خلوت ترین شهر های ایران در نوروز
افراد با انگیزه های متفاوتی سفر می کنند، برخی برای افزایش اعتماد به نفس و ماجراجویی برخی نیز برای رفع خستگی و تجربه آرامش کوله بار سفر می بندند که در کشور عزیزمان ایران در ایام نوروز این سفر ها به نقطه اوج خود خواهند رسید. در این ایام هر گوشه از ایران در حال و هوای خاصی به سر می برد که از مشخصه های مشترک همه آن ها می توان به عطر شکوفه های رنگارنگ ، نسیم خنک بهاری و نم نم باران بر طبیعت بکر سرتاسر این سرزمین اشاره کرد. ایران، این اقلیم چهار فصل با داشتن 31 استان که هر یک از آن ها زیبایی های طبیعی و جاذبه های غنی تاریخی بسیاری را در خود جای داده است بستر مناسبی را برای سفر های داخلی گردشگران فراهم کرده است.برخی مناطق در کشور از شلوغ ترین شهرهای ایران در نوروز محسوب می شوند که پیش تر به بررسی آن ها پرداختیم اما در این مقاله قصد داریم کاربران عزیز لحظه آخر را با خلوت ترین شهر های ایران در نوروز آشنا کنیم. لازم به ذکر است که خلوت بودن این شهرها در این ایام مبنی بر نبود جاذبه های گردشگری در آن ها نیست. ممکن است یکی از اصلی ترین دلایل گوشه نشینی این شهرها در ایام نوروز ناشناخته ماندن زیبایی های این مناطق باشد. استان ایلام، استان چهار محال و بختیاری، استان خراسان شمالی، استان کرمان و شهر خرم آباد از جمله خلوت ترین شهرهای ایران در ایام نوروز است که در ادامه مفصل تر به معرفی هر یک از آن ها خواهیم پرداخت.استان ایلام
یکی از استان های کوهستانی و نیمه گرم در قسمت غربی کشور  استان ایلام می باشدکه زمانی موضع اصلی ییلاق عشایر بوده است. آشنایی مختصری با برخی از زیبایی های این استان خالی ازلطف نیست.
*کبیر کوه: برخلاف کوه های قهوه ای رنگی که دیده ایم این یکی بسیار سرسبز و بکر به نظر خواهد رسید این منطقه دارای حدودا 20 هزار هکتار بخش حراست شده جنگلی است. سکوت و تنفس بی دغدغه این سرشت دست نخورده آن را به یکی از شاخص ترین جاذبه های استان ایلام مبدل کرده است.*دریاچه دوقلو: اگر سفر به استان ایلام را در لیست برنامه های نوروزی خود گنجانده اید پیشنهاد می کنیم حتما سری هم به دریاچه دوقلو بزنید زیرا بهترین زمان برای بازدید از این سیاره آبی فصل بهار می باشد. این جاذبه از دو دریاچه با نام های سیاه گاو و آبدان با عمق بیش از بیست متر که بوسیله یک کانال 10 متری بهم مرتبط شده اند تشکیل شده است.*غار خفاش: اگر می خواهید کمی چاشنی هیجان به سفرتان اضافه کنید بازدید از تنها غار خفاش در ایران را از دست ندهید هر چند که امکان بازدید از داخل غار برای گردشگران وجود نخواهد داشت اما در زمانی معین می توانید شاهد خروج باشکوه خفاش ها از غار باشید.
*در روستایی با نام گل گل سنگ نگاره به جا مانده از دوران آشوریان با قدمتی حدود 3 هزار سال با همین نام وجود دارد که از جاذبه های تاریخی استان ایلام محسوب می شود.استان چهار محال و بختیاری
از دیگر استان های کم تردد در ایام نوروز استان چهار محال و بختیاری است که به دلیل ارتفاع میانگین 2153 متری عنوان بام ایران را به آن نسبت داده اند. نام این استان تلفیقی از اقوام چهار محالی ها که به زبان فارسی و ترکی صحبت می کنند و بختیاری ها که گویش آن ها زیر شاخه ای از زبان لری یا همان بختیاری است می باشد. شماری از جاذبه های این خطه از کشور را در ادامه باهم مرور خواهیم کرد.
*منطقه کوهرنگ: در بخش شمال غربی استان چهار محال و بختیاری منطقه ای با چندین جاذبه دیدنی از جمله شیر سنگی، غار یخی چما کوهرنگ، چشمه دیمه و پیست اسکی چلگرد می باشد.
 وجود آبشارها و تالاب های زیبایی همچون دره عشق، آتشگاه، تونل کوهرنگ، آبشار بالا دست، تالاب چغاخور، تالاب سولقان و تالاب گندمان جذابیت ویژه ای به این مکان بخشیده است.*پارک جنگلی پروز در 50 کیلومتری از لردگان استان چهار محال و بختیاری واقع شده است که یک نمایشگاه کامل از تمام زیبایی های طبیعی از جمله درختان سرسبز بسیار بلند، برنجزار و چشمه های بکر می باشد.
استان خراسان شمالی
در قسمت شمال شرقی ایران استانی به مساحت 28434 کیلومتر مربع و مرکزیت شهر بجنور با نام خراسان شمالی وجود دارد که علی رغم جاذبه های بسیار زیبا طبیعی و  تاریخی که در خود جای داده است بنا به آمار به دست آمده در ایام نوروز مخاطب چندانی نداشته است. برخی از دیدنی های استان خراسان شمالی عبارتند از:*روستای اسپیدان: یکی از قدیمی ترین روستا های استان خراسان شمالی با قدمتی نزدک به هشت قرن می باشد. از مشخصه های بارز این روستا می توان به دره های بسیار زیبا و دژهای کمیاب اشاره کرد. آبشار هنرور، چشمه آب معدنی، تاش قلعه و برج قاری مالاق و قارقه از دیگر زیبایی های که در روستای اسپیدان جای گرفته است می باشند.*آبشار حمید: با ارتفاعی نزدیک به 25 متر مربع در دل کوهستانی در 10 کیلومتری فاروج در نزدیکی روستای حمید واقع شده است. علاوه بر این جاذبه بکر و زیبا که در این منطقه وجود دارد شما شاهد پوشش گیاهی مختلف از جمله گیاهان رنگارنگ دارویی، درختچه میوه های خوشمزه ای مانند انجیر و تمشک خواهید بود. بهترین فصل بازدید از این منطقه فصل بهار می باشد.*آیینه خانه مفخم: یکی از بناهای قاجاری در قسمت شمالی شهر بجنورد است. از این فضا در سال 1250 خورشیدی به منظور ساحت اداری، عدالت خانه، محل برگزاری مراسمات نظامی و محلی برای مشورت سران مناطق مختلف استفاده می شده و امروزه به عنوان یک بنای تاریخی مورد بازدید گردشگران تور لحظه آخری قرار گرفته است.


استان کرمان
 مهم ترین شهر و نهمین استان پر جمعیت در قسمت جنوب شرقی کشور عزیزمان ایران می باشد این شهر دارای تاریخ کهن و میراث فرهنگی غنی است که جاذبه های تاریخی و تفریحی بسیاری را در خود جای داده است. فهرست مختصری از جاذبه های گردشگری شهر کرمان:
*گنبند جبلیه: یکی از آثار ارزشمند تاریخی در شهر کرمان است که اطلاعات دقیقی در رابط با تاریخچه دقیق آن در دسترس نیست اما با توجه به کتیبه های مربوط به قرن 4 هجری که در این گنبد وجود دارد قدمت بسیار زیادی برای این بنا پیش بینی شده است. نمای فعلی که از این بنا خواهید دید حاصل مرمت و بازسازی های بسیار بوده که آخرین بازسازی گنبد جبلیه در سال 1383 صورت گرفته بود.*قلعه ناصریه: یکی از آثار مربوط به ایل قاجار است که از آن به عنوان قلعه ای از قاجار که تسخیر شد نیز یاد می کنند که دوره های مختلف قاجار، پهلوی و پس از انقلاب را به خود دیده است. بخش های زیادی از این قلعه در حال حاضر تخریب شده است که احتمالاتی برای بازسازی آن وجود دارد.*گندم بریان: در 80 کیلومتری قسمت شمالی شهر شهداد استان کرمان واقع شده است. در بدو ورود به این منطقه گردشگری با تابلویی روبه رو خواهید شد که بر روی آن نوشته شده است به گرمترین نقطه کره زمین خوش آمدید. گندم بریان مجموعه ای از تپه های پوشیده از گدازه های آتش فشانی می باشد. مسافران تور کرمان بهتر است که بدانند مناسب ترین زمان برای بازدید از ماه زمین یا همان گندم بریان در فصل زمستان و اوایل فصل بهار می باشد.*جنگل پردیسان قائم: که به آن بام کرمان نیز می گویند یکی از مناطق تفریحی زیبا و دلپذیر در این استان می باشد که توانسته بسیاری از گردشگران تور کرمان را به سمت خود جذب کند. جالب است که بدانیم عنوان بزرگترین جنگل دست کاشته ایران را به جنگل پردیسان قائم نسبت داده اند.
شهر خرم آباد
یکی از زیبا ترین شهرهای ایران با طبیعت بکر شهر لرنشین خرم آباد است. این شهر که در ارتفاع تقریبا 1147.8 متری از سطح دریا واقع شده است جاذبه های طبیعی بسیاری مانند آبشار، کوه و چشمه های درخشان زیبا را در خود جای داده است. برخی از جاذبه های شهر خرم آباد:*دریاچه کیو که در قسمت شمال غربی با مساحت 7 هکتار و عمق 3 تا 7 متر در این شهر قرار گرفته است. علاوه بر چشم انداز زیبایی که این دریاچه برای مسافران تور لحظه آخری به ارمغان خواهد آورد گردشگران می توانند از امکانت تفریحی آن مانند شهر بازی و تفریحات آبی مانند قایق پدالی لذت ببرند.*بام لرستان از دیگر جاذبه های شهر خرم آباد است که شکوه شب های این شهر را دو چندان کرده است. احتمالاتی برای اینکه بام لرستان به یکی از بزرگترین مجتمع های تفریحی در قسمت غربی کشور تبدیل شود مطرح شده است.. هیچ چیز لذت بخش تر از تماشای واژگونی آب از ارتفاع های بلند و برخورد آن با صخره های اطراف نیست از این جنس زیبایی ها در شهر خرم  بسیار به چشم خواهد خورد به همین دلیل به این شهر سرزمین آبشار های ایران نیز گفته می شود.
*آبشار نوژیان یکی از آبشار های 95 متری در شهر خرم آباد است که از زیبایی های فوق العاده این شهر محسوب می شود طبیعت زیبا و گیاهان دارویی اطراف این آبشار شما را وادار به بازدید از آن خواهد کرد.  از دیگرآبشار های پر طرفدار در این شهر می توان به آبشار زیبای بیشه در 30 کیلومتری شهرستان دورود اشاره کرد. *قلعه فلک الافلاک یکی از آثار بر جای مانده از دوران حکومت ساسانیان در شهر خرم آباد می باشد. این بنا نیز همچون سایر بنای های تاریخی کشورعزیزمان هنر خارق العاده معماری ایرانیان را به رخ جهانیان می کشد که در گذشته از آن به عنوان پایگاه نظامی استفاده می کردند و امروزه به عنوان مشهور ترین جاذبه تاریخی شهر خرم آباد شناخته می شود.


امتیاز 5 از 5 | از بین 103 دهنده به امتیاز خلوت ترین شهر های ایران در نوروز
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
سمیرا 12 اسفند 1397
4
قشنگ های کشور خودمونم دست کمی از این کشورای خارجی نداره
شیما 12 اسفند 1397
3
معرفی خلوت ترین شهرهای ایران در نوروز چه فایده ای داره وقتی اول فرودین بازم همه میرن شمال!
حمید 19 اسفند 1397
4
واقعا خرم آباد عالیه طبیعت و مردم خون گرمش به شدت پیشنهاد می کنم.
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابه
تور قشم زمینی 31 مرداد و 2 شهریور 98
2 شب
قطار رجا
پرستو سیر
31 مرداد - 30 اردیبهشت
قیمت از 335,000 تومان
تور کیش 31 مرداد 98
2 شب
زاگرس
معراج گشت
31 مرداد - 2 شهریور
قیمت از 920,000 تومان
تور کیش 29 شهریور 98
3 شب
ماهان
همیشه سفر
29 شهریور - 1 مهر
قیمت از 850,000 تومان
تور زمینی مشهد 5 شهریور 98
2 شب
قطار بن ریل
مهریار پرواز
5 شهریور - 13 شهریور
قیمت از 380,000 تومان
تور کیش 29 و 30 مرداد 98
3 شب
کیش ایر
آرشین پرواز
29 مرداد - 2 شهریور
قیمت از 1,220,000 تومان
تور زمینی مشهد شهریور 98
2 شب
قطار رجا
پرواز ایرانیان
1 شهریور - 7 شهریور
قیمت از 340,000 تومان
تور ترکیبی مشهد 31 مرداد 98
3 شب
زاگرس
اورانوس آرمان سفر
31 مرداد - 3 شهریور
قیمت از 645,000 تومان
تور قشم 30 مرداد 98
4 شب
قشم ایر
قصر شایان
30 مرداد - 3 شهریور
قیمت از 890,000 تومان
تور زمینی قشم مرداد 98
3 شب
قطار رجا
پرواز ایرانیان
30 مرداد - 7 مهر
قیمت از 355,000 تومان
تور قشم ویژه تعطیلات 29 مرداد 98
3 شب
قشم ایر
قصر شایان
29 مرداد - 1 شهریور
قیمت از 1,080,000 تومانقدیمی ترین گنبد آجری ایران

غار بورنیک

زیبا ترین چشمه دنیا

کویر زیبای مصر

تجربه سفر به ایران از دیدگاه گاردین

کوچکترین هتل دنیا

جاذبه های توریستی ایران

بزرگ ترین دسته عزاداری جهان

جاذبه های دیدنی ایران در پاییز

هتل های لوکس ایران

خانه های کوچک در جهان

باغ های ایرانی

مکان های دیدنی مشهد

جاذبه های گردشگری مشهد

ماندگار ترین خانه های تهرانی

ثبت جهانی بیابان لوت

دریاچه مارمیشو

معروف ترین سوغاتی های ایران

بوستان مینیاتوری مشهد

ذوب شدن خیابان های هند در اثر گرما

اتاق خوابی میان کوسه ها

گردشگری رالی باس در جزیره کیش

ورود سرمایه‌گذاران گردشگری به کیش

برگزاری نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری به میزبانی کیش

پرواز کیش مسکو

در ۱۰ روز گذشته، ۵۰ هزار نفر از کیش بازدید کردند

سنت ‌های عجیب ازدواج

دریای برنجه

یلدا در فرهنگ ها مختلف

عمارت مسعودیه

کلیسای آنتوان مقدس

موزه بزرگ خراسان

آداب و رسوم عجیب و غریب

امام زاده هاشم

عمارت شاپوری شیراز

گردنه حیران

پارک ملت

تصاویر زیبا از رودخانه آمازون

پارک جمشیدیه

اولین هتل ایران

جنگل گیسوم

باغ شازده ماهان

لباس های بومی زنان ایران

شهر های ایران که یک چیزشان کمه

جاذبه های دیدنی ایران

نمک آبرود

شهر بدون کوچه در ایران

مرتفع ترین پل معلق خاورمیانه

تلاش برای ثبت جهانی هورالعظیم

ایران ارزان ترین مقصد سفر در جهان

توصیه های انتظامی

مدارک لازم صدور گذرنامه

گواهینامه بین المللی

آدرس سفارتخانه ها

شرایط ارز مسافرتی

اطلاعات مفید هتل ها

نکات مفید

خدمات CIP

کشورهای بدون ویزا

اطلاعات سفارت ایران در کشورها

انتخاب صندلی هواپیما

سفر کم خرج در کیش

خرید بلیط تفریحات ارزان کیش

خرید بلیط تفریحات

راهنمای سفر به کویر

بهترین زمان سفر به مشهد

بهترین زمان سفر به قشم

سفر ارزان به مشهد

بهترین زمان سفر به کیش

شهر مشهد

بهترین زمان سفر به اصفهان

بهترین زمان سفر به تبریز

بهترین زمان سفر به شیراز

هزینه سفر به قشم

هزینه سفر به اصفهان

هزینه حمل و نقل در قشم

هزینه حمل و نقل در قشم

بهترین زمان سفر به کرالا

هزینه سفر به یزد

بهترین زمان سفر به شهرکرد

بهترین زمان سفر به چابهار

بهترین زمان سفر به همدان

هزینه سفر به چابهار

قیمت بلیط برج میلاد

آب و هوای سلمانشهر

بهترین زمان سفر به متل قو

آدرس ایران مال

هواشناسی ایران

سازمان هواشناسی

آب و هوای کیش

آب و هوای کاشان

قیمت هتل ترنج کیش

هواشناسی مشهد

ارتفاع برج میلاد

آب و هوای اصفهان

مرکز خرید بازار مروارید کیش

مرکز خرید سارینا کیش

مرکز تجاری کیش

دامون کیش

مرکز خرید ستاره قشم

بازار سنتی و قدیمی قشم

بازار بزرگ خلیج فارس قشم

مرکز خرید سیتی سنتر قشم

مجتمع تجاری الماس شرق مشهد

بازار فردوسی مشهد

بازار رضا مشهد

مجتمع تجاری،اقامتی ومسکونی آرمان مشهد

بازار زیتون کیش

بازار صفین کیش

بازار ونوس کیش

بازارچه حافظ کیش

بازار پارس خلیج

مرکز خرید مریم کیش

مرکز خرید پدیده کیش

مرکز خرید پردیس

میکا مال کیش

رویال مال کیش

مرکز خرید لاریسا مال

مرکز خرید پادنا

بازار مرجان کیش

بازار دیپلمات کیش

بازار هرمز

مرکز خرید پانیذ

مرکز خرید پروما

مرکز خرید آلتون

سیتی سنتر اصفهان

مرکز خرید آرمان مشهد

کیان سنتر مشهد

مرکز خرید لاله پارک تبریز

بازار وکیل

مرکز خرید مجتمع وصال مشهد

مرکز خرید خورشید مشهد

مرکز خرید زیست خاور مشهد

مرکز خرید ستاره قشم

مرکز خرید زمرد قشم

مجتمع تجاری ستاره جنوب

مرکز خرید مهستان کرج

مرکز خرید صفویه کاشان

مرکز خرید خلیج فارس شیراز

مرکز خرید کورش

مرکز خرید سانا

هایپراستار تهران

مرکر خرید پالادیوم تهران

بازار عربها کیش

بازار سنتی ایران مال

رستوران حافظیه کیش

رستوران پدیده کیش

رستوران فودلند کیش

رستوران بختیاری

رستوران شب های جزیره قشم

رستوران سنتی خوان بوم قشم

رستوران آبشار قشم

رستوران خاله قشم

رستوران پدیده شاندیز مشهد

مجتمع گردشگری بابا قدرت مشهد

رستوران باغ زیتون مشهد

رستوران برگاه ، هتل بین المللی قصر طلایی مشهد

رستوران میرمهنا کیش

رستوران پسران کریم

رستوران آیدین

رستوران پدیده البرز

خانه استیک دایان

رستوران شاندیز صفدری کیش

توتی فروتی

هایدا کیش

رستوران کوه نور کیش

رستوران سالود کیش

رویال استار کیش

رستوران بابا قدرت کیش

فود کورت دامون کیش

رستوران کوه سنگی

رستوران جوجه اناری

رستوران اکسین

رستوران هشتک

رستوران رویال استار

رستوران جمیل

بوف

رستوران انرژی کیش

رستوران قصر سفید

رستوران قلعه

رستوران شب نشین

رستوران سنتی شهریار

رستوران دلستان

رستوران نعیم

رستوران گازماخ

رستوران هفت خوان

رستوران آب و برق کیش

رستوران آسیاکلاسیک

رستوران اسپادانا کیش

رستوران باغ سالار مشهد

رستوران فانوس آبی مشهد

رستوران تشریفات مشهد

رستوران صوفی شیراز

رستوران عمارت شاپوری

رستوران اسپاخو

پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری