شهر پاتایا

 
 
بدون شک کشور تایلند را همه ی ما می شناسیم و نام شهر پاتایا را شنیده ایم اما آیا این شهر کوچک را به خوبی می شناسیم؟ شهر پاتایا را می توان بهشت کوچکی بر روی زمین دانست که دارای جاذبه های بی شماری می باشد. اما عموم مردم آن را به تفریحات شبانه اش می شناسند و معتقداند که برای خانواده ها مناسب نیست. در صورتی که این تفکر اشتباه می باشد. با لحظه آخر همراه با شید تا شما را با این بهشت کوچک آشنا سازیم.
شهر پاتایا یکی از شهر های ساحلی تور تایلند بوده که دست بر قضا، از جمله مهمترین شهرهای این کشور هم به حساب می آید و از این روی، همه ساله قریب به شش میلیون گردشگر را از اقسا نقاط کره ی خاکی، به سوی خود می کشاند. این شهر کوچک که در ایالت کانبوری واقع شده، در کنار سواحل شرقی خلیج تایلند و در جوار آب های آرام و شفاف آن قرار دارد.
از آنجایی که شهر پاتایا نزدیک ترین تفرجگاه ساحلی به تور بانکوک می باشد، طبیعی ست که گردشگران این مسیر را برای تجربه ی بی نظیر یک آب تنی دلچسب انتخاب نموده و با طی کردن فاصله صد و شصت و پنج کیلومتری از بانکوک به سمت جنوب شرقی این شهر ره سپار شوند، تا با کمک انواع  وسایل نقلیه زمینی و هوایی در طی مدت زمان تقریبی دو ساعت و نیم به شهر پاتایا برسند. 
این شهر مملو از تفریحات گوناگون بوده وهمیشه بیدار است. اما نباید فراموش کرد که چیزی در حدود سی سال پیش، تور پاتایا تنها یک ساحل معمولی و خالی، به دور از هرگونه امکانات تفریحی و هرگونه جنب و جوشی بوده است. اما پس از جنگی که میان چین و هند در گرفت، سربازان آمریکائی وارد عمل شده و شروع به جنگ کردند. اما پس از یک جنگ طولانی، سربازانی که خستگی جنگ بر بدنشان مانده بود برای استراحت به این منطقه آمده، و خانه های ساحلی را اجاره کردند. سربازان به مرور زمان آوازه ی طبیعت بکر و سواحل آرامش بخش این بهشت کوچک را به گوش هم قطاران خود رساندند و دیری نپایید که این آوازه به گوش تمام جهانیان رسیده شد. پس از فراگیر شدن شهرت پاتایا و ساخت زیر ساخت های گردشگری در طی این سال ها، امروزه پاتایا تبدیل به مقصدی شده است، که برای تمامی اقشار جامعه، با هر سطح درآمدی مناسب و مقرون بصرفه است.
شما می توانید با سفر به شهر پاتایا تجربه ای متفاوت و بی نظیر از تفریحات ساحلی، مراکز خرید، آثار باستانی، جاذبه های گردشگری و مراکز مذهبی این شهر را به دست آورید که هیچ گاه آن ها را فراموش نکرده و همانندشان را در هیچ جای دنیا نیابید.
همچنین در این بهشت کوچک اما زیبا، شما با شهری رو به رو خواهید شد که سبک زندگی در آن به صورت مداوم در حال تغییر است و هرگز این تغییرات در شهر پاتایا متوقف نمی شوند. همچنین علاوه بر سبک زندگی، در این شهر شاهد رشد و توسعه ی بی وقفه ای خواهید بود که هرگز از پای نمی افتد. تمامی این تغییر و تحولات باعث آن شده اند، که نه تنها محال ممکن است، کسی که به تایلند سفر می کند سری به پاتایا نزند، بلکه به جرات می توان گفت که سفر به پاتایا را به عنوان بخش مهمی از سفر خود قرار می دهد.
این امر موجب آن شده است که پاتایا به عنوان خانه دوم در نزد گردشگران شناخته شود و کسانی را، که در پی آرامش  هستند و می خواهند دوران بازنشستگی خود را، در یک فضای بسیار آرام و سرسبز سپری نمایند، به سوی خود بکشاند.
این شهر دارای آب و هوای مرطوب و خشک است که به سه فصل تقسیم می شوند. فصل اول گرم و خشک بوده و دارای رطوبت پنجاه درصدی می باشد. دمای هوا در این فصل چیزی در حدود بیست تا سی درجه بوده و در این زمان شاهد باران های رگباری خواهید بود که به سرعت بند می آنید. به صورت تقریبی می توان گفت که بازه زمانی این فصل از اوایل آبان ماه بوده و تا اواسط بهمن ماه به طول می انجامد.
فصل بعدی آب و هوا در شهر پاتایا گرم و مرطوب است که در آن شاهد رطوبتی هفتاد و پنج درصدی خواهید بود. همچنین دمای هوا در حدود سی تا چهل درجه بوده و همراه باران های پراکنده به صورت گهگدار می باشد. این فصل آب و هوایی تقریبا از اوایل اسفند ماه شروع شده و تا اوایل اردیبهشت ماه به طول می انجامد.
فصل سوم آب و هوایی این شهر ساحلی به صورت گرم و بارانی در می آید و میزان رطوبت هوا در این فصل به نود درصد می رسد. اما دمای هوا دچار کمی کاهش شده و مابین بیست و پنج درجه تا سی و پنج درجه نوسان پیدا می کند. این فصل از اوایل مهر ما شروع شده و تا اوایل دی ماه به طول می انجامد و در آن شاهد بارندگی به صورت رگباری و طولانی مدت خواهید بود.
اگر نظر لحظه آخر را بخواهید بدانید، بهترین زمان برای سفر به شهر پاتایا از اواسط پاییز تا اواسط بهمن ماه می باشد. اما تمامی فصل های این شهر دارای جذابیت های خاص خود می باشد. فقط کافیست قبل از سفر شرایط آب و هوایی آن را در نظر بگیرید، تا خود را برای آن آماده کرده و وسایل مورد نیاز را به همراه ببرید.
 
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره شهر پاتایا

نسیم 26 دی 97
2
شهر پاتایا بی نظیرههههههه من 5 سال تو این شهر زندگی کردم. خیف که اسمش بد در رفته وگرنه از پوکتم بهتره
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما