آدرس بوستان گفتگو

بوستان گفتگو یکی از پارک های بزرگ در تهران با مساحتی برابر 144580 متر مربع است، که از تنوع گیاهی بالایی برخوردار می باشد. بوستان گفتگو در منطقه 2 واقع در غرب تهران احداث و در اردیبهشت ماه 1382 افتتاح شده است. طراحی این پارک بسیار منحصر به فرد می باشد، به طوری که می توان گفت از معماری باغ سازی در کشورهایی از جمله ایران، ایتالیا، چین، انگلستان و... استفاده شده تا سبب آشنایی بیشتر و فضاسازی زیبا در این پارک شود. آدرس بوستان گفتگو قابل دسترس از اتوبان های مختلف می باشد، دسترسی به آن به مکان قرار گیری شما بستگی دارد.

 

بوستان گفتگو

 

راه های دسترسی به بوستان گفتگو

بنابراین می توان برای آدرس بوستان گفتگو دسترسی هایی از شمال به مجموعه پل های تقاطع بزرگراه های شهید چمران و حکیم، از جنوب به خیابان جواد فاضل، از شرق به بزرگراه شهید چمران و از غرب به کوی نصر را نام برد که این مکان به آن ها ختم می شود.

بوستان گفتگو با توجه به وسعت زیاد، نقش بسیار فراوانی در مبارزه با آلودگی هوای تهران ایفا می کند. این پارک دارای مجسمه های بسیار با ارزش از جمله مجسمه حضرت مریم، سعدی، امیرکبیر، رودکی، مدرس و... می باشد. همان طور که گفتیم این پارک دارای معماری منحصر به فردی به دلیل برپایی باغ های ایتالیایی، ایرانی، انگلیسی و چینی می باشد. در این باغ ها می توانید با خصوصیات باغ سازی در این کشورها بیشتر آشنا شوید، بنابراین  می توان گفت که جنبه آموزشی هم خواهد داشت.

بوستان گفتگو از امکانات متنوعی از جمله کتابخانه، زمین بازی به وسعت 491 متر مربع که در قسمت شمالی آبنمای مرکزی واقع شده و دارای وسایل بازی کودکان است، خانه اسباب بازی در طبقه همکف ساختمان کوشک ایرانی، مسجد حضرت امام حسین، رستوران بوستان، دو زمین اسکیت، آلاچیق، مسیر های رفت و آمد کالسکه های قدیمی، غرفه ای جهت عرضه محصولات فرهنگی و سرویس های بهداشتی در نقاط مختلف می باشد.

 

آدرس بوستان گفتگو

 

همچنین برای دسترسی با مترو به آدرس بوستان گفتگو می توانید در ایستگاه توحید که نزدیکترین ایستگاه می باشد، پیاده شوید. برای دسترسی به پارک بوستان گفتگو از طریق اتوبوس های بی آر تی نیز باید سوار خط 4 (ترمینال جنوب – پارک وی) شوید، سپس در ایستگاه گیشا پیاده شوید و بعد به سمت شمال بزرگراه چمران حرکت کنید.

در صورتی که با خودروی شخصی به این پارک می روید، باید به آدرس بوستان گفتگو واقع در گیشا، خیابان نصر، خیابان پیروزی، پارک گفتگو تهران مراجعه کنید. همچنین می توانید از تور تهران گردی برای بازدید از این پارک استفاده کنید..

 

پارک های غرب تهران - شما میتوانید برای دیدن سایر پارک های دیدنی در غرب تهران بر روی لینک کلیک کنید. 

 

بوستان گفتگو

 

بوستان گفتگو

گالری تصاویر

نظرات مردم درباره آدرس بوستان گفتگو

علی زمانی 11 اسفند 98
0
این پارک واقعا محشره من نصف خاطرات بچگیم رو تو این پارک گذروندم . هر زمانی که موقعیتی پیش میومد کم ترین کاری که میکردیم این بود که به همراه خانواده و فامیل هر کسی غذای خونشو میاورد و میرفتیم این پارک همه دور هم جم میشدیم و غذا میخوردیم و ما بچه های فامیل هم میرفتیم کلی بازی میکردیم واقعا یادش بخیر چقدر لذت داشت اون موقع زندگی مثل الان نبود که همه بچه ها سرشون توی گوشی باشه و هیچی از زندگی نفهمن. بوستان گفتگو خیلی پارک خاصی بود و خیلی هم از نظر امکاناتی تکمیل بود. امیدوارم دوباره همه چی مثل قبل بشه و دوباره خانواده ها توی پارک ها جمع بشن دور هم.
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر