شهر رشت

شهر رشت مرکز استان گیلان از خطه ی سرسبز و شمالی ایران است. رشت به علت این که دارای منابع گوناگون طبیعی اعم از:  جنگل های انبوه و زمین های حاصل خیز و مناسب جهت کشاورزی بوده، با سرعت زیادی به صورت بافت شهری درآمده و قابل سکونت شده است.

شهر رشت تا قبل از دوره ی حکومت صفویان اهمیت خاصی نداشته و رشد فرهنگی و اقتصادی آن از این دوره و به مخصوصا در زمان حکومت شاه عباس شروع شد و با گذشت زمان بر اهمیت آن اضافه شد. بهترین و مهم ترین  صنایع دستی این شهر سر سبز ظروف سفالی، صنایع دست ساز چوبی، ریسندگی و بافندگی فرش و گلیم، سبدبافی، حصیربافی و نمدمالی می توان نام برد.

بیش از ده ها معدن طبیعی اعم از انواع چشمه های طبیعی و آب معدنی با خاصیت درمانی، جنگل های انبوه از درختان تنومند، سواحل زیبا و درخشان کناره ی دریای خزر، ییلاق و قشلاق های ساحلی و جنگلی، رودخانه های طویل و خروشان آبشارهای زیاد همچنین تعداد زیادی آثار تاریخی شامل: عمارت های قدیمی و کاخ ها ی زمان ساسانیان، امام زاده ها و... که از مجموعه ی آثار و ابنیه تاریخی شهر رشت، امروز تعداد زیادی از آن ها بر اثر عوامل طبیعی و توسعه ی شهری به تدریج، از بین رفته و تعداد محدودی هم توسط باستان شناسان مرمت و بازسازی شده اند، فقط بعضی از جاذبه های کم نظیر این شهر زیبا و با ارزش استان گیلان را تشکیل می دهد.


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز شهر رشت
گالری تصاویر ویدئو ها
نظرات کاربران
بینا 15 مرداد 97
0
شهر رشت و مردمانش بی نهایت خوب هستن به هیچ عنوان احساس غربت نخواهید کرد
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربری انجمن گردشگری بلاگ گردشگری