جاذبه های گردشگری مشهد

مشهد یکی از شهرهای تفریحی زیارتی است که سالیانه مردم بسیاری را از اقسا نقاط دنیا به خود جلب می کند. در این جا به معرفی  چند تا از مهم ترین جاذبه های گردشگری مشهد می پردازیم.
حرم امام رضا
ایرانیان از دیرباز به مذهب و اقاید دینی اعتقاد عمیق قلبی داشته اند که حرم مطهر امام رضا(ع) جایگاه ویژه ای در بین مسلمانان ایران و جهان داشته است که سالیانه بیش از 100 میلیون مسلمان برای زیارت و ادای نظر خود به شهر مقدس مشهد سفر کرده و از جاذبه های گردشگری این شهر بازدید می کنند. حرم مطهر هر روزه با ساخت و ساز عظیم درصحن و محوطه در حال گسترش است. مساحت حرم با بیش از 2000 متر مربع شامل ضریح، گلدسته، ایوان، رواق و 3 صحن اصلی برای زیارت می باشد که جمعیت زیادی را در خود جای می دهد. اقامه نماز در صحن زیبای امام هشتم شیعیان حس بی نظیر معنوی را در مردم زنده می کند که این امر به خودی خود از علت های مهم سفر گردشگران به این شهر مقدس می باشد.
طرقبه
با فاصله ی 15 کیلومتری از مرکز شهر یک منطقه ی کوهستانی با اب و هوای مطلوب به اسم طرقبه وجود دارد که رفتن به این مکان خالی از لطف نمی باشد. با وجود چشمه های طبیعی و فضای سبز با نسیم دل انگیز و روح بخش یکی از پر طرف دار ترین مکان های دیدنی مشهد طلقی می شود. در بخش های مختلف طرقبه می توان صنایع دستی ساخته شده با دست مثل: وسایل چوبی، پوست طبیعی حیوانات شکار شده، سبد بافی و گلیم و جاجیم را به فراوانی در مغازه ها مشاهده و خریداری کرد. رستوران معروف شاندیز مشهد که غذای مخصوص کباب دنده را سرو می کند درطرقبه وجود دارد البته رستوران و غذاخوری های بسیاری در این منطقه ی خوش اب و هوا نیز می باشد که پزیرای مهمانان و زائرین گرامی هستند.
پارک ملت
پارک ملت یکی از بزرگ ترین پارک های خاورمیانه با مساحت حدودا 700000 مترمربع است که در ضلع غربی مشهد مقدس قرار گرفته است  که جزو اصلی ترین جاذبه های گردشگری مشهد می باشد. این پارک علاوه بر امکانات ورزشی و تفریحی برای کودکان و بزرگ سالان دارای مسجد و زمین اسکیت همچنین استخر می باشد که زائرین پس از زیارت و گشت و گزار دز سطح شهر و خرید از مراکز تجاری در این محیط خوش اب و هوا می توانند به استراحت و بازی مشغول شوند تا خستگی کل روز را از تن به در کنند.
پارک ابی مشهد
سرزمین موجهای خروشان مشهد جزو بزرگ ترین استخرهای خاورمیانه با امکانات ویژه می باشد. این استخر با وجود سرسره هایی با ارتفاع بالا، تونل های ابی دلهره اور و شبیه سازی موج های خروشان دریا جزو یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری مشهد به شمار می رود. در بدو ورود معماری بسیار شیک و مدرن فضای استخر هر کسی را مدت ها سر پا نگه می دارد تا از مشاهده ی ان لذت ببرد. یک بوفه ی مجهز به انواع خوراکی و فست فود و نوشیدنی در سمت راست این استخر وجود دارد تا پس از ساعت ها بازی و شنا در این مجموعه ی بینظیر نوش جان کنید. سونا بخار، سونا خشک، جکوزی با اب سرد و گرم نیز برای هر نوع سلیقه ای از پیش طراحی و ساخته شده است.
ارامگاه فردوسی 
ارامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی طوسی این شاعر گران قدر و عالم با فاصله ی 16 کیلومتری از شهر قرار گرفته است. سازه ی اصلی بنای ارامگاه الهام گرفته از دوره هخامنشیان در عصر حکومت کوروش بوده که معرف علاقه ی زیاد وی به زنده نگه داشتن پارس و سرزمین پارسی بوده که 30 سال از عمر گران بهای خود را برای نوشتن شاهنامه گذاشته است. محوطه ی ارامگاه بسیار سر سبز و پرگل بوده که مسافرین از این فضای زیبا و نسیم خوش عطر گل ها لذت کافی میبرند.
کوه سنگی
این پارک جزو قدیمی ترین پارک های تور مشهد است که در جنوب خراسان رضوی قرار گرفته است که مساحت ان حدودا 27 هکتار و با فاصله کمی از رشته کوه های بینالود قرار دارد. از زمان های قدیم محل تفریح ، استراحت و گردش بومیان مشهد بوده که امروزه با گسترش این پارک به یکی از جاذبه های گردشگری مشهد تبدیل شده است. با وجود اب و هوای خنک، فضای سر سبز و گل کاری شده، نیمکت و الاچیق برای اسکان مسافرین زیبایی این پارک دوچندان شده است که به صورت 24 ساعته فعالیت دارد.
 
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره جاذبه های گردشگری مشهد

هنگامه 9 خرداد 97
0
جاذبه های گردشگری مشهد تمومی نداره
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای مشهد

تور مشهد 11 و 14 مهر 99
2 شب
زاگرس زاگرس
کاسپین کاسپین
آرشین پرواز
11 مهر - 16 مهر

تور مشهد 12 و 13 مهر 99
3 شب
زاگرس زاگرس
کاسپین کاسپین
قصر آریا
12 مهر - 16 مهر

تور مشهد 11 و 12 مهر 99
2 شب
تابان تابان
ایران ... ایران ایر تور
قصر شایان
12 مهر - 14 مهر

تور مشهد 24 و 25 مهر 99
2 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
قصر شایان
24 مهر - 26 مهر

تور مشهد 15 و 16 مهر 99 ویژه اربعین
3 شب
آتا آتا
ایران ... ایران ایر
اسطوره بیستون
15 مهر - 18 مهر

تور زمینی مشهد 16 مهر 99 ویژه اربعین
2 شب
قطار ... قطار رجا
قطار ... قطار رجا
ندا پرواز
16 مهر - 19 مهر

تور زمینی مشهد مهر 99
2 شب
قطار ... قطار نورالرضا
قطار ... قطار نورالرضا
دانیار سفر پارسیان
12 مهر - 16 مهر

تور مشهد 12 مهر 99
4 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
دانیار سفر پارسیان
12 مهر - 16 مهر

تور مشهد مهر 99
2 شب
زاگرس زاگرس
ایران ... ایران ایر تور
پرواز ایرانیان
12 مهر - 17 مهر

تور مشهد 12 مهر 99 لحطه آخری
4 شب
زاگرس زاگرس
کاسپین کاسپین
ندا پرواز
12 مهر - 16 مهر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما