کویرهای ایران

کشور ایران کویر های مخلف و منحصر به فردی در دل خود جای داده است که تبدیل به مکان های دیدنی شده که گردشگران داخلی و خارجی زیادی را به سمت خود جذب کرده است که هر کدام آن ها به تنهایی ویژگی های خاص خوشان را دارند. کویرهای ایران دارای مکان های دیدنی زیادی است که در این قسمت با انواع جاذبه های کویرهای ایران آشنا خواهید شد پس لحظه آخر را در این مطلب همراهی کنید.
کویرهای ایران در جای جای کشور عزیزمان ایران :
کویر مصر : کویر مصر از پر مسافت ترین کویر های ایران است که در 60 کیلومتری خور و در قسمت میانه دامغان به نایئن و اصفهان واقع شده است. این کویر یکی از پر طرفدار ترین کویر های ایران می باشد که روستای تاریخی مصر را درون خود جای داده است. شما می توانید با انتخاب تور کویر گردی به کویر مصر بروید و لذت برید. از شتر سواری گرفته تا آفرود و دیدن ستارگان در شب بی نظیر کویر از تفریحات خوب این کویر می باشد.

کویر مرنجاب : کویر مرنجاب از پر طرفدارترین کویرهای ایران است که در استان اصفهان و در شهرستان بیگدل و آران واقع گردیده است. این کویر مملو از پوشش گیاهی متنوع و انواع جانوران است که طرفداران طبیعت و افراد علاقه مند را به سمت خود جذب کرده است. این کویر در زمان شاه عباس صفوی کاروانسرا و قنانی بوده است که بعد ها به کویر مرنجاب معروف گردید.حفر چاه آب در زمین های ماسه ای به قدر دشوار بوده است که نام او (مرد رنج آب) نامیده می شده است اما به دلیل تلفظ راحت تر به مرنجاب تبدیل گردید.

کویر شهداد : شهداد از گرم ترین کویرهای ایران است که در قسمت شرقی کو های کرمان و در حاشیه غربی دشت لوت واقع شده است. این کویر منطقه ای خشک با بارش سالیانه باران به مقدار 5/4 میلیمتر به گفته ی کارشناسان این کویر گرم ترین نقطه دنیا می باشد. این کویر به دلیل داشتن بلند ترین تپه های شنی ، کلوت های شور و رودخانه شور در دنیا شهرت دارد.

کویر ورزنه : ورزنه یکی از کویرهای ایران است که به کویر خارا معروف است که در قسمت جنوب غربی نایئن و در مجاورت با تالاب گاو خونی که از میان آن زاینده رود عبور می کند واقع گردیده است. اگر دوستدار طبیعت هستید دیدن تالاب گاو خونی که یکی از بکر و زیبا ترین چشم انداز ها می باشد را از دست ندهید. این دریاچه در ابتدای ورود به کویر و در پست ترین قسمت دشت اصفهان قرار گرفته است و اطراف آن پر از نا همواری های متعدد ، تپه های شنی ، گسترده های نمکی و همچنین وجود گیاهان و جانوران نادر در این منطقه برای گردشگران طبیعت بسیار جذاب می باشد.
امیدوارم از اطلاعاتی که در رابطه با کویرهای ایران در اختیارتان گداشتم رازی و خوشنود باشید.


امتیاز 5 از 5 | از بین 101 امتیاز دهنده به کویرهای ایران
گالری تصاویر ویدئو ها

نظرات کاربران

فرید اقبالی 19 تیر 96
1
برا اقامت راحت تر کدومشون بهتره از این کویرها؟
احمد رضا عابدی 19 تیر 96
1
کویر مصر رفتم واقعا دوست داشتنی بود ولی واقعا مسافتش آدمو خسته می کنه
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.