امتیاز 5 از 5 | از بین 101 امتیاز دهنده به هزینه تاکسی در دبی

هزینه تاکسی در دبی

پیش از سفر به دبی بهتر است گردشگران اطلاعاتی در زمینه هزینه های حمل و نقل در دبی کسب کنند به همین جهت بر آن شدیم در این مقاله هزینه تاکسی در دبی را مورد بررسی قرار دهیم، بنابراین اگر قصد سفر با تور دبی را دارید در ادامه این بخش از سایت لحظه آخر با ما همراه باشید.
 
 
تاکسی های دبی
در دبی وسایل حمل و نقل عمومی متعددی وحود دارد و استفاده از تاکسی یکی از گزینه های مناسب برای تردد در سطح شهر دبی می باشد، چرا که هزینه تاکسی در دبی به نسبت سایر شهر های امارات ارزان تر بوده و تمامی تاکسی های موجود در این شهر تحت نظارت دولت هستند به همین جهت موظف اند برای تعیین مبلغ کرایه از تاکسی متر استفاده کنند.
لازم به ذکر است که تمامی راننده های تاکسی در شهر دبی باید به زبان انگلیسی مسلط باشند بنابراین گردشگران تور دبی مشکلی در برقراری ارتباط با آن ها نخواهند داشت، همچنین توجه داشته باشید که تاکسی های این شهر بدنه ای کرمی رنگ دارند و رنگ سقف آن ها با توجه به شرکتی که خدمات تاکسی رانی را ارائه می دهد، متفاوت است.
 
 
انواع تاکسی های دبی
در شهر دبی یک شرکت تاکسی رانی اصلی (دبی تاکسی) وجود دارد که می تواند خودرو های تاکسی را در اختیار سایر شرکت های تاکسی رانی قرار دهد، در ادامه لیستی از انواع تاکسی ها دبی به همراه رنگ سقف آن ها، که وجه تمایز تاکسی ها از یکدیگر می باشد را مشاهده می کنید:
- تاکسی عرب | سبز
- تاکسی خودرو | آبی
- تاکسی دبی | قرمز
- تاکسی مترو | نارنجی
- تاکسی ملی | زرد
توجه داشته باشید که در شهر دبی تاکسی هایی با سقف صورتی نیز به چشم می خورد که ویژه بانوان بوده و یکی از بهترین گزینه ها برای تردد بانوانی که به تنهایی به دبی سفر می کنند، به شمار می آید چرا که این نوع از تاکسی امنیت بسیار بالایی دارند.
نحوه درخواست تاکسی 
از آن جایی که دبی یکی از توریستی ترین شهر های حال حاضر دنیا می باشد خدمات تاکسی رانی در تمامی نقاط مهم نظیر فرودگاه دبی و مراکز خرید این شهر در دسترس است و گردشگران می توانند به راحتی تاکسی گرفته و از خدمات آن استفاده کنند.
اما به طور کلی برای استفاده از تاکسی های دبی دو راه پیش رو دارید، درخواست تلفنی و استفاده از برنامه تلفن هوشمند تاکسی دبی.
درخواست تلفنی
اگر در مکانی نیاز به تاکسی داشتید و در اطراف خود ایستگاه تاکسی مشاهده نکردید می توانید از شماره هایی که در ادامه ذکر می کنیم برای درخواست تاکسی استفاده کنید.
- تاکسی عرب 800 272242
- تاکسی خودرو 800 227789
- تاکسی دبی 04 2080808
- تاکسی مترو 600 566000
- تاکسی ملی 600 543322
علاوه بر تماس گرفتن می توانید به شماره 4774 پیامک ارسال کنید که در این صورت باید کد مخصوص تاکسی درخواستی را در پیامک درج کنید. این کد شامل حروف انگلیسی R یا G (نشان دهنده خط تاکسی)، شماره ایستگاه تاکسی و حروف A و B (نشان دهنده ورودی) می باشد. (نمونه: R20A)
لازم به ذکر است که با استفاده از عکس های زیر می توانید اطلاعات مورد نیاز برای ارسال کد را استخراج کنید.
 
 
نقشه خط های تاکسی در دبی
 
 
نام و شماره ایستگاه های تاکسی در دبی
 
استفاده از برنامه دبی تاکسی
در سال 2014 شرکت تاکسی رانی شهر دبی برنامه ای مخصوص گوشی های هوشمند معرفی کرد که گردشگران تور دبی می توانند از این برنامه برای درخواست و رزرو تاکسی در این شهر استفاده کنند.
کار با این برنامه بسیار شبیه به برنامه های مشابه داخلی نظیر اسنپ و تپسی می باشد و لازم به ذکر است که برنامه دبی تاکسی برای سیستم عامل های  آی او اس و اندورید در دسترس می باشد.
هزینه تاکسی در دبی
همانطور که در بخش های ابتدایی مقاله اشاره کردیم، مبلغ کرایه تاکسی های دبی با استفاده از تاکسی متر تعیین می شود، این مقدار به مقصد، زمان درخواست و مدت زمان استفاده از تاکسی ها بستگی داشته و به شرح زیر می باشد:
 
 
به طور کلی می توان گفت که تاکسی ها یکی از بهترین گزینه ها برای حمل و نقل و تردد در سطح شهر دبی به شمار می آیند چرا که تمامی تاکسی های این شهر تمیز و امن می باشند، اما گردشگرانی که قصد دارند سفری ارزان را به دبی تجربه کنند بهتر است از سایر وسایل نقلیه موجود در این شهر نظیر مترو استفاده کنند، برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هزینه حمل و نقل در دبی می توانید مقاله مربوطه را در سایت لحظه آخر مطالعه نمایید، امیدواریم این مطالب در سفر با تور دبی برای گردشگران این شهر زیبا و توریستی مفید واقع شود.
 
 
گالری تصاویر
درج نظر