کاخ دلمه باغچه

یکی از جاذبه های گردشگری که امروزه به طور چشمگیری مورد استقبال گردشگران تور استانبول قرار گرفته است کاخ دلمه باغچه می باشد که در قرن 19 میلادی به مدت 10 سال طراحی و ساخت آن به طول انجامیده که چندین تن طلا در ساخت آن به کار رفته است. معماری این کاخ تلفیقی از هنر اروپایی و عربی است که در جای جایه این عمارت می توانید شاهد آثار فوق العاده زیبا و منحصر به فرد باشید. در زمان های قدیم کاخ دلمه باغچه محل اقامت پادشاهان و مردان دولت به همراه خانواده و همسر و فرزندانشان بوده است . این کاخ 3 طبقه با متراژ45000 متر مربع ، 280 اتاق، 40 سالن و راهرو، 40 دستشویی و 8 حمام است. جالب ترین شئ ارزنده در این عمارت فرش نفیس دستباف تبریز که هدیه رضا شاه به آتاتورک بوده نیز وجود دارد. همچنین کاخ باغچه دلمه با اشیا کریستالی، چراغ های عظیم و لوسرهای نورانی تزیین شده است.


آتاتورک بنیانگزار جمهوری ترکیه روزهای پایانی زندگی خود را در این کاخ روزگار گذرانده و در همین کاخ هم از دنیا رفته است.اتاق خواب آتاتورک هنوز به همان شکل نگه داشته شده است و ساعت این اتاق نیز ساعت ده و نه دقیقه بامداد (ساعت مرگ آتاتورک) را نشان می دهد. کاخ شامل 3 بخش اداری-حرمسرا و سالن مرتبط بین آنهاست.روی پارکت های کفپوش که راه میرویم صدا میدهند چون فضای زیر پای ما خالی است و درواقع ما داریم روی آب راه میرویم! به همین دلیل هم درون کاخ وسایل بسیار سنگین چوبی مثل بوفه ها و میزهای بزرگ دیده نمی شود تا لطمه ای به استحکام ساختمان وارد نیاید. این کاخ همه روزه بجز دوشنبه ها و پنج شنبه ها از ساعت 9 صبح تا 4 بعدازظهر به روی عموم باز می باشد. در سفر با تور استانبول بازدید از کاخ دلمه باغچه را فراموش نکنید.


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز کاخ دلمه باغچه
گالری تصاویر ویدئو ها
نظرات کاربران
هامان 9 مهر 97
2
کاخ دلمه باغچه رو دیگه همه کسانی که رفتن استانبول می شناسند و در بین گردشگران خیلیم معروف هست
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.