مترو مشهد

📅 بروزرسانی : ۶ تیر ۱۴۰۰ بازدید : 1354

مشهد که پایتخت مذهبی ایران محسوب می شود، هر سال پذیرای زائران و گردشگران بسیاری از داخل و خارج ایران می باشد. مسافرانی که به مشهد می‌روند، استفاده از مترو را جایگزین ماشین شخصی، تاکسی و اتوبوس برای جابجایی در شهر می کنند، زیر با استفاده از مترو مشهد می‌توان به راحتی در سطح شهر تردد کرد و به زیارت یا مکان های دیدنی مشهد رفته و از این مکان ها به راحتی بازدید کنند. مترو مشهد که دارای ۴ خط فعال می باشد، هزینه های شما را برای جابجایی در شهر بسیار کاهش می دهد و امکان بازدید از تمام شهر مشهد را به راحتی امکان‌پذیر می‌کند.

 

متروی تهران

 

قطار شهری مشهد

با توجه به جمعیت زیاد، مسافران انبوه و حجم ترافیک سنگینی که مشهد دارد، متروی مشهد در سال ۱۳۸۹ افتتاح و مورد استفاده قرار گرفت که یکی از ارزان ترین وسایل حمل و نقل عمومی در این شهر می باشد. مترو مشهد در ابتدا دارای ایستگاه‌های محدودی بود؛ اما تعداد ایستگاه های مترو به طور روزافزون زیاد شدند و روزانه در حدود ۶ میلیون نفر خطوط مترو مشهد برای جابجایی در این شهر استفاده می کنند. بسیاری از گردشگران برای تماشای جاهای دیدنی مشهد از مترو استفاده میکنند.

 

حرم امام رضا - همه چیز درباره ی حرم امام هشتم در مشهد

 

خطوط مترو مشهد

خطوط مترو مشهد در حال حاضر ۴ خط فعال دارد که مسافرین می توانند از آنها استفاده کنند. در ادامه این خطوط را بررسی و به شما معرفی می کنیم.

  • خط ۱ این مترو دارای ۲۴ ایستگاه می‌باشد که فرودگاه هاشمی نژاد را تا وکیل آباد متصل می‌کند و ۲۴ کیلومتر طول دارد.
  • خط ۲ این مترو دارای ۱۳ ایستگاه می‌باشد رضاشهر را به طبرسی متصل می کند و ۱۴ کیلومتر طول دارد.
  • خط ۳ این مترو دارای ۲۴ ایستگاه می باشد که شهرک ابوذر را به قاسم آباد متصل می کند ۲۸ کیلومتر طول دارد.
  • با استفاده از خط ۴ مترو مشهد می توانید از شهرک شهید باهنر به خواجه ربیع بروید، طول این خط ۱۷ کیلومتر می باشد.

مترو مشهد همه روزه ساعت ۶ الی ۲۲ باز بوده و مسافران خدمات عرضه می کند، در روز های تعطیل این مترو یک ساعت تاخیر دارد و از ساعت ۷ صبح شروع به کار می کند. در حالت معمول، قطار ها هر ۱۵ دقیقه از ایستگاه عبور می کنند که می توانید از آن ها استفاده کنید و مکان های دیدنی مشهد بروید و از آنجا بازدید به عمل بیاورید.

 

تور مشهد - ✅ سفر به مشهد مقدس با تورهای تخفیف خورده ✅

 

هزینه مترو مشهد

قیمت دقیقی از هزینه بلیط مترو مشهد در دست نیست؛ اما طبق آمار بدست آماده، هزینه بلیط مترو در مشهد، در ۲ایستگاه ۵۰۰ریال افزایش دارد و پایه قیمت ۱۰۰۰ تومان برآورد شده است.

نقشه مترو مشهد

نقشه مترو مشهد را در این قسمت برای شما قرار داده ایم تا در استفاده از این مترو آسوده خاطر باشید.

 

نقشه مترو مشهد

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/tourism-Guide-Full-information/8421-%D9%85%D8%AA%D8%B1%D9%88-%D9%85%D8%B4%D9%87%D8%AF

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به مترو مشهد