ایتالیا

ایتالیا در مرکز دریای مدیترانه واقع شده است. این  کشور دارای تاریخ بسیار غنی از تماس ها و همچنین تبادلاتی می باشد که هم بر مردم کشور ایتالیا و هم بر اقتصاد و همچنین فرهنگشان تاثیر گذاشته است. بر اساس محاسبه ای که یونسکو انجام داده، بیش از نیمی از میراث فرهنگی جهان دراین کشور پهناور واقع شده است. کشور ایتالیا از جمله کشورهایی است که توجه بسیاری از گردشگران تور ایتالیا را به خود جلب میکند. رم، فلورانس، ونیز و همچنین بسیاری از شهرهای دیگر، از جمله مقاصد هنری کشور ایتالیا می باشند. 

در کنار این شهرهای بزرگ و معروف، میراث های فرهنگی پنهانی نیز در شهرهای این کشور زیبا وجود دارد که دیدن آن ها خالی از لطف نیست. پایتخت کشور ایتالیا شهر رم می باشد و همچنین زبان مردم این شهر، ایتالیایی است. واحد پول این کشور یورو و همچنین کشور ایتالیا، دارای جمعیت 60 میلیون نفری می باشد. نود درصد از مردمان این کشور، مسیحی و کاتولیک میباشند و بقیه مردم نیز یهودی و مسلمان هستند. اختلاف ساعت کشور ایتالیا با کشور عزیزمان ایران دو ساعت و نیم است و این بدین معناست که ایتالیا، دو ساعت و نیم عقب تر از تهران است. آب و هوای این کشورزیبا معتدل است و مناطق ساحلی آن نیز با شرایط هوای کوهستانی داخلی تفاوت زیادی دارد. آب و هوای این کشور مدیترانه ای است. در قسمت شمالی این کشور به دلیل وجود رشته کوه آلپ، هوا بسیار سرد می باشد و در قسمت جنوبی ایتالیا نیز هوا خشک و در کل، تقریبا گرم است.
بهترین زمان سفر 
بهترین زمان سفر به ایتالیا بین ماه های آوریل تا ژوئن یعنی اواسط فروردین تا اواخر خرداد است. در این فصل از سال هوا آفتابی است و همچنین شهرهای اطراف نیز در این زمان، پر از گل های بهاری است. 
غذاهای معروف 
غذاهای ایتالیایی که در خود این کشور سرو می شود، با آن چیزی که در آمریکا و اروپای غربی به اسم غذاهای ایتالیایی برای مردم سرو می شود، متفاوت است. غذاهای ایتالیایی از متنوع ترین غذاهای جهان به حساب می آیند. گردشگران تور ایتالیا به هر ناحیه از این کشور زیبا که سفر کنند، غذاهای مخصوص خود را دارد. اگر به کشور ایتالیا سفر کردید، حتما یک بار سوپ سبزیجات ایتالیایی که ترکیبی از پاستای شکل دار و لوبیای سبز و همچنین آب گوشت میباشد را امتحان کنید.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز ایتالیا
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری