کارناوال های برزیل

زمان مطالعه: 3 دقیقه
بروزرسانی: 1402/12/15
بازدید: 5156
نام نویسنده
تحریریه لحظه آخر نویسنده

هر ساله در سراسر کره خاکی جشن ها و کارناوال های زیادی برپا می شود که مشهور ترین آنها کارناوال های برزیل است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید کشور برزیل به برگزاری بهترین کارناوال های دنیا معروف می باشد و بسیاری از گردشگران تور برزیل تنها با هدف شرکت در کارناوال های برزیل به این کشور سفر می کنند به همین جهت ما در این مقاله قصد داریم برخی از بهترین و معروف ترین کارناوال های برزیل را به گردشگران و همچنین کاربران سایت لحظه آخر معرفی کنیم.  از معروف ترین کارناوال های برزیل می توان به کارناوال ریو، کارناوال اولیندو و رسیف، فستیوال محلی شهر پرینتین، جشن اکتبر، سمانا سانتا، بومبا مو بُی و جشن سال نو اشاره کرد که در ادامه به معرفی هر یک از آن ها می پردازیم.

 

کارناوال ریو:

کارناوال ریو یا ریودوژانیرو، بی شک بهترین کارناوال کشور برزیل محسوب می شود و سالانه بیش از 500 هزار توریست خارجی در کنار مردم محلی در این کارناوال شرکت می کنند.

تاریخ برگزاری این فستیوال 5 روزه، بین 22 مارس تا 25 آوریل (2 فروردین تا 7 اردیبهشت) متغیر است و 40 روز پیش از عید پاکی برگزار می شود.

کارناوال های برزیل مخصوصاً کارناوال ریو از اهمیت بسیار زیادی در میان مردم این کشور برخوردار هستند و گردشگران تو برزیل با شرکت در این فستیوال ها می توانند تا حد زیادی با فرهنگ، تاریخ و سنت های مردم برزیل آشنا شوند.

کارناوال ریو، جشنی بسیار شاد و مفرح است که شرکت کنندگان در آن به رقص و آواز خوانی مشغول می شوند. اگر در این کارناوال شرکت کنید خواهید دید که مردم اوج شادی، لذت و هیجان را در این جشن تجربه می کنند.

خوب است بدانید که بر اساس اعتقادات و منابع مذهبی، این جشن برای خداحافظی با پلیدی ها، ناپاکی ها و مشکلات برگزار می شود.

کارناوال ریو در واقع در تمامی نقاط کشور برزیل از جمله شهرها، روستاها برگزار می شود اما محل اصلی برپایی این کارناوال مهیج شهر ریو دوژانیرو می باشد.

لازم به ذکر است که شهر ریو دوژانیرو پایتخت فستیوال های جهان محسوب می شود و کارناوال ریو نیز بزرگ ترین کارناوال دنیا می باشد.

جالب است بدانید که برپایی کارناوال ریو از سال 1641 در شهر ریو دو ژانیرو آغاز شده و تا امروز ادامه دارد، باید بدانید که این کارناوال همواره در حال گسترش است و از مهمترین کارناوال های برزیل به شمار می آید.

 ریو یکی از شهر های مدرن کشور برزیل است به همین خاطر برای برگزاری این جشن بزرگ از چندین ماه قبل برنامه ریزی، تحقیق و آماده سازی صورت می گیرد تا کارناوال ریو به بهترین شکل ممکل و با شکوه تر از همیشه، برگزار شود.

 مردم این کشور با رقص مشهور سامبا و هنرنمایی های مختلف، عجیب و دیدنی به استقبال این جشن ملی می روند. 

خوب است بدانید کشور برزیل در طول برگزاری کارناوال ریو به مدت 5 روز تعطیل می باشد تا مردم بتوانند با خیالی آسوده در جشن شرکت کنند و لحظات شادی را سپری کنید.

از فعالیت های که در این کارناوال انجام می شود می توان به آتش بازی، خواندن آواز های دسته جمعی، رقص های دسته جمعی، پخش موسیقی ها شاد، نمایش های گروهی و غیره اشاره کرد. 

 

اگر قصد سفر با تور برزیل را دارید، پیشنهاد می کنیم در زمان برگزاری این کارناوال به این کشور سفر کنید. چرا که شرکت در کارناوال ریو علاوه بر اینکه می تواند تجربه بسیار منحصر به فردی باشد، شما را با فرهنگ و آداب و رسوم مردم برزیل آشنا می کند و به طور کلی همانطور که پیش تر اشاره کردیم این کارناوال بزرگ ترین جشنواره دنیا و بهترین کارناوال برزیل به شمار می آید.

 

 

سمانا سانتا:

یکی دیگر از کارناوال های برزیل سمانا سانتا می باشد. در واقع سمانا سانتا جشنی کاملا سنتی و مذهبی می باشد که در میان مردم محلی برزیل از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

خوب است بدانید که این جشنواره در اصل متعلق به کشور اسپانیا است اما در شهر اورو پرتو (Ouro Preto) برزیل نیز برگزار می شود. زمان برگزاری این کارناوال یک هفته پیش از عید پاک است و از برخی از فعالیت هایی که در آن انجام می شود عبارتند از راهپیمایی های دسته جمعی، تزئین خیابان ها با گل های مختلف و غیره.

شهر اورو پرتو (Ouro Preto) محل اصلی برگزاری جشن مقدس سمانا سانتا می باشد اما لازم به ذکر است که در شهر هایی نظیر سائو جوتئو دل ری، گنوناس و گویاس نیز جشن سمانا سانتا برپا می شود.

 

اگر قصد شرکت در این جشنواره را دارید باید بدانید که مدت زمان برگزاری آن حدود 4 روز می باشد.

بومبا مو بُی:

یکی از قدیمی ترین و اصیل ترین جشنواری های برزیل کارناوال بومبا مو بُی می باشد.

در واقع این کارناوال نوعی انتقاد اجتماعی می باشد و در آن شهروندانی از طبقه پائین جامعه با خواندن شعر و انجام رقص های مخصوص از وضیعت طبقه اجتماعی بالاتر انتقاد می کنند. به طورد کلی می توان گفت جشنواره بومبا مو بُی بر اصل مرگ و قیام تمرکز دارد اما باید بدانید که امروزه اغلب افراد از تمامی طبقات اجتماعی در این کارناوال شرکت کرده و لحظات خوشی را سپری می کنند.

از فعالیت هایی که در این جشنواره برگزار می شود می توان به نمایش معروف آن اشاره کرد. این نمایش دارای شخصیت های مختلف نظیر گاو، گاوچران، پزشک، زن باردار سیاه و غیره می باشد. تماشاگران در هنگام برگزاری این نمایش باید با تشویق و ایجاد شور و هیجان به عوامل اجرای نمایش کمک کنند.

 

امروزه این کارناوال به دو صورت سنتی و مدرن برگزار می شود و گردشگران تور برزیل می توانند در هر دو نوع آن شرکت کنند خوب است بدانید که این رویداد در تاریخ های 13 تا 29 ژوئن و همچنین 25 دسامبر تا 6 ژانویه برگزار می شود.

 

 

جشنواره اکتبر:

جشنواره اکتبر در واقع یک رویداد بین المللی است و محل اصلی برگزاری آن نیز شهر مونیخ می باشد. 

مردم سراسر دنیا در اواخر سپتامبر و اوایل اکتبر در جشن اکتبر شرکت کرده و نوشیدنی های بین المللی را می نوشند. شرکت کنندگان در این جشن باید غم ها را به دست فراموشی سپرده و فارغ از هر گونه مشکلی ساعاتی را به تفریح و خوشی سپری کنند.

 

گردشگران تور برزیل اگر قصد شرکت در این جشنواره را دارند باید به شهر بلومنائو بروند چرا که محل اصلی برپایی جشنواره اکتبر در برزیل این شهر می باشد.

جشن سال نو:

جشن سال نو میلادی در تمامی نقاط دنیا حتی کشور های مسلمان برگزار می شود و یکی از بهترین کارناوال های برزیل نیز همین جشن می باشد که همه ساله در 31 دسامبر برپا می شود.

محل اصلی برگزاری این جشن نیز شهر ریو می باشد البته باید بدانید که در تمامی شهر های برزیل در 31 دسامبر مردم در حال برگزاری جشن و پایکوبی می باشند، اما بهترین و شاد ترین جشن را می توانید در ریو ببینید. در شب سال نوی میلادی حدود 2 میلیون نفر در خیابان های شهر ریو مشغول خوشگذرانی می شود و به کارهایی مانند رقص، آواز خوانی، آتش بازی، خوردن و آشامیدن مشغول هستند.

اگر در کریسمس با تور برزیل سفر کنید می توانید در یکی از بهترین کارناوال های برزیل شرکت کنید و اوج لذت و شادی را در این جشن تجربه کنید.

همانطور که پیشتر اشاره کردیم کشور برزیل به برگزاری کارناوال های متعدد و با شکوه معروف است و از آنجایی که کارناوال های برزیل بسیار با شکوه می باشد، اغلب گردشگران تور برزیل در یکی از آن ها شرکت کرده و خاطرات بسیار خوشی را از سفر خود به این کشور ثبت می کنند.

توجه داشته باشید برای شرکت در جشنواره هایی مانند کارناوال ریو و مراسم سال نو میلادی که شهرت جهانی دارند و افراد زیاد برای شرکت در آن ها به برزیل سفر می کنند، باید حدود 3 ماه قبل از موعد جشن محل اقامت خود را رزرو کنید چرا که در زمان برگزاری کارناوال های برزیل ظرفیت تمامی هتل های شهر ریو دوژانیرو تکمیل می شود. 

ما در این مقاله سعی بر معرفی بهترین کارناوال های برزیل داشتیم اما باید بدانند که جشنواره های و کارناوال های محلی دیگر نیز در طول سال و در نقاط مختلف کشور برزیل برگزار می شوند که تعداد آن ها بسیار زیاد می باشد و گردشگران تور برزیل می توانند در هر یک از آن ها شرکت کنند.

اگر از علاقمندان به کارناوال ها و جشن های خیابانی هستید، کشور برزیل یکی از بهترین مقاصد گردشگری برای شما محسوب می شود.

امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعاتی جامع و کافی در رابطه با کارناوال های برزیل بدست آورید و این اطلاعات در سفر با تور برزیل برایتان مفید واقع شود. 

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

مجله گردشگری

مشاهده همه مقالات
جاذبه های گردشگری مقالات مرتبط
بهترین جاهای دیدنی شیراز در بهار که حتما باید ببینید بهترین جاهای دیدنی شیراز در بهار که حتما باید ببینید
دریاچه شورابیل اردبیل | معرفی امکانات + تفریحات اطراف دریاچه
دریاچه شورابیل اردبیل | معرفی امکانات + تفریحات اطراف دریاچه
بیشتر بخوانید
عمارت مسعودیه تهران؛ بررسی مهم ترین نکاتی که مطمئنا نمی‌دانید
عمارت مسعودیه تهران؛ بررسی مهم ترین نکاتی که مطمئنا نمی‌دانید
بیشتر بخوانید
اطلاعات مفید مقالات مرتبط
تفریحات رایگان تهران برای گذراندن اوقات فراغت در تعطیلات
تفریحات رایگان تهران برای گذراندن اوقات فراغت در تعطیلات
بیشتر بخوانید
محله بالات استانبول | از معرفی تا جاهای دیدنی محله اروپایی ها
محله بالات استانبول | از معرفی تا جاهای دیدنی محله اروپایی ها
بیشتر بخوانید
موج های خروشان مشهد | قیمت بلیط 1403 + معرفی امکانات + عکس
موج های خروشان مشهد | قیمت بلیط 1403 + معرفی امکانات + عکس
بیشتر بخوانید
کشتی های تفریحی قشم؛ گشت و گذار در خلیج فارس
کشتی های تفریحی قشم؛ گشت و گذار در خلیج فارس
بیشتر بخوانید
تفریحات شبانه وان ترکیه؛ تجربه وان در شب
تفریحات شبانه وان ترکیه؛ تجربه وان در شب
بیشتر بخوانید
امتیاز 4.1 از 5 | از 100 کاربر