دانستنی های استانبول

استانبول یکی از بزرگ ترین و پر جمعیت ترین شهر ترکیه به شمار می رود که در تمامی مدت سال میزبان گردشگران زیادی از سراسر جهان می باشد به همین دلیل می خواهیم در مورد دانستنی های استانبول بیش تر آشنایتان کنیم.

1. اولین دانستنی های تور استانبول که باید در مورد این شهر بدانید ، این شهر تاریخی تنها شهری در جهان می باشد که در میان دو قاره قرار گرفته است.
2. استانبول با وجود 19.9 میلیون نفر جمعیت با توجه به وسعتی که دارد می توان به عنوان پر جمعیت ترین شهر های جهان به شمار ببریم.
3. بیش ترین تعداد مسجد در استانبول واقع شده است در این شهر بالغ بر 3113 مسجد وجود دارد که در این میان می توان به مساجد معروف و پر گردشگر مسجد سلیمانیه و مسجد تاریخی سلطان احمد اشاره کرد.
4. یکی از جالب ترین دانستنی های استانبول ، پایتخت سه امپراطوری بیزانس ، عثمانی و روم بوده است اما امروزه پایتخت آن به آنکارا منتقل شده است.
5. شهر قدیمی استانبول و یا همان سلطان احمد جاییست که بیش ترین آثار معروف و تاریخی استانبول در آن جا قرار گرفته است.
6. تعدادی از قدیمی ترین باشگاه های ورزش در استانبول وجود دارد مانند باشگاه باشگاه فوتبال بشیکتاش که در سال 1903 ساخته و به عنوان اولین باشگاه استانبول به شمار می رود.
7. جزیره پرنس مجمع الجزایر زیبایی در استانبول می باشد که از 9 جزیره تشکیل و ورود اتومبیل به آن کاملا ممنوع است به همین جهت بسیاری از مردمان ترک و همچنین گردشگران تور ترکیه برای دوری از هر گونه ترافیک و شلوغی این جزیره را برای اقامت انتخاب می نمایند.
8. یکی از قدیمی ترین دانستنی های استانبول وجود 237 حمام ترک می باشد که امروزهه فقط 60 حمام مورد استفاده قرار می گیرید. عنوان قدیمی ترین حمام ترکیه به Tahtakale Hamami تعلق می گیرد که قدمت آن به نیمه دوم قرن 15 میلادی باز می گردد.
 

نظرات مردم درباره دانستنی های استانبول

بیتا 14 آبان 96
0
دانستنی های استانبول خیلی جالب بود ممنون از اطلاعات خوبتون
زهرا 14 آبان 96
4
نکاتی که در مور دانستنی های استانبول گفتید واقعا خوب و جالب بود
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر