رومانی

رومانی یک کشور نسبتا محدود در در قسمت جنوب شرقی قاره اروپا ودر نزدیکی رودخانه ی معروف دانوب قرار گرفته است. مساحت کلی اینکشور 238500 کیلومترمربع است که در قسمت غربی با اوکراین، قسمت شرقی دریای سیاه و قسمت جنوب غربی با صربستان در همسایگی می باشد. پایتخت این کشور بخارست یکی از پر رفت و امد ترین شهرهای رومانی با بالاترین جذب گردشگری است البته شهرهای دیگری مثل: پلویشت، بایاماره، کلوژ، تیمیشوارا و ... وجود دارد که دیدن ان ها خالی از لطف نیست. جمعیت مردم رومانی به طور کلی به بیش از بیست میلیون نفر می رسد که در واقع پرجمعیت ترین کشور بالکان به حساب می اید. زبان رسمی مردم این کشور، رومانیایی که شبیه به زبان انگلیسی با اندکی تغییر می باشد. حدودا 80 درصد مردم رومانی مسیحی بوده و تقریبا 5 درصد مسلمان ساکن این کشور هستند ولیکن که هرکسی با هر دین و مذهبی به عقاید یکدیگر احترام می گذارند. تقریبا تمامی مردم رومانی سفید پوست هستند.
گردشگرانی که با تور رومانی به این کشور سفر می کنند لازم است اطلاعاتی درباره شرایط آب و هوایی آن در اختیار داشته باشند. جو آب و هوایی این کشور حدودا شبیه به شمال غربی ایالت متحده است، و 4 فصل ( بهار تابستان پاییز زمستان) را میتوان در این کشور دید. فصل  بهار در این رومانی صبح ها و شب‌های خشک و. خنکی دارد و روزهای داغ تابستان رومانی بسیار گرم است. گرم ترین مناطق این کشور زمین های پست در مناطق جنوبی و شرقی رومانی است که میزان حرارت در مرداد و شهریور به 100 درجه فارنهایت هم می‌رسد. اما اکثرا هوا در ارتفاعات بلند خنک‌تر است. پاییز رومانی همراه با بارش کم باران، خشک و خنک است و زمستان هایش تقریبا بسیار سرد می باشد مخصوصا در ارتفاعات و دامنه کوه ها. بارش برف نیز در دی ماه  تا اواسط اسفند ماه ادامه دارد. گرم ترین ماه مرداد و سردترین آنها بهمن ماه است. البته لازم به ذکر است که آب و هوای منطقه های مختلف این کشور متغیر است. گفته می‌شود بهترین زمان برای سفر به رومانی بی نظیر بین ماه های فروردین و ابان می باشد.
رومانی یک کشور فوق العاده منظم و قانونی می باشد که برنامه های بهینه و مفیدی به طور سالانه و همیشگی برای پیشرفت کشور در نظر می گیرند. به طور مثال تقویت رشد شخصیت و توانایی ها با توجه به ویژگی هر شخصی، ایجاد احساس مسئولیت نسبت به کشور و کل جهان، کسب اصولی دانش و مهارت تخصصی، رشد اگاهی نسبت به اموزش مستمر در طول زندگی و ... خیلی برنامه های کارامد که به چرخه ی رشد و پیشرفت اقتصادی و فرهنگی رومانی کمک می کند. بازدید از این شهر افسانه ای با چشم اندازهای کم نظیر را به گردشگران تور رومانی توصیه می کنم.

نظرات مردم درباره رومانی

کورش شیرزاد 12 بهمن 96
3
از سیگان های اونجا هم اطلاعات میدین لطفا
علی انصاری 18 اردیبهشت 96
1
خیلی خوبه که این همه اطلاعات راجع به همه جا رو سایتتون هست، واقعا ممنون
علیرضا 9 آبان 93
0
الان تور رومانی رو بایه هتل درخواستی بخواهیم چیکار باید بکنیم؟
درج نظر