امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به حمل و نقل در گرجستان

حمل و نقل در گرجستان

کشور گرجستان واقع در منطقه اوراسیا، یکی از مقاصد گردشگری محبوب در بین گردشگران می باشد. هزینه های مناسب این کشور باعث پیشرفت آن شده است. گردشگران معمولا دو شهر تفلیس و باتومی را برای سفر خود به گرجستان انتخاب می کنند. یکی از مسائل مهم برای سفر به این کشور وضعیت حمل و نقل در گرجستان می باشد. با ما در این مقاله همراه باشید تا به بررسی وضعیت حمل و نقل در گرجستان بپردازیم.
وسایل حمل و نقل عمومی در تمام نقاط شهر های این کشور وجود دارند. هزینه استفاده از وسایل حمل و نقل برای گردشگران تور گرجستان مناسب بوده و همچنین هزینه ها در دو شهر تفلیس و باتومی تقریبا برابر می باشد و تفاوت خاصی ندارد.
ایستگاه های اتوبوس در نقاط مختلف شهر برای جا به جایی مسافران وجود دارد. مسیر هر اتوبوس جلوی آن نوشته شده است. ایستگاه های اتوبوس دارای مانیتور هایی است که زمان رسیدن اتوبوس را نمایش می دهد. هزینه استفاده از اتوبوس 50 تتری می باشد.
ایستگاه مترو تفلیس که نامش متروپولیتان بوده، یکی از مهم ترین وسایل حمل و نقل در گرجستان می باشد، دارای 2 خط اصلی در این شهر می باشد. نام ایستگاه ها به زبان انگلیسی و گرجی نوشته شده است، گردشگران تور گرجستان اگر به زبان انگلیسی مسلط باشند برای یافتن مقصد خود با مشکل خاصی روبرو نمی شوند. هزینه سفر با مترو 50 تتری می باشد.
شهر تفلیس دارای مینی بوس هایی به نام مارشوتکا می باشد. رنگ مینی بوس ها زرد بوده و فقط در ایستگاه ها توقف دارند. البته مقصد های مینی بوس ها فقط به زبان گرجی نوشته شده است. گردشگران تور گرجستان قبل از استفاده از مینی بوس لازم است از مسیر های آن ها مطمئن شوند. هزینه استفاده از آنها 80 تتری می باشد.
تاکسی ها در تمام نقاط شهر حضور دارند. هزینه استفاده از تاکسی در شهر های گرجستان یکسان بوده و در حدود 3 تا 6 لاری می باشد. برخی از تاکسی ها دارای نرخ ثابت بوده که با توجه به طول مسیر هزینه استفاده از آن ها افزایش می یابد.

نظرات مردم درباره حمل و نقل در گرجستان

زانیار 2 آبان 97
3
واقعا حمل و نقل در گرجستان خیلی خوب و مقرون به صرفه هست نسبت به ترکیه
درج نظر