 10 صبح تا 17 عصر در فصل تابستان و بهار می باشد و در باقی فصل ها این استخر تعطیل اعلام شده است. همچنین هزینه این استخر در آخر هفته به 40 هزار تومان و در اواسط هفته به 35 هزار تومان می رسد.

سالن بولینگ پارک ارم تهران

در سال 1395 سالن بولینگ ارم در زمینی به مساحت 1000 متر مربع با هزینه ی 850 میلیلون تومان افتتاح شد. این سالن دارای خط به طول 21 متر و عرض 160 سانتی متر مجهز به سیستم امتیاز دهی خودکار، توپ برگردان و پین چینی می باشد.

دریاچه پارک ارم

از دیگر محیط هایی تفریحی که می توانید در این پارک استفاده کنید، دریاچه 9 هکتاری است که در این دریاچه افراد می توانند قایقرانی و ماهیگیری به صورت خانوادگی را تجربه نمایند. همچنین برای مشاهده کردن مسابقاتی نظیر اسکی و قایق رانی می توانید از این محیط دیدن کنید و لذت ببرید.

ساعاتی که می توانید به دریاچه پارک ارم مراجعه داشته باشید، متفاوت است و این عامل به فصل های سال بستگی دارد به عنوان مثال: فصل تابستان و بهار از ساعت 12 تا 24، فصل پاییز از ساعت 12 تا 23 و فصل زمستان از ساعت 12 تا 19 باز است. همچنین باید بدانید این پارک همه روزه پذیرا بینندگان و افراد می باشد.

سه شهربازی پارک ارم

عنوان هیجان انگیز ترین و پر مخاطب ترین بخش پارک ارم به این قسمت اختصاص دارد این بخش به سه قسمت مختلف تقسیم می شود.

لونا پارک (1) "شهربازی 1 ارم"

بخش اول که لونا پارک یک است بیشتر به تفریح کودکان اختصاص یافته است. وسایل شهربازی شماره 1 ارم: رالی کودکان، قوی گردان، تاب کودک، جامپینگ، اسب گردان، یوفو، کشتی صبا، سفینه، تونل وحشت، ترن هوایی کودک، استخر توپ، ستاره گردان، سالتو و استخر توپ برخی از بازی های این بخش از پارک می باشد. از دیگر امکانات این بخش می توان به سرویس بهداشتی و نماز خانه اشاره کرد.

 

چرخ و فلک پارک ارم تهران

 

لونا پارک (2) "شهربازی 2 ارم"

 هیجان در این بخش کمی بیشتر از لونا پارک 1 است. وسایل شهربازی شماره 2 ارم: در این قسمت بازی هایی چون قطار شادی، مونوریل، سینما 4 بعدی، سقوط آزاد، رالی آسفالتی، عینک سه بعدی، فریزبی کودک، موتور پرشی، بوستر، قوی گردان، کشتی امیر، کاتر پیلار، ماشین برقی بزرگسالان، سورتمه و چرخ و فلکی با ارتفاع 35 متر را تجربه خواهید کرد.

لونا پارک (3) "شهربازی 3 ارم"

آدرنالین خون خود را به طرز عجیبی بالا ببرید. در این بخش از پارک ارم هیجان متفاوتی از بخش 1 و 2 را تجربه خواهید کرد. وسایل شهر بازی شماره 3 ارم: هیجان انگیز ترین وسیله بازی پارک ارم در این بخش قرار گرفته است "اسکیت یو" ارتفاع این وسیله حدود 32 متر استکه شما را بر یک ریل شبیه به حروف یو انگلیسی با سرعت تاب خواهد داد از دیگر وسایل هیجان انگیز این بخش می توان به ترن هوایی بزرگسالان با ریلی به طول 550 متر و سرعت 50 کیلومتر بر ساعت اشاره کرد. کریزی موس، تاب پرنده، سرسره آبشار و کارتینگ از دیگر بازی های این بخش از شهربازی ارم می باشد.

در ادامه می خواهیم به معرفی دو وسیله پر طرفدار پارک ارم که به تازگی به این مجموعه اضافه شده است بپردازیم:

سقوط آزاد پارک ارم

این دستگاه بلندترین وسیله بازی موجود در شهر بازی های ایران است که پچیش تر گفتین در لونا پارک (2) قرار گرفته است. مدتی طول می کشد حدود (پنج دقیقه) تا به بلندترین نقطه دستگاه برسید. در ارتفاع 85 متری تهران بسیار زیبا به نظر می رسد اما تماشای این زیبایی دوام چندانی ندارد و پس از چند ثانیه با سرعت 100 کیلومتر بر ساعت و شتاب فوق العاده ای شما را به پایین هدایت خواهد کرد. هنگامی که قدم بر زمین پارک می ذارید احساس گرمای نسبتا زیادی خواهید کرد که ناشی از رها شدن مقدار زیادی آدرنالین در بدنتان است. حدودا 24 صندلی برای افراد بالای 12 سال در این دستگاه وجود دارد.

 

سقوط آزاد پارک ارم + ستاره گردان

 

ستاره گردان پارک ارم

پای این وسیله در سال 1395 به پارک ارم باز شد این دستگاه نیز مانند سقوط آزاد محصول کشور آلمان است. همان طور که پیش تر گفتیم این وسیله در لونا پارک (1) قرار گرفته است. دستگاه ستاره گردان دارای 30 صندلی است که مخصوص افراد بالای 12 سال می باشد.

این دستگاه در ارتفاع 30 متری از سطح زمین افراد را به صورت عمودی در 360 درجه می گرداند و باید اعتراف کرد که هیجانی دو چندان بیشتر از سقوط آزاد را به شما هدیه خواهد داد.

پارک ارم کجاست؟

اگر در این حین قصد دارید تا خاطرات خوشی را در پارک ارم سپری کنید، باید به غرب تهران و سپس از غرب به اتوبان تهران – کرج بروید.

مسیر دسترسی به پارک ارم تهران

برای رفتن به پارک ارم سه روش مترو، اتوبوس و اتومبیل شخصی وجود دارد که به شرح زیر است:

  • مترو

اگر انتخابتان برای رفتن به این مکان تفریجی، مترو می باشد. پس باید خط 4 (کلاهدوز – ارم سبز) را سوار شوید و در انتهای خط یعنی ایستگاه ارم سبز بهترین گزینه برای رفتن به این پارک است.

  • اتوبوس

اتوبوس، دومین روش برای رفتن به این مکان تفریحی محسوب می شود که با سوار شدن اتوبوس های میدان آزادی – کرج میتوانید در این پارک اوقات خوشی را سپری کنید.

  • اتومیبل شخصی (آدرس):

" تهران، کیلومتر چهار اتوبان تهران -کرج، بعد از اتوبان شهید ستاری، کنار گذر راست پل اتوبان شهید باکری"

 

پارک های تهران - معرفی پارک های تهران

 

سایت پارک ارم: www.erampark.ir
شماره تلفن پارک ارم: ۰۲۱-۲۷۲۰

ویدئو پارک ارم

 

 

 

گزارش مشکل

سوالات متداول پارک ارم تهران 🎡 ( راهنما، قیمت، آدرس و عکس )

پارک ارم تا چه ساعتی باز است؟

ساعت کاری مجموعه ارم در زمان های مختلف، متفاوت می باشد که در مطلب مربوطه به آن پرداخته ایم اما به طور کلی:

از شنبه تا پنج شنبه: 17:30 الی 1:00 بامداد جمعه و تعطیلات رسمی: 16:00 الی 2:00 بامداد


پارک ارم کجاست؟

پارک ارم در زمان کرونا باز است؟

قیمت بلیط وسایل بازی پارک ارم در سال 1400 چقدر است؟

پارک ارم چه بخش هایی دارد؟

نظرات کاربران درباره پارک ارم تهران

مریم میرباقری اسفند 1400
سلام من از تخفیفان بلیت باغ وحش خریدم که امروز که جمعس بریم اما بعد از خرید دیدم برای سینه تا چهارشنبس امکان داره اونجا با پرداخت بدون تخفیف از بلیت خریداری شده از تخفیفان استفاده کنیم؟؟
محمد مهر 1400
شهر بازی یک ماشین برقی بزرگسال هم داره
علی ترکمن زاده خرداد 1400
سلام ببخشید ، فردا پارک ارم باز هست ؟
سارا کاظمی خرداد 1400
سلام یه پارک هیجان انگیز با کلی بازی حالتون خوب میشه حتما یه سر بزنید
مهسا فروردین 1400
اینجا بهترین جایی برای تفریحه😍💎😍. ولی نمیدونم چه وقتایی بازه.
تور قشم ۲۱ و ۲۵ و ۲۸ مرداد
۳
۲۱ مرداد - ۳۱ مرداد
قشم ایر
معراج
سرزمین آریایی
تاریخ های تور
۲,۷۴۰,۰۰۰
تاریخ های تور
۱
از ۲۱ مرداد تا ۲۴ مرداد
۳
قشم ایر
معراج
مشاهده تور
۲,۷۴۰,۰۰۰
مشاهده تور
۲
از ۲۵ مرداد تا ۲۸ مرداد
۳
قشم ایر
قشم ایر
مشاهده تور
۲,۷۴۰,۰۰۰
مشاهده تور
۳
از ۲۸ مرداد تا ۳۱ مرداد
۳
ایران ایر
قشم ایر
مشاهده تور
۲,۷۴۰,۰۰۰
مشاهده تور
تور اقساطی کیش ۲۱ مرداد
۳
۲۱ مرداد - ۲۴ مرداد
معراج
وارش
دانیار سفر
مشاهده تور
۲,۰۲۵,۰۰۰
مشاهده تور
تور مشهد ۲۰ مرداد
۲
۲۰ مرداد - ۲۲ مرداد
فلای پرشیا
کاسپین
فرجام پرواز
تاریخ های تور
۲,۰۲۰,۰۰۰
تاریخ های تور
۱
از ۲۰ مرداد تا ۲۲ مرداد
۲
فلای پرشیا
کاسپین
مشاهده تور
۲,۰۲۰,۰۰۰
مشاهده تور
تور زمینی قشم ۲۳ مرداد
۵
۲۳ مرداد - ۲۹ مرداد
قطار کویر
قطار کویر
دانیار سفر
مشاهده تور
۱,۰۳۰,۰۰۰
مشاهده تور
تور کیش ۱۹ و ۲۰ و ۲۱ مرداد هتل ۵ ستاره
۳
۲۱ مرداد - ۲۴ مرداد
کیش ایر
کیش ایر
ندا پرواز
تاریخ های تور
۲,۳۳۰,۰۰۰
تاریخ های تور
۱
از ۲۱ مرداد تا ۲۴ مرداد
۳
کیش ایر
کیش ایر
مشاهده تور
۲,۳۳۰,۰۰۰
مشاهده تور
۲
از ۱۹ مرداد تا ۲۲ مرداد
۳
کیش ایر
کیش ایر
مشاهده تور
۲,۷۵۰,۰۰۰
مشاهده تور
۳
از ۲۰ مرداد تا ۲۳ مرداد
۳
کیش ایر
کیش ایر
مشاهده تور
۲,۶۲۰,۰۰۰
مشاهده تور
تور اقساطی کیش ۲۱ مرداد
۴
۲۱ مرداد - ۲۵ مرداد
معراج
وارش
دانیار سفر
مشاهده تور
۲,۰۶۵,۰۰۰
مشاهده تور
تور اقساطی قشم ۲۳ مرداد
۳
۲۳ مرداد - ۲۶ مرداد
قشم ایر
ایران ایر
دانیار سفر
مشاهده تور
۲,۷۴۰,۰۰۰
مشاهده تور
تور شیراز ۲۱ و ۲۵ مرداد
۳
۲۱ مرداد - ۲۸ مرداد
فلای پرشیا
ایران ایر
سرزمین آریایی
تاریخ های تور
۲,۸۰۵,۰۰۰
تاریخ های تور
۱
از ۲۱ مرداد تا ۲۴ مرداد
۳
فلای پرشیا
ایران ایر
مشاهده تور
۲,۸۰۵,۰۰۰
مشاهده تور
۲
از ۲۵ مرداد تا ۲۸ مرداد
۳
ساها
ساها
مشاهده تور
۲,۸۲۵,۰۰۰
مشاهده تور
تور کیش ۱۹ و ۲۰ مرداد
۳
۲۰ مرداد - ۲۳ مرداد
زاگرس
کیش ایر
سرزمین آریایی
تاریخ های تور
۲,۲۶۰,۰۰۰
تاریخ های تور
۱
از ۲۰ مرداد تا ۲۳ مرداد
۳
زاگرس
کیش ایر
مشاهده تور
۲,۲۶۰,۰۰۰
مشاهده تور
۲
از ۱۹ مرداد تا ۲۲ مرداد
۳
زاگرس
کیش ایر
مشاهده تور
۲,۳۷۵,۰۰۰
مشاهده تور
تور کیش مرداد
۳
۲۱ مرداد - ۲۶ مرداد
زاگرس
وارش
آرشین پرواز
تاریخ های تور
۲,۰۳۰,۰۰۰
تاریخ های تور
۱
از ۱۹ مرداد تا ۲۲ مرداد
۳
زاگرس
معراج
مشاهده تور
۲,۴۵۰,۰۰۰
مشاهده تور
۲
از ۲۰ مرداد تا ۲۳ مرداد
۳
زاگرس
پارس ایر
مشاهده تور
۲,۳۲۰,۰۰۰
مشاهده تور
۳
از ۲۱ مرداد تا ۲۴ مرداد
۳
زاگرس
وارش
مشاهده تور
۲,۰۳۰,۰۰۰
مشاهده تور
۴
از ۲۲ مرداد تا ۲۵ مرداد
۳
زاگرس
وارش
مشاهده تور
۲,۰۷۰,۰۰۰
مشاهده تور
۵
از ۲۳ مرداد تا ۲۶ مرداد
۳
زاگرس
پارس ایر
مشاهده تور
۲,۱۱۵,۰۰۰
مشاهده تور
امتیاز 5 از 5 | از بین 124 کاربران به پارک ارم تهران