درباره کیش

جزیره کیش امروزه با پیشرفت های چشمگیری و تاثیر گذاری که با فکر و درایت مسئولین صورت گرفته تا به امروز به عنوان موفق ترین شهر توریستی ایران از نظر جذب توریست داخلی و خارجی محسوب می شود.
 لاذم به ذکر است که افراد سر شناس و ثروتمند نیز با ساخت هتل های لوکس و مراکز خرید نقش مهمی در اباد سازی این جزیره تقریبا نوظهور داشته اند. درباره کیش که با بیش از 50 نوع تفریحات گوناگون و جذاب محل مناسبی برای سفر با خانواده و همچنین با دوستان است. از زمان های خیلی قدیم این جزیره کوچک بسیار مهم و با اهمیت بوده به طور مثال در زمان هخامنشیان بازرگانان بسیاری برای صید ماهی و مروارید همیشه در رفت و امد بوده اند. از شهر زیبای حریره درباره کیش چیزی جز خرابه باقی نمانده است ولی همین خرابه نشانگر قدمت اصیل و کهن این جزیره افسانه ای می باشد.
 نام جزیره کیش در زمان های مختلف به معنای گوناگونی مثل تیردان یا ترکش طبق نظریه های بی اساس نامیده شده است که در جای معتبری ثبت نشده است. جزیره نیلگون کیش یک تکه خشکی کوچک در میان اب های گرم و شور خلیج فارس است. درباره کیش فشار بخار آب جزیره در بیشتر ایام سال عموما این قدر بالا می باشد که رطوبت نسبی 55– 65 درصدی را به گونه ای ایجاد کرده که در هنگام ظهر شرجی و رطوبت هوا به صورت قطرات شبنم ظاهر شده است.
 در کل هوای کیش بسیار گرم و خشک توام با نسیم خنک و دلنشین هنگام غروب افتاب می باشد. در طی 10 سال گذشته تا به امروز جمعیت جزیره کیش با رشد 38 درصدی مواجه شده است که طبق اخرین نظر کارشناسان امار جمعیت این جزیره 28000 نفر می باشد که بیشترمردم ساکن این جزیره شاغل بوده و کمتر از 0.5 درصد مردم این جزیره از بیکاری رنج می برند. 70 درصد مشاغل در جزیره متعلق به بخش خصوصی مثل هتل ها و مراکز خرید می باشد.
 همچنین دانشگاه های بین المللی جزیره کیش جزو دانشکده های معتبر دنیا در رشته های پزشکی و مهندسی می باشد. جمعیت مردم کیش از تنها از یک نژاد نیستند بلکه از بیش از 10 نوع قوم و نژاد مختلف اعم از سیاه پوست، سفید پوست، سومری، دراویدی و ... می باشد.
 مردمان عرب زبان از شهر ها و جزیره های اطراف خلیج فارس به کیش مهاجرت کرده اند که زنان و مردان ان ها از لباس ها و پوشیه های خاصی استفاده می کنند. مهمترین و با ارزش ترین اعیاد مردمان درباره کیش که بسیار حائز اهمیت می باشد عید قربان و عید غدیر می باشد. که با سازهای خاص مثل طبل و دهل موسیقی شاد و مفرحی را به صدا در اورده و زنان با دست زدن و هل هله کردن جذابیت این مراسم ها را چند برابر می کنند.

امتیاز 5 از 5 | از بین 118 دهنده به امتیاز درباره کیش
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
آیلین 12 خرداد 1397
3
سلام من از این مقالتون که درباره کیش بود بسیار لذت بردم
مریم 22 مرداد 1397
1
لطف می کنید درباره کیش یه مقدار بیش تر توضیح بدید ؟
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری