معایب زندگی در کیش

کیش با دارا بودن سواحلی نیلگون و نقره فام محیطی ایده آل برای زندگی می باشد. با وجود این که زندگی در جزیره بسیار زیبای کیش برای هر کسی مطلوب و دلخواه است، اما معایبی نیز دارد. آرامشی که در کیش وجود دارد، نظر هر فردی را برای زندگی دائم به خود جلب می کند. اگر می خواهید کیش را برای زندگی انتخاب کنید، با لحظه آخر همراه باشید تا اطلاعاتی در زمینه معایب زندگی در کیش را برای شما کابران گرامی شرح دهیم.
 
جزیره کیش
 

کیش جزیره ای پر از گردشگر

عدم وجود ترافیک، آب و هوای پاک و تمیز، امنیت و رفاه اجتماعی بالا خیلی از هموطنانمان را مجاب به زندگی در این جزیره می کند ولی معایب زندگی در کیش هم ممکن است آن ها را از این تصمیم باز دارد و سبب شود که از تصمیمشان منصرف شوند. قوانین راهنمایی و رانندگی در کیش نسبت به سایر مناطق و شهرهای ایران قانونمند تر بوده و گردشگران تور کیش موظف می باشند بر اساس قوانین تعیین شده به رانندگی در خیابان ها بپردازند. افرادی که خودرو کرایه می کنند باید قبل از خروج از جزیره نسبت به دریافت استعلام و پرداخت جریمه اقدام کنند و این کار در سایر شهرها امکان پذیر نیست.
توریستی بودن جزیره کیش سبب شده که تدابیر امنیتی بالایی در منطقه صورت بگیرد و گردشگران تور کیش با امنیت خاطر بتوانند سفری دلپذیر را تجربه کنند. جزیره کیش همواره در فهرست امن ترین شهرهای جهان قرار دارد و سالانه گردشگران زیادی مجاب می شوند تا با تور کیش به این منطقه تفریحی سفر کنند.
در فصول مختلف سال این جزیره مملو از گردشگران تور کیش می باشد و در حالت کلی بخش قابل توجهی از جمعیت آن را توریست ها تشکیل می دهند، به همین دلیل خودروهای زیادی در آن تردد ندارند و تعدادی از آن ها نیز خودروهایی است که گردشگران برای گشت و گذار و تفریح در بخش های مختلف جزیره اجاره می کنند و همین امر به پاکیزگی آب و هوا در این شهر منجر می شود. خوب است بدانید که جزیره کیش یکی از 4 مناطق جهان بوده که دارای بیشترین میزان اکسیژن خالص می باشد و همین موضوع باعث می شود که بسیاری از افرادی که مشکلات قلبی و تنفسی دارند، این مکان را برای ادامه زندگی خود انتخاب کنند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید وجود اکسیژن خالص در منطقه، دلیلی بر عدم احساس خستگی در طول روز برای گردشگران تور کیش و حتی شهروندان این منطقه می باشد.
 
آب و هوای کیش
 

آب و هوای کیش

از جمله معایب زندگی در کیش رطوبت طاقت فرسای هوا و گرمای بیش از اندازه می باشد که حتی گردشگران تور کیش را آزرده خاطر می کند. گرما و رطوبت هوا در این منطقه به قدری زیاد است که ساکنین و توریست های تور داخلی ترجیح می دهند که روزها در محل اقامت خود باشند و شب ها به تفریح و خرید و بازدید از مناطق دیدنی این جزیره زیبا بپردازند. وجود خلیج فارس نقش بسیار مهمی در رطوبت هوای منطقه دارد که این رطوبت تقریبا در تمام فصول سال وجود دارد ولی باز هم تعداد بی شماری از افراد تمایل دارند از این شهر دیدنی بازدید کنند.
از دیگر موارد معایب زندگی در کیش می توان به هزینه بالای مواد غذایی و مسکن، دور بودن از مرکز کشور، وجود حشراتی موذی، عدم دسترسی به خدمات بهداشتی و غیره اشاره کرد. یکی از مهم ترین معایب زندگی در کیش وجود حشرات موذی و گزش آن ها می باشد. در سطح شهر و علی الخصوص در نواحی گرم تر تعداد این حشرات بیشتر بوده، همچنین فصل تابستان و بهار گزیدگی حشرات به بیشترین حد خود می رسد که این باعث رنجیده خاطر شدن گردشگران تور کیش می شود. هزینه مسکن در برخی نقاط کیش بسیار بالا بوده و حتی برخی مناطق آن به متری 26 میلیون تومان می رسد. برای صرفه جویی در مخارج خود می توانید از رستوران های بین المللی موجود در سطح شهر که قیمت بالایی دارند بهره نبرید و به رستوران های رده متوسط بروید و یا خود در محل اقامتتان به طبخ غذا بپردازید.
 
 
جزیره دور افتاده کیش

کیش جزیره ای نسبتاً دور افتاده 

یکی دیگر از معایب زندگی در کیش وجود مسافت طولانی تا مرکز کشور می باشد که مشکلاتی را سبب می شود و عدم دسترسی به خدمات درمانی و بهداشتی تخصصی را به دنبال دارد. افرادی که در زمینه پزشکی و درمانی نیاز به خدماتی دارند، مجبور هستند مسافت های طولانی را بپیمایند و به شهرهای مربوطه سفر کنند تا بتوانند مشکل خود را مرتفع کنند. در کیش گازکشی به صورت کامل انجام نشده و دسترسی به آب شیرین برای شهروندان و گردشگران تور کیش کمی دشوار است.

زندگی گران قیمت برای مردمان کیش

یکی دیگر از موردهای معایب زندگی در کیش بحث گرانی و سطح بالای قیمت ها در این جزیره می باشد. میانگین قیمت ها در کیش نسبت به سایر شهرهای ایران بالاتر بوده، برای مثال گردشگران تور کیش برای خرید مقدار معینی میوه در این جزیره، باید مبلغ بیشتری را در مقایسه با سایر شهرها بپردازند. فقط قیمت لوازم آرایشی و پوشاک در کیش از دیگر شهرهای ایران کمی ارزان تر است و به همین دلیل افراد زیادی در کنار تفریح و تماشای جاذبه های گردشگری وقتی را به خرید و گشتن در مراکز خرید فراوان این جزیره اختصاص می دهند. بسیاری از افراد تنها به قصد خرید کردن به کیش سفر می کنند و از این راه امورات زندگی خود را می گذرانند.
یک مورد دیگر از معایب زندگی در کیش هزینه ی بالای آب و برق است. به هنگام اقامت در این جزیره شما با قبوض آب و برقی مواجه می شوید که هزینه های گزافی را روی دست شما می گذارد و این موضوع به دلیل خصوصی بودن شرکت آب و برق در این منطقه می باشد. یکی دیگر از معایب زندگی در کیش قیمت بالای لوازم دیجیتالی و الکترونیکی می باشد که در صورت بروز مشکل هزینه های نسبتا بالایی را باید متحمل شوید.
 
کمبود فرصت شغلی در کیش
 

کمبود فرصت شغلی در کیش

یک مورد دیگر از معایب زندگی در کیش این است که فرصت های شغلی کمی در این جزیره قرار دارد و کسانی که به کیش مهاجرت می کنند اغلب اوقات تا مدت ها به دنبال کار هستند و تعداد کمی از آن ها موفق به یافتن شغل مناسب می شوند. شهروندانی که در کیش زندگی می کنند اغلب در هتل ها و مشاغل مرتبط با توریسم مشغول به کار هستند. آن دسته از افراد که می خواهند برای زندگی دائم به جزیره کیش بروند باید توجه داشته باشند که صنعت ساخت و ساز نیز در این شهر رونق دارد و روز به روز هم پیشرفته تر پیش می رود، از این رو تخصص خوبی برای یافتن شغل در کیش می باشد. اگر شما هم سرمایه ای در دست دارید و در فکر کار کردن با آن هستید، کیش مکان مناسبی برای این منظور می باشد و می توانید در زمینه های گوناگون با سرمایه خود کار کنید. 
 امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات کاملی در رابطه با معایب زندگی در کیش کسب کرده باشید، اگر در جزیره کیش زندگی می کنید خوشحال می شویم نظرات خود در رابطه با سبک زندگی در این جزیره را با ما و سایر کاربران عزیز سایت لحظه آخر به اشتراک بگزارید.

سوالات متداول معایب زندگی در کیش

1- دمای هوای کیش چقدر است ؟

پاسخ : از جمله معایب زندگی در کیش رطوبت طاقت فرسای هوا و گرمای بیش از اندازه می باشد.


2- آیا به جزیره کیش سفر کنیم ؟

پاسخ : یکی دیگر از موردهای معایب زندگی در کیش بحث گرانی و سطح بالای قیمت ها در این جزیره می باشد. میانگین قیمت ها در کیش نسبت به سایر شهرهای ایران بالاتر بوده، برای مثال گردشگران تور کیش برای خرید مقدار معینی میوه در این جزیره، باید مبلغ بیشتری را در مقایسه با سایر شهرها بپردازند.


3- آیا کیش برای زندگی جای مناسبی است ؟

پاسخ : کیش با دارا بودن سواحلی نیلگون و نقره فام محیطی ایده آل برای زندگی می باشد. با وجود این که زندگی در جزیره بسیار زیبای کیش برای هر کسی مطلوب و دلخواه است، اما معایبی نیز دارد. آرامشی که در کیش وجود دارد، نظر هر فردی را برای زندگی دائم به خود جلب می کند. اگر می خواهید کیش را برای زندگی انتخاب کنید حتما به گرمای طاقت فرسای این جزیره زیبا هم فکر کنید و بعد تصمیم خودتون رو بگیرید .


4- پیدا کردن شغل در جزیره کیش کار مشکلی است ؟

پاسخ : یک مورد دیگر از معایب زندگی در کیش این است که فرصت های شغلی کمی در این جزیره قرار دارد و کسانی که به کیش مهاجرت می کنند اغلب اوقات تا مدت ها به دنبال کار هستند و تعداد کمی از آن ها موفق به یافتن شغل مناسب می شوند. شهروندانی که در کیش زندگی می کنند اغلب در هتل ها و مشاغل مرتبط با توریسم مشغول به کار هستند. آن دسته از افراد که می خواهند برای زندگی دائم به جزیره کیش بروند باید توجه داشته باشند که صنعت ساخت و ساز نیز در این شهر رونق دارد و روز به روز هم پیشرفته تر پیش می رود .


نظرات مردم درباره معایب زندگی در کیش

سارا 7 اردیبهشت 99
3
فرصت های شغلی تو کیش چجوریاست؟
سپیده 4 اردیبهشت 99
3
سلام.من سه سال از تهران اومدم کیش و اینکه از اولم شغل خودم و همسرم فراهم بود.قبول دارم که تمیزی هوا و نبود ترافیک امتیاز خیلی بزرگیه،ولی حتی همین آرامش زیادی این جزیره بعد از یه مدت میتونه خسته کننده باشه ، خصوصا دوری از خانواده و تنهایی تو این شرایط تحملش خیلی سخته،و با توجه به هزینه های بالای مایحتاج و مخصوصا هزینه سفر بالا امکان مسافرت خیلی کم میشه.دو تا از معایب بزرگ این جزیره نبود کادر آموزش قوی و نبود کادر درمانی قوی هست . که اولی زندگی رو برای کسایی که فرزند دارن واقعا مشکل میکنه و دومی هم برای همه افراد ممکن تو هر زمانی مسئله ساز بشه . چیزی که ما خودمون تو این سه سال خیلی بهش برخورد کردیم و واقعا سخت بود.این جزیره بنظر من برای مسافرت و تفریح مناسبه و در نهایت برای بازنشسته ها که دنبال یه جای آروم و هوای سالم هستن بخاطر شرایط سنیشون ، وگرنه برای افراد خیلی محدودی بنظرم تحمل این شرایط میتونه آسون باشه.
یعقوب شمسی 5 تیر 99
0
سلام.بنده هم میخوام باخانواده بیام اونجا.یه دختر7ساله داریم آموزش چراضعیف هست.مگرمدارس غیرانتفاعی خوب نیست.درکیش ویلا خوبه یاآپارتمان برای خرید.مرکزبهتره یاشهرصدف دامون یانوبنیاد.شماکه اونجاتشریف دارین راهنمایی بفرماییداگرزحمتی نیست.چون مافقط فروردین وپاییز اومدیم کیش هواش خیلی گرمه.
سیروس رشیدی 28 اسفند 98
0
سلام من حدود 3 ساله جزیره زندگی میکنم برای کسایی که میخوان بیان اینجا مهمترین مسئله بحث کار و سرمایه اس چون اینجا بیشتر مشاغل در ارتباط با گردشگریه و اکثرا دو شیفته یعنی صبح ساعت 9 تا 2 بعد از ظهر 5 تا 11 شب یعنی میخوام بگم اگه سرمایه کافی نداشته باشی باید صبح تا شب کار کنی تا اموراتت بگذره اکثرا دستمزدها هم بالا نیست یعنی این حجم از کار با مقدار پولی که بهت میدن نمیصرفه چون اجاره خونه هم بالاست اگه کمتر از 150-200 میخوای برای رهن خونه بذاری اصلا به اومدن فکر نکن چون غیر این باشه هر چی درمیاری باید بدی جای اجاره خونه حالا هزینه بالای آب و برق و خورد و خوراک که اشاره شد بماند خلاصه اینجا برای کسی خوبه که یا میتونه خونه بخره یا انقدری که گفتم بذاره که خونه رهن کنه مشکل دیگه ماشینه الان جزیره از دو طرف تحریمه یعنی شما ماشین تولید داخل اینجا نمیبینی ولی واردات ماشینم ممنوعه اگه بخوای ماشین دست دوم بگیری باید هزینه نگهداری و تعمیرات بالاش رو هم با توجه به اصطهلاک بالایی که ماشینا تو جزیره دارن به جون بخری که چون ماشینا خارجین قطعاتشون خیلی گرونه و ضمنا تعمیرکار خبره هم اینجا خیلی کم پیدا میشه مگه اینکه حدود 300 بذاری واسه ماشین که فقط هزینه نگهداریشو بدی پس باز باید سرمایه داشته باشی تابستونا خیلی خیلی گرم و شرجیه و اکثر کارها و مشاغل مرکز شهره پس شما یا باید ماشین داشته باشی (مشکلاتش رو اشاره کردم) یا باید خونه حوالی مرکز شهر بگیری که باز باید حتی بیشتر از مبلغی که گفتم واسه خونه هزینه کنی در ضمن کرایه تاکسی خیلی گرونه (مسیر نزدیک12 تومن و مسیرهای دورتر حتی تا 25 تومن) پس تاکسی نمیصرفه به جز تاکسی مینی بوسم هست اما اولا همه مسیرها رو پوشش نمیده دوما توی فصل گرما مشکلات خودش رو داره از مشکلات دیگه اینه که همش باید پول آب معدنی بدی یا باز یه هزینه واسه تصفیه آب بکنی
کیانا 24 آذر 98
2
واقعا با این شرایطی که اینجا نوشته شده کسی هست که بره تو این جزیره زندگی کنه؟ هیچوقت فک نمیکردم انقد زندگی تو جزیره کیش سخت باشه، واقعا کسایی که تو این جزیره زندگی می کنن آدمای خیلی خیلی صبوری هستن، آدمای سختی کشیده که با هر شرایطی کنار میان و زندگیو میگذرونن، کلن زندگیای مردم جنوب واسم جالبه اما این محتوا بیشتر از جالب بودن آدمو نگران میکنه، به نظرم کسی که تو شهرای معمولی با شرایط زندگی متوسط هم زندگی مردن بازم نمیتونن با این شرایط کنار بیان و تو این جزیره دووم بیارن، البته آدیی که مثلا برای ماموریت یا واسه کار اونجا می رن یه جورایی چاره دیگه ای ندارن و باید مهاجرت کنن، اما واقعا بعضی از این شرایط به راحتی میشه حل شد، کثلا پول آب و برق چرا باید انقدر زیاد باشه، بین ساکنین این جزیره با مردمی که توی نقاط دیگه ایران زندگی می کنن چه فرقی هست؟ دولت خیلی راحت می تونه پول برق و آب این جزیره رو به عهده بگیره، یا گرونی حداقل برای ساکنین این جزیره نباشه، همونطور که نوشتین فرصت شغلی تو این جزیره خیلی کمه و گرونی بیداد می کنه، اینا واقعا با هم جور در نمیان اونم تو اوضاع اقتصادی الان ایران، این مردم گناهی ندارن جز اینکه تو این جزیره به دنیا اومدن و بزرگ شدن. به امید روزی که مشکلات از این دست در ایران حل بشه.
ثمین افکار 18 آذر 98
1
چقدر شرایط سختی داره زندگی کردن تو کیش!!! اصلا فکر نمیکردم انقد شرایط سخت باشه، همیشه با خودم میگفتم چرا مردم این جزیره اکثرا از سطح پایینی برخوردارن الان دلیلش رو متجه شدم، واسه گرونی و بالا بودن مخارج هست که اوضاع اینجوریه، واقعا شرایط بدیه، کاش به حال این جزیره مردمانش فکری بشه، با این اوضاع اقتصادی الان اوضاع بی شک خیلی بدتر از این میشه و این نگران کننده است، با این حجم از درآمدی که این جزیره داره خیلی بی انصافیه که مردمان این شهر تو این شرایط باشن
فروغ شیدایی 11 آذر 98
2
زندگی تو کیش به نظرم اصلا خوب نیست، با اینکه خیلی این جزیره رو دوست دارم و واسه تفریح همیشه یکی از انتخاب هامه ولی وقتی به زندگی توی کیش فکر میکنم دلم میگیره، من ادمیم که از فضای بسته می ترسم، از دریا هم ترس دارم، وقتی فکر میکنم تو یه جزیره دارم زندگی میکنم یعنی رو یه خشکی که دور تا دورش تا چشم کار میکنه آبه قلبم میگیره و احساس خفگی بهم دست میده، به نظرم آدم هایی که تو جزیره زندگی می کنن آدم های خیلی صبوری هستن، البته به عادت هم بستگی داره اما خب خیلی آدم هارو دیدم که به تازگی رفتن و زندگی رو تو جزیره شروع کردن، نمیدونم شاید جالب باشه و فقط واسه من اینجوری باشه اما در کل دوست ندارم زندگی کنم تو این شرایط، اما واسه تفریح عاشق کیشم، یه نکته دیگه ام که هست آب و هوای این جزیره ست، تابستون ها یه جورایی آب و هوای کیش غیر قابل تحمل میشه انقدر که دمای هوا بالاست و گرماش طاقت فرساست، دوستان هم به نکته های قابل توجهی اشاره کردن که واقعا به نظرم خیلی مهمه و تحملش سخته
حسین 19 آبان 98
3
سلام خواستم بدونم اگر آپارتمان خودم رو در تهران بدم اجاره و یک آپارتمان مبله در کیش اجاره کنم آیا هر سال به مشکل جابجایی میخورم یا نه...ماشینم هم توی تهران نمیدونم بفروشم یا اینکه یک سال به صورت امتحانی بیام کیش بعد این کارو بکنم
صادق کمالی 11 آبان 98
3
سلام من ساکن تهران بودم و الان حدود 3 ساله که در کیش زندگی میکنم و میخوام یکسری از تجربیاتم رو براتون بنویسم . اول از همه اینکه من کارم به صورتی هست که هرجا اینترنت و کامپیوتر باشه میتونم کارم رو انجام بدم پس نگرانی کار رو نداشتم اما شما اگر میخواید به کیش مهاجرت کنید به نظرم در درجه اول پیدا کردن کار قبل از اومدن براتون اولویت باشه چون اولین چیز اینجا بحث سرمایست و اینو بگم که قیمت های اینجا خیلی با تهران فرق داره و اینو وقتی به کیش بیاید کاملا متوجه میشید . باید برای خودتون یه حساب کتاب کنید ببینید که میارزه کلا به کیش مهاجرت کنید با نه با توجه به گرمای این جزیره تو فصل بهار و تابستون که واقعا با شرجی بودن اینجا تحملش سخت میشه اما در عوض شهر خیلی خلوت تر و با آرامش تری از تهرانه و کسایی که عشق ماشین هم هستن اینجا راحتتر میتونن به ماشین های مورد علاقشوت برسن من از زندگی توی کیش راضی هستم و جز گرماش برام چیزه بدی دیگه نداره . شما هم اگر قصد مهاجرت به کیش رو دارید همهی معیار هاش رو در نظر بگیرید که پشیمون نشید .
سعید 19 تیر 98
3
حدود 1 ساله که من از تهران رفتم کیش زندگی می کنم، بیشتر بخاطر امکانات و خلوت بودنش این شهرو برای زندگی انتخاب کردم ولی خوب آب و هواش خیلی گرم و شرجیه اگه گرمایی هستین کیش جای مناسبی برای زندگی نیست و اینکه اینجا همه چی گرونه از خونه بگیر تا مواد غذایی، اگه مسئولین یه نظارتی روی قیمت چیزای مختلف این جزیره داشته باشن عالی میشه
مريم زارع 13 فروردین 98
7
چطوری و از چه طریقی میتونم کار پیدا کنم در این جزیره
ایمان نعمتی 19 تیر 98
3
سلام کاربر عزیز بهتر است که با شرکت ها و سازمان هایی که در این عرصه فعالیت می کنند، مشاوره فرمایید. با تشکر
سوشا 20 دی 97
2
بزرگ ترین معایب زندگی در کیش میتونه موضوع آموزش باشه چون نمیتونی یه کلاس درست حسابی آموزشی و تفریحی یا حتی ورزشی برای بچت پیدا کنی
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای کیش

تور کیش 21 تیر 99
2 شب
ایران ... ایران ایر تور
زاگرس زاگرس
گردشگر زمان
21 تیر - 23 تیر

تور کیش 21 تیر 99
2 شب
ایران ... ایران ایر تور
زاگرس زاگرس
ندا پرواز
21 تیر - 23 تیر

تور کیش 20 و 21 تیر 99
2 شب
کیش ا ... کیش ایر
ایران ... ایران ایر تور
پرواز بلورین
21 تیر - 23 تیر

تور کیش 24 و 25 تیر 99
3 شب
آتا آتا
آتا آتا
آرشین پرواز
24 تیر - 28 تیر

تور کیش 21 تیر 99
3 شب
ایران ... ایران ایر تور
زاگرس زاگرس
گردشگر زمان
21 تیر - 24 تیر

تور کیش 20 و 21 تیر 99
4 شب
ایران ... ایران ایر تور
وارش وارش
ندا پرواز
21 تیر - 25 تیر

تور کیش تیر 99
3 شب
وارش وارش
وارش وارش
ندا پرواز
20 تیر - 29 تیر

تور کیش 20 تیر 99
3 شب
وارش وارش
وارش وارش
ندا پرواز
20 تیر - 23 تیر

تور کیش 25 تیر 99
2 شب
زاگرس زاگرس
وارش وارش
دانیار سفر پارسیان
25 تیر - 27 تیر

تور کیش 21 تیر 99
3 شب
زاگرس زاگرس
آتا آتا
معراج گشت
21 تیر - 24 تیر